kupiłam panasonic TH-42PV7P

amisia

New member
Wiatm od tygonia mam nowy panasonic TH-42PV7P i prosze o podanie mi danych aby jak najlepiej dostroić telewizor,ponieważ ustawienia fabryczne są do niczego.Pozdrawiam
 

Jarod

New member
włączasz tv patrzysz na obraz - wchodzisz w menu - bierzesz kazdy suwak i w prawo i lewo - jak wyglada dobrze to zostawić.
Przecież nie ma optymalnych ustawień. Jak co komu pasuje, jaki sygnał trzeba patrzeć i ustawiać
 

luck_

New member
Hej, ja noszę się z zamiarem kupna tego modelu powiedz mi ile za niego zapłaciłaś?? Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać do nowego roku wtedy ceny mogą spaść. Chcę kupić na raty i najniższa cena jego w moim mieście to 3500 nawet w Media Markt jest droższy, dlatego zastanawiam się żeby poczekać,; czy to rozsądne???(raczej pytanie retoryczne)
Co do ustawień poszperaj w tym dziale w postach wiem że gdzieś ktoś podawał optymale ustawienia (tylko czy o takich można mówić, raczej o optymalnych dla każdego użytkownika) Pozdrawiam
 

mlun

New member
Zobacz czy w Media Tragedia te raty to nie są 0 % może to wtedy się opłaca brać za więcej nawet bo w sklepie normalnym będziesz miał pewnie raty 1% i często potrafi wyjść drożej.
 

rychu

New member
kilka miesięcy temu ten tv był chyba w avansie w promocji najtaniej za 2900 i więcej bym za niego nie dał. Ceny w grudniu zaczynają szaleć, jak możesz to sie wstrzymaj z zakupem to sporo zaoszczędzisz:D
 

cezek66

New member
Ja kupiłem tydzień temu w Lublinie ten model tylko 37 cali. Po podłączeniu ustawienia fabryczne były bardzo dobre, jedynie z kontrastu dynamicznego przeszedłem do naturalnego bo podobno nie można na początku ustawiać kontrastu na max. Sam też utawiony był na 100 HRC(sprawdź jak masz ustawione w menu). Jeżeli masz zły obraz to lepiej zamień na co innego. Ja mając zamiar kupić obserwowałem media markt w kilku miastach i czekałem na promocję, gdyż chodziło mi o raty 0%. Dałem 2990 za 37 cali a wersja 42 była wcześniej w W-wie za 3100 jak się nie mylę. W sklepie dali mi 2 tygodnie na zdecydowanie się na tv albo na wymianę na inny. I jeszcze proponuję brać tv z magazynu a nie te co stoją na sklepie gdyż mogą być ze zwrotów niezadowolonych klijentów.
 

AreckiW

New member
amisia napisał:
Wiatm od tygonia mam nowy panasonic TH-42PV7P i prosze o podanie mi danych aby jak najlepiej dostroić telewizor,ponieważ ustawienia fabryczne są do niczego.Pozdrawiam

Witam,

Możesz mieć własne ustawienia, jakie chcesz,
ale wg specjalistów optymalne nastawy w Panasonicu to:

tryb obrazu : KINOWY
temperatura kolorów : CIEPŁY
100 Hz włączone (fabrycznie są włączone).
na początku najlepiej oglądaj w formacie Auto, albo Zoom1.
Zwróć tylko uwagę, że te nastawy ustawia się oddzielnie dla każdego wejścia, więc musisz ustawić te parametry na każdym wejściu, AV1, AV2, AV3, HDMI, Component, itd...

pozdrowienia i miłego odbioru
 
Do góry