Który wybrać: TX-P46S10E czy TX-P50X10E czy TX-P46U10E ?

Goralek

New member
Witam

Forum czytam od kilku tyg., mam metlik, dlatego musze poprosic od doradzenie optymalnego TV. Pierwsze nowe mieszkanie, pierwszy wlasny TV, wiecie jak to jest :) Po pierwsze dziekuje Wam, ze wybiliscie mi z glowy LCD!

Moje warunki:

Jakie masz warunki = 3,5 m x 4 m
Preferowana wielkość matrycy = 42 - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = kablówka cyfrowa VECTRA chyba SD, ale tuner bedzie z HD (obecnie maja w ofercie 10 kanalow HD, reszta SD)
Jaka odległość od ekranu = 3-3,5 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC, XBOX 360, kino domowe (w przyszlosci Blu-Ray) ,
Jaka klasa cenowa = do 3500 jeśli będzie trzeba (wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno na wschod tylko do poludnia mam trochę słońca, ale mam grube zaslony jak cos :)
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = Discovery, National Geo (beda HD)
Jaki masz telewizor = 25"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni, ma sluzyc do ogladania
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie wiem co lepsze w moim przypadku:)

Filmy DVD 10 %
Filmy z kompa 10 %
Telewizja 60 % (w tym moze 15% HD)
Xbox 20 %

Rozpatruje serie: X, U, S rozmiary: 42-50 cali

Pytanka:
1) czytajac forum najwiecej dobrego pisze sie o seri X, przy serii U i S duzo sie pisze o jakims bzyczeniu, malo kto narzeka na to przy serii X, wiec cos w tym musi byc, nie jestem jakims audiofilem, w sklepie nic nie slyszalem, ale tam jest glosno, wiec to zaden test
2) ze wzgledu na to potencjalne bzyczenie sklanialbym sie do serii X, ale z tego co czytam do konsoli duzo lepszy bedzie U lub S
3) odleglosc 42 wydaje mi sie w sam raz, ale duzo osob poleca wiekszy 50tke, sam nie wiem :(
4) nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale seria U chyba u mnie odpada, bo bede mial podlaczone po HDMI tuner, konsole i kino domowe, a tam jest tylko 2 gniazda
5) kolejny dylemat to slawewne HD Ready i Full Hd, w moim budzecie moge miec za 3200 Full Hd 46s lub za 3100 Hd Ready 50x co lepsze? Ponoc przy 3 m nie widac wiekszej roznicy, ale gry, filmy, zdjecia tak...

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Michał
 

slimak

New member
Bez reklam
Goralek napisał:
1) czytajac forum najwiecej dobrego pisze sie o seri X, przy serii U i S duzo sie pisze o jakims bzyczeniu, malo kto narzeka na to przy serii X, wiec cos w tym musi byc, nie jestem jakims audiofilem, w sklepie nic nie slyszalem, ale tam jest glosno, wiec to zaden test


X ma większe „komórki” (piksele), które łatwiej wzbudzić do świecenia, co oznacza mniejsze zużycie energii [W] i mniejsze bzyczenie.
 

Goralek

New member
Dzieki, wszystko teraz jasne o co chodzi z tym buczeniem. Znowu powstaje kolejny dylemat cichszy i tanszy z serii X czy full hd lepszy do gier z serii S lub U...
Co z reszta pytan, co wybrac?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Wybór jest oczywisty- 46S10. Jeśli chcesz pograć na konsolce i w przyszłości BR to tylko FHD.

A dlaczego nie U10? Bo U10 ma trochę mało wejść HDMI (jak podłączysz konsolę, BR i Xboxa to już nic nie zostanie- a zawsze może ci się zachce podłączyć ampli po HDMI, czy inne urządzenie- wolny slot to podstawa.

Poza tym bardzo ważne jest, że U10 nie ma trybu "gra" więc w pozostałych dostępnych trybach będziesz miał większy input-lag. Wprawdzie w plazmach panasa i tak on jest stosunkowo mały, ale tryb gra zmniejsza go do około połowy innych trybów, więc jest bardzo przydatny do giercowania.

Nie wspomnę o braku slotu d-sub. Przy jego braku i chęci połączenia komputera znów wraca problem braku slotu HDMI (o ile komputer ma wyjście HDMI czy DVI bo u mnie lapek nie ma, więc przy braku slotu d-sub o podłączeniu kompa do plazmy mógłbym zapomnieć).

