Który soundbar (do 1500)?

Cyper

New member
Drodzy forumowicze,

od dłuższego czasu śledzę różne wątki, szperam po internecie i zamiast być bliżej rozwiązania tym bardziej jestem skołowany :)

Mianowicie: chciałbym zakupić soundbar z subwooferem zewnętrznym by nagłośnić pokój (ok. 20m2). Soundbar ma służyć do muzyki, jak i filmów. Dźwięk dla urządzenia przekazywany byłby z TV (Philips 42pfl4007h + dekoder kablówki Cisco), odtwarzacz Blu-Ray oraz komputer po HDMI - w związku z tym konieczna wydaje się obecność HDMI z ARC. Czasem zapewne muzyka np. przez telefon lub laptop po Bluetooth.
Najchętniej jakby soundbar był czarny, ale i srebrny jakoś przeżyje ;)

Co w tej chwili rozważam (czekam na za i przeciw :)):
LG NB4530A
LG NB4540
Panasonic SC-HTB680
Philips HTL5140B
Philips HTL6140B

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki ostatnio polecał Soundbara Panasonica, własnie w tym budżecie o ile się nie mylę, poszukaj w ostatnich wątkach.
 

Cyper

New member
Stąd się znalazł na liście. No ale nie tylko kiki jest na forum wiec mam nadzieje iż parę dodatkowych opinii również się pojawi :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wjedzie do nas za kilka dni.
Ale ja go słuchałem na pokazach i powiem że z daleka mimo ogromnej hali zwracał na siebie uwagę i nie chodzi tylko o moc.
 

Cyper

New member
No z chęcią, ale wg Ciebie zwiększenie budżetu z 1500 na 2500 to "trochę"? :) No chyba, że dostanę jakąś super cenę na to :) BTW - za 2500 to bym był prawie zdecydowany na HTL9100 :)
 

Cyper

New member
Nie znalazłem za mniej niż 2400. Na allegro jest jakaś aukcja za 1890, ale Sprzedający totalnie mnie nie przekonuje. Gdzie można kupić HTL9100 za niższą kwotę? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie pisze o tej ofercie, nie znam sklepu, ale nie wiem dlaczego Cie nie przekonuje? Oferta jak każda inna. Być może, że nie jest to PL gwarancja, ale trzeba by się dowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Cyper

New member
No to jest kusząca perspektywa, przy czym czy za 2000 to już bym się zastanawiał nad zestawem 2.0 lub 2.1 ;)
Postaram się umówić na odsłuch tego HK SB 26.
A odnośnie tego co napisałem powyżej - jakiś zestaw rozsądny 2.0 lub 2.1 dałoby radę w tym budżecie popełnić czy już lepiej się skupić na soundbarze?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
2.0 pewnie tak, na wzmaku typu
Denon PMA520
Yamaha RS300
I kolumny przy ~500zł za sztukę, kwestia odsłuchania aby dobrać pod siebie.
 

Cyper

New member
Mogę podsumować wątek :)

Zakupiłem LG NB4530A - do nagłośnienia 20m2 w zupełności wystarczyło. Kusiliście lepszymi i droższymi modelami (JBL, HK, Philips), jednak chciałem zmieścić się w budżecie i się udało.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
 

kamiloos

New member
Jako, ze przede mna ten sam dylemat co w opisywanym tu watku to dopisze sie tutaj :)

Szukam jakiegos soundbara do 1,5k i kwota jest raczej sztywna. Moj pokoj ma okolo 15m2. Zastosowanie to przede wszystkim gry oraz w mniejszym stopniu filmy/TV. Moj TV to Panas 47ET60, choc nie wiem czy ma to jakies znaczenie :)

W oko wpadly mi Panasonic SC-HTB770, Sony HT-CT370 oraz Samsung HW-H551.

Czy ktos moglby mi doradzic co wybrac? Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje :)
 
Do góry