Kupie Klipsch RF62 lub MA BX6

pavka84

New member
witam!

Kupię kolumny Klipsch RF62 lub BX6, budzet okrojony stad post tutaj, moze ktos bedzie mial do sprzedania w przystepnej cenie. Pozdrawiam
 

Adam75

New member
Czyli w takiej muzyce zagrają lepiej. Odnoszę wrażenie, że niektórym osobom pogrubione słowa w odniesieniu do pewnych kolumn nie chcą przejść przez klawiaturę.
 

pavka84

New member
Wiec jaka decyzja? Mam okazje kupna nowych BX6 za 2500zl (para), do RF62II musialbym doplacic ok 800-900zl a tyle niestety nie mam, a w tej cenie moge dorzucic jakiegos suba...co Wy na to?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
do tej muzy na 100% klipsch rf62II, kolego kupisz BX i będziesz pisał co z tym basem jest,one nigdy tak nie zagrają dołem jak klipsch,kiedyś don111 mi napisał że trzeba by konkretny wzmak podłączyć żeby usłyszeć co one potrafią,ok nie neguję ,ale na pewno nie będzie to taki bas jak w klipsch,głęboki,mięsisty a przede wszystkim przy cichym słuchaniu jest głębia,po 3 miechach stwierdzam że grają jeszcze lepszym basem niż po zakupie,twój wybór,faktem jest że grają u mnie z hk który też na tą cene gra ładnie dołem,aha i góra w klipsch jest w miarę ostra jak to ci pasi,i głęboki bas to nie widzę problemu,ja wybrałem dla siebie w sam raz,super bas i dosyć sopranu,poprostu tak jak lubię,a ty sam posłuchaj tych 2 par,koniecznie napisz co kupiłeś i czy jesteś zadowolony:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pavka84

New member
bx6 z hk255 slyszalem, ze sie ladnie komponuje, podobnie jak zreszta RF62II. Problem jeden budzet, Klipscha poki co w "promocji" nie ma szans dostac a znajomy zrobil mi na BX6 za 2500, wiec spora roznica miedzy Klipschami.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
bx6 z hk255 slyszalem, ze sie ladnie komponuje, podobnie jak zreszta RF62II. Problem jeden budzet, Klipscha poki co w "promocji" nie ma szans dostac a znajomy zrobil mi na BX6 za 2500, wiec spora roznica miedzy Klipschami.
słyszałeś że się ładnie komponuje? a słyszałeś jak grają,a słyszałeś klipsch,czemu sam nie posłuchasz,black może zrobi ci cenę w miarę zarobków twoich na klipsch :eek:k:,napisz do niego,a przede wszystkim posłuchaj ich,te 2 modele,na odsłuch się umów,a jak niema możliwości to może jakiś koleś ma takie kolumny,kombinuj,twój wybór:niewiem:
 

don111

Banned
Od queena po dzisiejsza rihanne. Takze trance, chillout, troszke rapu.... z tego co wiem Klipsch gra lepiej....

