Który Panasonic tx-55ax630/as650/as750

zicos

New member
Który Panasonic tx-55ax630/as650/as740

Witam

Przymierzam się do wymiany mojej starej plazmy, bardzo mi się podoba wizualnie co jest również dla mnie ważne linia telewizorów Panasonica.
Moje wymagania to 55cali, pomieszczenie nasłonecznione świeci prosto na telewizor, oczywiście jest opcja zaciemnienia ale to do filmów, zdarza się, że w dzień słońce świeci na telewizor.
Będę głównie oglądał filmy Blu-Ray 1080p 40%, telewizja HD 40% oraz konsola Xbox 360 20%.
Nie interesuje mnie dźwięk bo od tego jest osobny system.
Budżet 4000 - max 4200 zł.
Znalazłem kilka ciekawych pozycji i proszę o pomoc na którą warto zwrócić uwagę i jak wygląda ich porównanie.

  • Panasonic tx-55ax630 - ciekawy model z 4K, pytanie czy jest opłacalna inwestycja w 4K, materiałów na chwilę obecną nie ma zbyt dużo, jest to najniższy model 4K . Czy najtańszy model 4K nie będzie gorszy w Full HD niż wyższy model przeznaczony do Full HD ?
  • Panasonic tx-55AS640 - model na matrycy VA
  • Panasonic tx-55AS650 - model na matrycy IPS - jak się będzie miało do siebie porównanie tych typów matryc i co będzie lepsze
  • Panasonic tx-55AS740 - całkowicie nie znany mi model.
Jak do tych modeli ma się model tx-55AS750.
Wszystkie wymienione model oprócz 750 oscylują na poziomie 3800-4299 zł.
 
Ostatnia edycja:

arss

New member
Proponuje zamiast nich a już napewno nie as650 którego jestem właścicielem sony 815 lub 829. Panas którego mam wypada przy nich dużo gorzej. Nie są to modele które wymieniłeś ale naprawdę warto im poświęcić minutkę uwagi.
 

eedviking

Banned
Mam ten pierwszy i jestem zadowolony, jednak PFS8109 jest z Androidem i do tego piękny + czterostronny ambilight i dzisiaj bym go kupił. 7809 jest z 4K , czy ma teraz sens, w/g mnie nie. ;)
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Sony nie da łatwo za wygraną, no i jest tańszy od Philipsa 8109. Do tego W829bB ma dużo niższy input lag. Oba są świetne, aczkolwiek Phil ma androida plus ambilight i to może przeważyć.
 

arss

New member
Tak, ciemne rogi,bending, clouding, menu zamulające. W sony 815 wszystko wygląda znacznie lepiej przy podpiętym tym samym sprzęcie , obydwa tv są skalibrowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma teraz Flasha jako jedyny z nowych. I jakość pfs8109 to jest inna bajka.
Panasonic nie ma żadnych problemów z n menu,żadnych claudingów, bandingów , a rogi w 99% wcale nie dokuczają.
Kto ma ten wie
A po kalibracji profesjonalnej gra bardzo dobrze.
 

arss

New member
Kiki chyba sobie żartujesz teraz. To zapraszam do mnie i zobaczysz na własne oczy wady które niby panasonic niema. Postawie obydwa tv koło siebie dla porównania , bo przecież jawnie wprowadzasz ludzi w błąd tym postem. Obydwa telewizory są po jak ty to nazywasz profesjonalnej kalibracji zresztą ona i tak nijak wpływa na banding.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Philips 55pfs8109 znacznie wykracza poza mój budżet, druga kwesta może ambilight dla niektórych jest rewelacją -dla mnie przy wnętrzach biało-szaro-czarnych telewizor świecący na wszystkie kolory trochę psuje wizję wystroju.
Jedyne oświetlenie led, które już pracuje jest w kolorze białym.
Ciekawie wygląda ten Sony 55W829bB ciekawi mnie jego bezpośrednie porównanie z Panasonikiem 650.
Chyba będę zmuszony wybrać się do sklepu ze swoim pendrakiem i porównać Sony z Panasoniciem 650 mając na uwadze płynność, czerń, kolory i podświetlenie.
Co myślicie o Panasie tx-55ax630 czy do Full Hd i Hd będzie się gorzej spisywał przez to, że ma 4K ?
 

