Który TV?

Centosz

New member
Witam.
Powiedzcie mi Panowie który tv wybrać?Tv ma być głównie do PS3 i tv kablowej (bardziej do PS3) :) Który model wybrać:

KDL40EX401
KDL40EX402
KDL40V5500

A może macie jakieś lepsze propozycje?Na Tv chce wydać max. 2500zł.
 

Ares78

New member
Jeśli są w tej samej cenie to v5500 jest bardzo przyjemnym modelem, całkiem niezły poziom czerni i co będzie dla Ciebie istotne przy kablówce posiada BE3 w przeciwieństwie do ex400 i pochodnych wersji kolorystycznych, ten procesora lepiej radzi sobie od poprzednika w obróbce słabszego sygnału.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych :

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

tatu

New member
prośba o radę

Witam, nie wiem czy to do końca odpowiedni wątek ale od początku......Noszę się z zamiarem zakupu TV i miałem mozliwość oglądac obraz w domu na ekranie TV KD 37 EX401.
1) film z odtwarzacza DVD (oryginał)

niestety okazało się iż w dynamicznych scenach obraz ewidentnie się rozmywał sprawa np. w momencie gdy kamera "jedzie" pokazując np. jakiś krajobraz to wówczas zdecydowanie moje wrazenia odbiorcze są zdecydowanie gorsze niż na starym tv CRT.

2)

Program tv a konkretnie "mam talent", niestety kolejne duże rozczarowanie, twarze jurorów dziwnie nienturalne, niecałkiem wyraziste jakby mieli 100 kg fluidu na twarzach. Podobnie w przypadku "pogody" Pan Kret miał niewyrażną twarz (napewno gorszej jakosci niż znów na starym tv CRT. (programy tv oglądałem z anteny analogowej)

Teraz zasadnicze pytanie przymiarkę robiłęm do modelu EX500 lub ewentualnie jakaś plazma panasonica ale naprawdę bardzo obawiam się że te lcd i plazmy mogą mnie rozczarować w kwestii obrazu jaki przedstawiają :(

pokój 25 metrów ( w kwadracie) telewizor głównie do telewizji oglądania i czasami jakiś filmik z dvd np. narazie obraz odbierany za pośrednictwem anteny i dekodera TP SA.
Zdecydowanie częściej popołudniami i wieczorem.
Odległosć od ekranu w granicach 2,5 / 4 metry w zależnosci gdzie go postawię.
słońce nie jest problemem

Cena bo to ważne jeśli chodzi o wybór modelu max 3200 PLNów
 

Ares78

New member
Niestety przy niektórych ujęciach będzie widać brak układu kompensacji ruchu (motionflow), tak samo przy sygnale SD BE3 spisuje się wyraźnie lepiej niż starszy procesor obrazu, ale mimo wszystko nie należy zapominać o ustawieniach, fabryczne są dobre jako baza wyjściowa... Porównując ex402 i ex500 porównuje się jak dla mnie telewizory z dwóch klas cenowych i ex500 w tym zestawieniu będzie wyraźnie górą, obróbkę sygnału SD łatwo możesz sprawdzić zgrywając na pendrive kilka sampli divx w sklepie z podłączeniem nie powinni robić specjalnych problemów.
 

tatu

New member
Niestety przy niektórych ujęciach będzie widać brak układu kompensacji ruchu (motionflow), tak samo przy sygnale SD BE3 spisuje się wyraźnie lepiej niż starszy procesor obrazu, ale mimo wszystko nie należy zapominać o ustawieniach, fabryczne są dobre jako baza wyjściowa... Porównując ex402 i ex500 porównuje się jak dla mnie telewizory z dwóch klas cenowych i ex500 w tym zestawieniu będzie wyraźnie górą, obróbkę sygnału SD łatwo możesz sprawdzić zgrywając na pendrive kilka sampli divx w sklepie z podłączeniem nie powinni robić specjalnych problemów.
Czyli reasumując model EX500 lub 501 powinien wyraznie lepiej przedstawiać obraz od modelu 401 lub 402??
Własciwie to chciałbym porównać model EX500 z modelem Panasonica G20 (plazma) , przeczytałem jednak że w hipermarketach porównanie obrazu przy tamtejszym oswietleniu nie ma większego sensu, pozostałoby zatem odszukanie jakiegoś mniejszego sklepiku z tv gdzie te modele stałyby obok siebie ale mysle ze to moze byc trudne zadanie :(
 

Ares78

New member
Czyli reasumując model EX500 lub 501 powinien wyraznie lepiej przedstawiać obraz od modelu 401 lub 402??

Zdecydowanie jeśli jest możliwość dołożenia do ex500 to warto to uczynić, jak wspomniałem telewizor wypadnie lepiej praktycznie na każdej płaszczyźnie i co chyba dla Ciebie bardzo dobrze sobie radzi ze słabszym sygnałem. Dla pewność zrzuć na pendrive kilka sampli divxów dzięki temu masz opcją porównania jak spisuje się telewizor w praktyce.
 

Ares78

New member
Dokładnie najlepiej z dynamicznymi scenami (kilka sampli) stań na odległość z której będziesz oglądał telewizje i porównaj, operacje możesz przeprowadzić również na ex400 i zobaczysz wtedy sporą różnice. Odnośnie lepszej czerni to niestety tutaj musisz zaufać na słowo bo w sklepie tego aspektu nie sprawdzisz w żaden sposób... Będziesz miał wtedy rozeznanie jak telewizor zachowuje się przy słabych źródłach sygnału bo przy platformie cyfrowej obraz będzie już duuuużo lepszy.
 

tatu

New member
zapomniałem dopytać o jedną rzecz, mianowicie rozumiem ze filmiki w formacie divx ale w jakosci HD to raczej mam nie szukać?? bo znalazłem stronke Movie Download Index | Movies - (DivX/XviD) Digital Digest ale to obawiam sie ze moze być nie to co zalecałeś bo będzie w za dobrej jakosci a ustalilismy ze w cyfrowej jakosci raczej wiekszosć tv będzie dobry obraz pokazywac (przepraszam za czasami laickie pytania) więc rozumiem ze powinienem film z płyty dvd jakoś skopiowac na pendrive'a?

Przepraszam straszna gapa jestem tam sa też nie w jakosci HD wiec chyba bedą dobre. Mam nadzieję ze wybaczycie ten mylny post
 
Ostatnia edycja:
Do góry