A odległość około 3-3,5 według mnie jest odpowiedniejsza do 46'', chociaż wcale nie byłoby grzechem wziąć nawet 50''. Ale 50S10 to już znacznie większty wydatek. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Goralek

New member
Dziekuje za odpowiedz, wlasnie na taka rzeczowa liczylem.
Odnosnie podlaczania laptopa, np chcialbym obejrzec film z playtube na plazmie to czy bede mogl go podlaczyc mam: HP 550 nie wiem czy moge podac linka do specyfikacji... Mam wyjscie na dodatkowy monitor z boku, wiec chyba przez to :)

Co do rozmiaru to jeszcze sie zastanawiam, roznica miedzy 42 a 46 jest ok. 900 zl, ktore moglbym wydac na jakies podstawowe kino domowe 5+1

Oczywiscie kobieta jest za mniejszym heh, ale to ja place wiec pozostaje jej sie dostosowac :p

Pozdrawiam
Góralek
 

Cook

New member
gorylla napisał:
Poza tym bardzo ważne jest, że U10 nie ma trybu "gra".

U10 ma tryb "gra" po podłączeniu urządzenia zewnętrznego.
Ale faktycznie U10 dla osób, które nie planują podłączenia wielu urządzeń do tv, a komputer posiada DVI/HDMI. Pozdr.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Goralek napisał:
Odnosnie podlaczania laptopa, np chcialbym obejrzec film z playtube na plazmie to czy bede mogl go podlaczyc mam: HP 550 nie wiem czy moge podac linka do specyfikacji... Mam wyjscie na dodatkowy monitor z boku, wiec chyba przez to :)

Obejrzyj gdzieś na necie (nawet na tym forum) wygląd złącz HDMI, DVI i D-Sub i zobacz, jakie z nich masz w lapku. Jak lapek jest starszy niż rok-półtora, to na 99% będzie to d-sub. Jak w miarę nowy, to może już być hdmi.

Goralek napisał:
Co do rozmiaru to jeszcze sie zastanawiam, roznica miedzy 42 a 46 jest ok. 900 zl, ktore moglbym wydac na jakies podstawowe kino domowe 5+1

Musisz sam zdecydować, ale odległość odbioru przemawia u Ciebie za 46''.

A jeśli chodzi o kino to litości!- nie kupuj kina za 900zł, tylko dołóż tę kasę do porządniejszego kina z amplitunerem i kolumnami (całość w granicach 2000-2500zł). Jak nawet kupisz najprostszy amplitunerek za około 1000zł + niewyszukane głośniki Jamo, czy Koda to efekt będzie zdecydowanie lepszy, niż w kinie za 900zł. Ewentualnie możesz oberzeć niektóre zestawy KD Pioneera (np. DSC580) lub Philipsa za około 1,5tys. One już grają dość dobrze.

Goralek napisał:
Oczywiscie kobieta jest za mniejszym heh, ale to ja place wiec pozostaje jej sie dostosowac :p

I to rozumiem postawa godna faceta! :eek:k: Kto WTF jest głową rodziny! :p
 
Ostatnia edycja:

Goralek

New member
Odnosnie kina domowego, to wiem ze mozna cos lepszego zakupic, jednak ja nie jestem audiofilem i mi w zupelnosci wystarcza podlaczone pod mojego laptopa 5 letnie glosniki 5.1 creative za ktore dalem 500 zl :) wiec mysle, ze takie pseudo kino domowe da rade, sam w sobie TV slyszalem ze calkiem porzadnie radzil sobie z audio (zaskoczyl mnie)

Z rozmiarem to jest taki szkopul ze mam zrobiona wneke na TV o wymiarach 125 cm, chciaalem na niej upchnac TV a po bokach glosniki i na na TV centralny. Jak wezme wiekszy niz42 (a chcialbym wziasc), to bede musial kombinowac z kinem domowym i gdzies je upychac a za bardzo nie mam gdzie kurde, w innym wypadkju nie zastanawialbym sie ani chwili.

Wkrotce bede tez kupowac tv do firmy, ale to juz pozniej sie odezwe do Ciebie odnosnie porady.

