Który Panasonic 50"

kuba_krk

New member
Witam.
Kiedyś już prosiłem Was o rade, jednak z rozwiązaniem przyszedł prezent w postaci darowanego TV na nowe mieszkanie, więc wszelkie dywagacje wzięły w łeb ;) Po roku jednak stwierdzam że włącza mi się próżniactwo i bardzo chcę mieć również TV w sypialni przed łóżkiem. Oczy bolą od oglądania na 22" monitorze. Plan jest taki. TV z salonu ląduje w sypialni ( cali, jakiś wysoki Sony Bravia,z podłużnym srebrnym głośnikiem u dołu i obudową w kolorze ciemnogranatowy-metalic, nie jestem w stanie sprawdzić, bo mam go na ten moment daleko od siebie ), a na jego miejsce w końcu coś dużego.

Sytuacja przedstawia się następująco :

1. Odległość od ekranu: 3-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno z boku, słonce nie pada bezpośrednio do pokoju, są rolety
3. Jak duży jest pokój: ok. 16m2
4. Preferowana technologia: Plazma
5. jaki masz obecnie telewizor: wspomniany lcd Sony 40"
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, Film, PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie popołudniu i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez oświetlenia ew. niezbyt mocna lampa sufitowa
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry, ale nie jest to wiążące
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora: okolo 50-51?
12. preferowana marka: Panasonic, Samsung
13. czego nie lubisz w telewizorach: do wszystkiego można się przyzwyczaić ;)
14. jakie urządzenia będą podłączone: Denon 1912, Dekoder Neostrady ( HD ), PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50 tv / 50 gry
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi: obejdzie się, choć jest to niewątpliwy plus
18. czy będziesz korzystać z widgetów: Nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: mam PS3, więc to mało istotne
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nic ważnego
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było
22. ma mieć 3D: zdecydowanie tak
23. ma mieć slot na karty SD: nie
24. ma mieć tuner DVB-S: nie jest to wiążące
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: Neostrada, czyli N'ka HD
27. ile programów HD: ponad 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. DVB-T: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: kolory, czerń ( lubie grać po nocach ), mały imput lag, dobre wyświetlanie sportu i dynamicznych scen, rozsądne 3D
32. Ile osób ogląda: 1-2
33. Jaka klasa cenowa: max 3500 i naprawdę nie chcę wydawać więcej, bo ten tv to widzimisie, które nie jest mi do życia niezbędne ;)

Nastawiam się na plazmę głównie z powodu ceny. Ciężko znaleźć coś innego w 50"+, do tego z 3D. Jak czytam, w tym segmencie liczą się w zasadzie Panasonic i Samsung. Z Samsungami mam do czynienia od dawna przy komputerze i złego słowa nie powiem. Jednak opinie o Panasach są bardzo dobre, więc chyba bardziej skłaniałbym się ku nim.

Czy warto przy moich preferencjach i założeniach dopłacać sporo złotówek do P50GT30, lub nawet P50ST30 w stosunku do P50UT30? Czy któryś z Samsungów w podobnej cenie może rywalizować z wymienionymi wyżej Panasonicami ?

Generalnie chcialbym kupić TV tańszy niż te 3500, a pozostałą kwote wydać na okulary. Jednak jeśli NAPRAWDĘ warto, jestem w stanie te okulary dokupić z drugiej kieszeni.
 

maxan

New member
Bez reklam
P50GT30
P50ST30 - bardziej ten powyżej
Samsung PS51D6900 (jedna para okularów? bądz 2)
Samsung PS51E550 (dwie pary okularów)
Ja na Twoim miejscu zainteresował bym sie powyższymi modelami... btw. przy samsungach wyżej wymienionych okulary masz w gratisie nie wiem jak z panasonikiem ale chyba też.
 

kuba_krk

New member
Samsung PS51E550 mnie zaintrygował. Z tego co widze, to dość świeży model ? O D6900 też trochę poczytałem na forach, jedni chwalą inni nie do końca. Nie da się ukryć, że Samsung jest bardziej multimedialny i ogólnie dostaje się z nim w gratisie to, co u innych trzeba placić.
Chciałbym jednak uzyskać odp na moje pytanie, czy warto dopłacać ponad 500zł do Panasonica GT w stosunku do UT.
 

wojt88

Guest
Twój wybór - lepsze gadżety sama czy lepsza jakość obrazu 2D/3D in da panas...

Ja bym się nie zastanawiał i dołożył do GT30. Ma filtr i wczoraj w mediamarkt widziałem obok siebie UT30 i G30 i było to widać na korzyść G oczywiście... GT od UT ma lepszy kontrast, Tryb THX, prosty ISF, DLNA i o niebo lepszy look...
 
Do góry