Który TV wybrac? Sony KDL-32S5600 v Samsung LE32B530

joeblack78

New member
Witam,

Jestem zainteresowany kupnem TV 32” do kwoty 1900,-

Główne przeznaczenie kablówka UPC + DVD

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Tak jak Robertus64 zdecydowanie polecałbym dołożyć do v5500 nie jest to duża kwota, ale telewizor lepiej nada się do Twoich potrzeb, dlaczego? Ma BE3 na pokładzie, czyli nowszy procesor obrazu dzięki któremu SD wygląda dużo lepiej niż w przypadku BE2 który ma S5600, do tego dochodzi lepsze możliwości multimedialne jak np.DLNA, głębsza czerń.
 

storkyy

New member
Ares78 napisał:
Tak jak Robertus64 zdecydowanie polecałbym dołożyć do v5500 nie jest to duża kwota, ale telewizor lepiej nada się do Twoich potrzeb, dlaczego? Ma BE3 na pokładzie, czyli nowszy procesor obrazu dzięki któremu SD wygląda dużo lepiej niż w przypadku BE2 który ma S5600, do tego dochodzi lepsze możliwości multimedialne jak np.DLNA, głębsza czerń.

No właśnie miałbym tu pewne wątpliwości... Byłem dzisiaj w markecie rtv, gdzie obok siebie były 4 modele sony: s5500, s5600, v5500, w5600. Wszystkie 32 cale.

Wg mojej i nie tylko mojej oceny (znajomy oraz żona) obraz na s5600 i s5500 był lepszy od tego na modelu V oraz W. Czerń była mocna i wyraźna, i taka jakby jednolita, kolor był jednakowy na cały obszarze czerni a np. na modelach V i W widać było takie jakby ciemne mrówki na czerni (jakby przez czarne tło przelatywały granatowe mrówki :) i to nie był jednolity czarny kolor.)

Miałem też ogólne wrażenie, że kolory były na V i W jakby bardziej wypłowiałe bledsze. Sygnał był podłączony ten sam - testowy obraz z dvd reklamowego.

Co najgorsze to nie moje pierwsze tak negatywne doświadczenie z serią V oraz W. Wcześniej po Waszych opiniach byłem skłonny nabyć któryś z tych modeli. Ale niedawna moja wizyta (opisywałem ją parę dni temu w innym poście na forum) w salonie rtv w niemczech (tam testowałem sprzęt przez 2 godziny na różnych źródłach) niestety potwierdziła moje opisane wyżej negatywne odczucia co do obrazu z modeli V oraz W.

Skąd takie wrażenie, nie mam pojęcia. Czy ktoś z Was mógłby do tej kwestii czerni się jakoś odnieść? Bo trudno mi aż uwierzyć w to co widziałem już dwukrotnie, że teoretycznie gorszy, starszy i tańszy model pokazuje czerń i kolory lepiej niż jego następca.
 

henry5000

New member
Wiesz tutaj jest duzo posiadaczy telewizorów W5500, więc oczekuj wkrótce odpowiedzi że to niemożliwe jest bo seria W oznacza ładniejszy obraz:D
 

bury_82

New member
ja kupiłem s5600, u teścia stoi ten samsung co pisałes tylko 550 koncówka, zaraz po zakupie robilismy porównanie, czern lepsza na pewno u mnie na sony poza tym na zwykłej kablówce obraz identyczny, dodatkowo w cenie sony 5lat gwarancji, sony moze ma takie proste "napisowe" menu, samsung odrobine zbajerowane, co wecej -ja zawsze biore sony
 
Do góry