Pozdrawiam
 

Goralek

New member
Juz bylem zdecydowany na S i znowu metlik w glowie, w sumie na wlasne zyczenie. Sobota centrum handlowe, Panna poszla ogladac buty, a mi sie nie chcialo z nia smigac i postanowilem jeszcze raz wdepnac do EURO RTV, akurat w tym salonie wczesniej gosc wybil mi z glowy LCD i zaproponowal Panasa X.
Co ciekawe plazmy panasonica byly wyeksponowane mocno. Byla 50tka X i obok jakis nowy LCD od Samsunga za 8000 zl. Puszczony byl material z BR, X poprostu zmiazdzyl to LCD roznice byly bardzo widoczne w nasyceniu kolorow, odswiezaniu, rozmyciu i ilosci szczegolow. Nie wiem moze bylo cos poustawiane, zeby promowac Panasonica.. Podczas ogladania dostrzeglem, ze obok sibie byl ustawiony S 42 cala i X 42 cale, tan sam material TVN z analogu chyba. Mialem okazje porownac obydwa na zywo. Co sie okazalo? duzo lepszy obraz mial X, kolory, odswiezanei, rozdzielczosc (poszarpane czcionki itp.), troche mnie zszkokowalo, wypatrzylem tego samego sprzedawce co wczesniej i zaczalem go podpytywac co jest grane. Gosc byl na tyle uprzejmy, ze podpial do jednego i drugiego ten sam material z plyty DVD lub BR (nie zwrocilem uwagi). W czasie prezentacji znowu zdecydowanie lepiej wypadl tanszy X. Sprzedawca tak podsumowal, ze jezeli bysmy podpieli konsole lub BR to S by duzo lepiej wypadl. W innych przypadkach wskazywal wyzszosc X, nawet twierdzil ze kanaly HD lepiej wypadna na X.
Znowu mam metlik na wlasne zyczenie :(
Czy te roznice mogly wyniknac ze zlego ustawienia S?
Jak mam miec miod malina tylko na konsoli i sredni obraz TV, to wole doskonaly obraz z TV i standard na konsoli.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w domu sygnał jest trochę inny.
Jeśli do SD to wystarczy Ci w zupełności Panasonic X 10 .
Jeśli mówisz o HD i grach to S10 Panasonica.
 

simslawek

New member
S10

Witam,

Też noszę się z zamiarem zakupu telewizora i ... też mam z tym problem -:)))
Ale mam też już pewną wiedzę. Oglądałem też różne modele w sklepach.
Co do modelu S mam takie samo wrażenie jak Góralek. Wyróżnia się wśród innych modeli Panasa ... na niekorzyść, niestety. Jest to najniższy model FullHD, ale o ile dobrze pamiętam nie ma pełnej "kwalifikujacej rozdzielczości" tj. 1920x1080. Coś tam jest z lekka naciągane, ale nie pamiętam czy te linie wyświetlane są z przeplotem czy też po prostu "co nieco" ich brakuje.
W którymś momencie spotkałem się nawet z określeniem FullHD dla ubogich -;(

Z tegorocznych modeli Panasa FullHD jedynie V10 nie wzbudziła moich wątpliwości, ale ... jest najdroższa. A 5 lat gwarancji Panas daje teraz na tegoroczne właśnie + 2 bardzo duże -:). Jeżeli chodzi o jakość obrazu to równie dobry jak na V10 ( sic ! ) obserwowałem na modelach serii U oraz X czyli teoretycznie słabszych od S lub G. Te obserwacje potwierdziły się w kilku różnych konkurencyjnych sklepach dlatego pozwalam sobie o nich pisać.

Mam podobne warunki jak Góralek tj. 3,5 x 4 metry i ... nadal nie wiem czy wybrać 42" czy 50" -;) V10 zdecydowanie wyróżnia się designem a przecież będzie wisieć w salonie -:))) Za to nie ma rozmiaru 46" -;(
Gdybym jednak miał bardziej ograniczony budżet to wygrałbym raczej serię X10 niż pośrednie.
50" można mieć już za ok. 3000 PLN ! I naprawdę dobry obraz.
p.s. Dotychczas nie mam rzadnych doświadczeń z BR -;)
 

Goralek

New member
To witaj w klubie kolego, ciekawe jak to sie skonczy, zakup tuz tuz...
Ja dzisiaj mialem okazje ogladac przez ok. 20 min jeden material puszczany z DVD w RTV euro AGD cos ala prezentacja/reklama telewizji na karte, TV byly ustawione obok siebie, byly to 42 calowe seria U i X. Tutaj juz tak wielkich roznic i szoku nie bylo, ale X znowu delikatnie lepiej sie prezentowal, co ciekawe 42X kosztowal 2999 zl a seria 42U 2555 zl. Chcialem poprosic goscia, zeby zapuscil cos innego, ale mowil ze to wew. sygnal na cyly sklep, pewnie mu sie nie chcialo d... ruszyc.

Forum czytam namietnie od dobrych 3 tyg, dzien w dzien.