Ten film zrobil na mnie duze wrazenie...
Klipsch RF play Tupac !!! Check in - YouTube
ale moment, nawet w tej muzyce nie do końca mozna stwierdzić że Klipsch zagra lepiej... ok pomińmy rap (nie lubię ;)), ale trance to nie typowa młócka techno, Armin Van Buuren, Markus Schulz, Above&Beyond sam słucham, a chillout ? tu pierwsze skrzypce gra delikatna góra, średnica a nie dynamika, wykop
uważam że w tych dwóch np BX6 wypadną lepiej mimo nieco słabszego basu, bo czy muzyka to tylko bas ? owszem Klipsch ma świetny, ale BX6 wiele nie brakuje, a możliwości też mają bardzo duże tutaj :)
natomiast średnica i zwłaszcza góra jest dużo wyższej klasy... ogólnie z tym "nadawaniem się" kolumn do konkretnej muzyki bardziej chodzi o charakter brzmienia, wyrównanie pasm, kulturę brzmienia
Klipsch to brzmienie bardzo efektowne, a MA nieco bardziej spokojne, co nie znaczy że nie można na nich posłuchać gatunków wymagających "poweru", ten też jest kiedy trzeba ale nie aż taki wgniatający w fotel jak w Klipsch
generalnie co kto lubi, ja się z kolumn typu Klipsch już wyleczyłem (dobitna, ostra góra, sybilanty), wolę coś bardziej uniwersalnego, coś co zagra bardzo dobrze w każdym gatunku i jednocześnie mnie nie zmęczy nawet po kilkugodzinnym odsłuchu
ale gusta są różne a na odsłuchu w salonach liczy się głównie pierwsze wrażenie czyli efektowność dźwięku, wyrazistość, stąd prawdziwa ocena kolumn typu MA BX nigdy nie będzie miarodajna po odsłuchu w salonie, ich klasę docenia się coraz bardziej z czasem
jeśli bym szukał mega basu i takiej soczystości, to zamiast Klipsch wolałbym opisywane tutaj przeze mnie Oli Roth 40, ich bas z pewnością nie jest gorszy od Klipsch, natomiast dużo lepsza średnica i góra, również nie męczą swoim brzmieniem, choć są nieco mniej "gładkie" od MA

Wiec jaka decyzja? Mam okazje kupna nowych BX6 za 2500zl (para), do RF62II musialbym doplacic ok 800-900zl a tyle niestety nie mam, a w tej cenie moge dorzucic jakiegos suba...co Wy na to?
miałem jakiś czas temu na testach Oli KH2, świetny sub do muzyki, ale najpierw musiałbyś posłuchać czy jest sens w ogóle dokupywać go do BX6, bo w nich i tak bas jest ekstra, mimo że to nie Klipsch RF62 czy Roth 40 ;)
inna opcja to sub Gemini II ze stronki www.bkelec.com
obydwie to konstrukcje zamknięte, żadne dudniące pudła z bas refleksem
 
Ostatnia edycja:

pavka84

New member
don - dzięki za sugestie.
Wybór padł na BX6 , przeczytałem wszystko co się dało, niestety tutaj na miejscu ani w najbliższej okolicy nie mialem mozliwosci posluchania obu kolumn, takze opieralem sie tylko na tym co znalazlem w internecie.

Mam nadzieje, ze nie bede zalowal. Sprzet bedzie w czwartek, takze podziele sie wrazeniami.

Dzieki Panowie !
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli w takiej muzyce zagrają lepiej. Odnoszę wrażenie, że niektórym osobom pogrubione słowa w odniesieniu do pewnych kolumn nie chcą przejść przez klawiaturę.

Nadal twierdze, ze nie grają lepiej, tylko sie nadają bardziej, ale dlaczego to już musisz sam sobie odpowiedzieć, Adam75

Pozdrawiam

Gratuluje wyboru, pavka

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ruter19

New member
Klipsch RF wiecej piszcza niz graja a jak chcesz bas to Yamaha NS777 2x 20cm bas 30Hz-35.000Hz. Mam je podłaczone pod Yamahe RX-A1010 Aventage i jestem zadowolony bo nie daja zbyt wyzylowanej gory jak Klipsche jakies echo,trzaski.
 

don111

Banned
Yamaha basowo super, pamiętam NS 555 z odsłuchu, barwa też miła ale brakuje detaliczności i trochę może średnicy... kolumny dobre do słabiej zrealizowanych nagrań :)
 

adamllca

New member
Bez reklam
zalezy kto co lubi, ja na poczatku bylem pod wrazeniem brata klipsch rf 82 ale po dluzszej nasiadowce stwierdzilem ze troche mi wierca dzuire w glowie albo o jedno piwko za duzo , i osatecznie kupilem MA , co prawda nie bx6 a rx8 i moge smialo powiedziec ze lupniecia im tez nie brakuje ,a reszta napewno jest lepsza ,klarowniejsza niz w klipsch , ale tak jak mowie jeden lubi brunetki drugi blondynki :) wiec trzeba sprobowac o wtedy ocenic i dokonac za kupu.
 
Do góry