eedviking

Banned
Zupełnie inaczej wygląda to na żywo, można dostosować siłę barw, pod kolor ścian lub wyłączyć. Zapewniam Cię, że nie zepsuje "wystroju", jedynie powiększy optycznie obraz. Przy grach też świetna sprawa. ;)
W markecie , co prawda nie odwzoruje tego, chyba, że na osobnej ścianie będzie.
Powodzenia w poszukiwaniu i wyborze tv. :)
 

haleem

New member
Jako były właściciel Samsunga z pewną nieśmiałością podchodziłem do nowych produktów Panasa. jednak po czytaniu forum kupiłem koledze którego żona jest fanką tej marki AS650 i jest to w swojej cenie bardzo dobry telewizor. Czerń jest znośna, menu i funkcje TV chodzą bardzo płynnie, a powłoka antyrefleksowa daje radę. Syn kolegi gra w PS3 i nie ma żadnych problemów. Sam przymierzałem się po zabawie z tym odbiornikiem do AS740, ale w końcu kupiłem AS800, bo miał po prostu lepszy obraz. Jeśli nie zależy ci na kamerce i trochę lepszym kontraście to spokojnie możesz kupować AS650. Warto pokusić się o kalibrację - to naprawdę sporo poprawia :-D
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Philips wygląda naprawdę ciekawie ale jest 700-1000zł droższy.
Wczoraj tylko wizualnie porównywałem Sony W829 z Panasem AX630 i Sony wygląda znacznie lepiej.
Dwukolorowa ramka w Panasie na żywo średnio do mnie przemawia, w dwóch sklepach dostałem informację, że Sony ma znacznie lepszą czerń, lepsze kolory no i matrycę z szybszym czasem reakcji - co się przyda do konsoli.
Jutro atakuję sklep z pendrivem i będę porównywał coś więcej niż wygląd.
W jaki sposób najlepiej sprawdzić clouding danego egzemplarza ? Czy czarne statyczne tło wystarczy ?
Myślałem o przedłużeniu gwarancji na 5 lat, jakie macie z tym doświadczenie, czy nie ma wyłączeń w stosunku do standardowej gwarancji 2 lata ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki chyba sobie żartujesz teraz. To zapraszam do mnie i zobaczysz na własne oczy wady które niby panasonic niema. Postawie obydwa tv koło siebie dla porównania , bo przecież jawnie wprowadzasz ludzi w błąd tym postem. Obydwa telewizory są po jak ty to nazywasz profesjonalnej kalibracji zresztą ona i tak nijak wpływa na banding.

Widzisz to jest tak że jak Kiki coś sprzedaje to te modele są bez wad i nie ma możliwości żeby takie wady były - tak jakby wszystkie modele tej czy innej marki przechodziły przez jego sklep.. Zrobiłeś błąd bo jakbyś kupił w Jego sklepie to miałbyś ten sam tv ale bez wad które masz...
 

eedviking

Banned
Philips wygląda naprawdę ciekawie ale jest 700-1000zł droższy.
Wczoraj tylko wizualnie porównywałem Sony W829 z Panasem AX630 i Sony wygląda znacznie lepiej.
Dwukolorowa ramka w Panasie na żywo średnio do mnie przemawia, w dwóch sklepach dostałem informację, że Sony ma znacznie lepszą czerń, lepsze kolory no i matrycę z szybszym czasem reakcji - co się przyda do konsoli.
Jutro atakuję sklep z pendrivem i będę porównywał coś więcej niż wygląd.
W jaki sposób najlepiej sprawdzić clouding danego egzemplarza ? Czy czarne statyczne tło wystarczy ?
Myślałem o przedłużeniu gwarancji na 5 lat, jakie macie z tym doświadczenie, czy nie ma wyłączeń w stosunku do standardowej gwarancji 2 lata ?
Może napisz do Kiki, czy ma i za ile tego Philipsa, jeżeli ma to z pewnością cena Ci się spodoba. ;):)
 
Do góry