Pozdro
 

gorylla

New member
Bez reklam
simslawek napisał:
Co do modelu S mam takie samo wrażenie jak Góralek. Wyróżnia się wśród innych modeli Panasa ... na niekorzyść, niestety. Jest to najniższy model FullHD, ale o ile dobrze pamiętam nie ma pełnej "kwalifikujacej rozdzielczości" tj. 1920x1080. Coś tam jest z lekka naciągane, ale nie pamiętam czy te linie wyświetlane są z przeplotem czy też po prostu "co nieco" ich brakuje.
W którymś momencie spotkałem się nawet z określeniem FullHD dla ubogich -;(

Myślę, że za dużo naczytałeś się tabelek z danymi technicznymi (i jeszcze niedokładnie), a za mało z tego zrozumiałeś. Nie wydaje mi się też, abyś solidnie przeczytał wątki o plazmach panasa, bo inaczej takich bzdur byś nie pisał.

S10 ma taką samą matrycę jak G10, czyli G12 o pełnym FullHd 1920x1080 (spójrz dokładnie na specyfikację techniczną). Różnica tkwi w wyświetlaniu obrazu ruchomego (dość szybko poruszających się elementów). Sympatycznie opisał to slimak, w wątku o G10 czy S10 (nie pamiętam który). Z jego postu wynika, że przy mniej dynamicznych scenach S10 wyświetli pełne 1920x1080. Co więcej- G10 i wyższe róznież nie zawsze wyświetlają pełnego fullhd obrazu ruchomego, a potrafią go ograniczać.

Zważywszy, że w telewizji HD o prawdziwym Full-HD możemy jeszcze długo zapomnieć to ta niedogodność może Cię dotknąć (jak w ogóle będziesz ją w stanie zauważyć) jedynie w materiale z BR. A ten jest jakościowo kosmiczny na obydwu modelach.

Na marginesie dodam, że wady S10-tki dotyczą w tym samym stopniu również G10-tki (syczenie, plastik obudowy, drobne artefakty IFC, odblaski).

To tyle tytułem sprostowania.
 
Ostatnia edycja:

simslawek

New member
G15

Dzięki za wyjaśnienia. -:)

Czy ktoś ma może wiarygodne informacje na temat G15 ?
Przede wszystkim występuje w rozmiarze 46".
Jest też nieco tańszy on V10 -;)
 

Murza68

New member
Karta SD, karta SDHC

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę o komentarz.
 

anjin

New member
Jeśli ktoś nie zamiaruje korzystać z kompa na ekranie tv to bezkonkurencyjny jest TX-P..U10E.
Wiem co pisze bo mam ten model.
Zadnych powidoków itp( nawet nie wiem jak to coś wygląda) czerń jest czarna , a biel normalnie biała, kolory naturalne i tyle .
Pozdrawiam
 

demo84

New member
Panowie jeśli chodzi o rozmiar TV to moim zdaniem nie ma nad czym się zastanawiać , jeśli zastanawiacie się miedzy 42/46 a 50 to polecam 50 !! oczywiście w miarę możliwości finansowych :rolleyes:
sam posiadam 50" w nie wielkim salonie i po 2 tyg. TV straszne zmalał :bober:
 

tomek100

New member
cytat:
kikiseria U to wersja marketowa omijaj ją dużym łukiem.




nie jestem znawca tv, nawet niemama jeszcze zadnego tv panasonica w domu ,jestem dopiero przed kupnem tak jak i wielu wiec tak sobie w wolnych chwilach czytam . Napisz kiki czy miales okazje widziec w akcji wersje U zastanawiam sie czemu ja odrazu odrzucasz ,cena?? . Ponoc wersja U to ten sam panel co w wersji S . Wersja U jest ubozsza np brak 1 hdmi albo natural vision .Pozatym te 2 tv powiny naprawde swiecic podobnie
reasumujac to co tu wyczytalem :
jesli tv do gier ,1080p filmy , komp ,
-panasonic wersja G najlepsza
ewentualnie wersja S albo U (nierozumiem czemu ludzie pisza ze wersja U nienadaje sie do kompa przeciez mozna podpiac przez hdmi ,tylko tym polaczeniem wycisniesz full hd 1.3a )
jesli tv do sd sygnal to tu zdecydowanie wersja X



kilka postow nizej jeden kolega szukal taniego kina domowego
Moja rada jak masz 1000zl to tylko jeden zestaw w tej cenie dobrze brzeczy LOGITECH Z-5500 niejest to zestaw dla audiofili ale do filmow super DTS, DOLBY DIGITAL , .Co najwazniejsze mozesz ten zestaw podpiac do wszystkiego kompa, psp3 itp ....
 
Do góry