Kupiłem TV LCD, z czego wynika słaba jakość ... ?

opposite

New member
Witam...

Panowie a więc tak kupiłem TV LCD SONY KDL-26Ex301 i co do rozmiaru i wymiarów mojego pokoju to idealny !!! Nie chcę nawet słyszeć o mniejszym czy większym, 26" dla mnie ideał, ani centymetr więcej ani centymetr mniej, żadnych 22 ani 32 cale.
Co do rozmiaru nie mam problemu, mam idealny dla moich warunków... Temat rozmiaru uważam za zamknięty :)

Natomiast jest inna rzecz Bardzo Istotna...
Jest to TV HD-Ready i jego rozdzielczość wynosi 1366 x 768.
Posiadam podłączonego PS3 przez HDMI, kilka gier w tym najnowsze... Heavy Rain, Bad Company 2, Modern War 2, ale też i GTA IV i NFS: Shift.
Jakość jest niezadowalająca... patrzę z bliska na ekran i poprostu czuję się jakbym grał na PS2 albo gorzej... NFS: Shift wogule jest tak kwadratowy że nie mogę na niego patrzeć toteż zaprzestałem grać... żeby się do końca nie zrazić, ale konsola stoi nie włączona ... poprostu jestem załamany jakością, a raczej jej brakiem

Panowie proszę o poradę czy istnieje jakiś sposób aby na tym TV, który posiadam, uzyskać super jakość tych gier, czy poprostu się nie da i to jest max jaki mogę z tego wyciągnąć ?

Dlaczego gry wyglądają, najprościej mówiąc, badziewnie ... ?

Dlaczego na "niby" tak dobrym sprzęcie jakość jest bardzo słaba, ciągłe mega piksele w grach itd ?

Jeśli mylę pojęcia i to nie rozdzielczość 1366 x 768 jest powodem słabej jakości gier z PS3, TO BARDZO PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ I UKIERUNKOWAĆ NA DOBRĄ DROGĘ... widzicie... w PS3 i HD jestem zupełnie zielony... uwielbiam grać, natomiast nie po to wydawałem kupę kasy na cały sprzęt żeby mieć jakość jak ze starego komputera.... ?


Jeśli urzeczywistnią się moje najgorsze przypuszczenia........... Jakie posiadam alternatywy żeby:
- mieć TV LCD (wszystkie udogodnienia typu pilot, głośniki, wtyki anteny, HDMI itd.)
- wielkość 26", żadne 32"
- mieć wysoką rozdzielczość Full HD 1080 (1920 x 1080)
- dobry producent i wysoka jakość
- nie ustalam pułapu cenowego
?


Czy może ktoś mi przybliżyć o co chodzi z tymi 720p w których idzie większość gier ? nawet jak się ma TV FullHD, to gra będzie wyglądać słabo ?

BARDZO PROSZĘ O PILNE ODPOWIEDZI - jestem załamany i nie wiem gdzie szukać pomocy......
 

vasyndrom

New member
powiedz mi drogi kolego jaka rozdzialke zglasza twoj tv podczas grania (na pilocie powinien byc przycis info lub jego odpowiednik ktory ci wyswietli w jakiej rozdzielczosci jest dostarczany sygnal do tv)
 

k0val

New member
po pierwsze jaka rozdziałka ustawiona w ps3 ?
z jakiej odległości grasz jeśli takiej jakiej siedzisz przy pc to się nie dziwie bo ps3 jest do grania na kanapie przed dużymi telewizorami z pewnej odległości to nie tak jak w pc że masz monitor przed nosem.Przypominam że ps3 nie ma wygładzania krawędzi ,dlatego ten fakt też się liczy z bliska to doskwiera....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musiałeś do tego nowy wątek założyć...
Czyli w tym drugim miejscu nie ma po co się wypowiadać?

Pozdrawiam,
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli rozdziałke obrazu w ps3 masz ustawioną na 1280x720p po HDMI (odznacz 480p) to nie wiem ocb. Mam lcd 26 cali samsunga i jakość obrazu z PS3 jest idealna nawet z bardzo bliska i pomiędzy ps2 różnica jest KOSMICZNA. Obraz jest tak dobry że gram częściej na tv niż na monitorze (20) komputerowym o rozdziałce 1680x1050, szczegóły lepiej widoczne, kolorystyka, kontrast. Jestem tak zadowolony że planuje w wakacje kupić jeszcze większy lcd do gier 40NX800 by ogarnąć te wszystkie szczegóły i wiem że jakość nadal będzie super (na plazmie 42 którą mam w głównym pokoju ( do filmów jedynie ) jakość jest ok, widać już trochę alliasingu ale nadal jest bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
najlepiej ustawić 1080p jeśli TV obsługuje fullhd-input. HD Ready w zupełności starczy do PS3 bo gry mają tylko 1280x720...

najlepiej też wyłączyć wyostrzanie obrazu i różne inne ulepszacze jak DNR itp
 

opposite

New member
HD Ready w zupełności starczy do PS3 bo gry mają tylko 1280x720...

najlepiej też wyłączyć wyostrzanie obrazu i różne inne ulepszacze jak DNR itp


A gdzie znajde te ulepszacze ? :)


Konsolę mam tak ustawioną że rozdzielczość ustawia automatycznie, w MENU mam 1080p, a w grach 720p.


Ekran mam praktycznie przed kolanami, więc to za bliska odległość i stąd ten problem ?
Czy telewizor Full HD zmieniłby coś w tym przypadku ?
 
Do góry