Który amplituner do Dali Zensor7 (max 5.5k)

petrumi

New member
Witam.
Posiadam Dali 5.1 (Zensor7 fronty). Obecny Denon 2313 jest już trochę przestarzały dlatego szukema czegoś trochę mocniejszego i nowocześniejszego.
Przeznaczenie 1/3 Xbox One X, 1/3 Netflix UHD, 1/3 BR UHD.
Salon ok 35m razem z otwartą kuchnią, powierzchnia obsłuchu ok 5,5 x 4.5.
Kanapa w 2/3 długości długiego boku.

Zacznijmy od tego, że głośników nie chce zmieniać. Ogólnie jestem zadowolony z jakości KD ale stereo gra trochę słabo - tzn cicho jest mało dynamicznie, głośno jest niezbyt czysto. Fachowo pewnie to opiszecie inaczej.

Co chce osiągnąć:
1. lepsze stereo poprzez więcej W na kanał stereo
2. HDR przez wszystkie wejścia i wyjścia HDMI (ampli jest podłączony do LG OLED 65B7V)
3. Działający eARC z TV do apli.

Zastanawiam się też nad dodanie Dali Anteco C-1 i postawienie ich na kolumnach (skierowane w sufit).

Rozpatruje:
Denon 3500, 3600, 4500
Onkyo txrz840.

Czy można liczyć na Wasz komentarz?
Z góry dziękuję.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Pisałeś już w innym watku że kupiłeś RZ-840 i jest poprawa jakości (ale coś tam niby nie działa w ampli) - kup taki sam ale już sprawany.
Największym ograniczeniem w stereo będą właśnie frony czyli Zensorki.
Możesz jeszcze do takiej 840ki dokupić wzmacniacz stereo i powinno być jeszcze trochę lepiej.
Denon 4500 to też dobra koncepcja.
 

petrumi

New member
Widać z mojej głowie dalej siedzą słowa sprzedawcy że kupiłem super kolumny. Ale może dlatego że to był jeden dystrybutor ampli i głośników...
Co robić, jak żyć?
A te namiastki Atmosa? Warto?

Przeczytałem, że do Dali zalecają max moc 150W. Może tańszy Denon 3500 + Atmosy?
 
Ostatnia edycja:

petrumi

New member
Easy Panowie, nie mam ciśnienia na zmianę głośników. Jedna z końcówek mocy w obecnym Denonie coś charczy więc trzeba zmienić AV. Rezygnuje z poprawy stereo bo widzę że za duży koszt.
Szukam w takim razie ampli z HDR i Atmosem.
Czy jest sens patrzeć niżej w Denonie czyli 2600, 3400?

I czy ktoś może odpowiedzieć czy jest sens pchać się w Dolby Atmos 7.1 gdy będę tylko korzystał z Netflixa i kilku gier na Xboxa?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak jak koledzy:
Jesli chodzi o stereo i Zensor nie bardzo.
To samo Ampli - niestety, chcesz mieć dobre stero, potrzeba wzmaka stereo, a nie naszpikowanego ampi.
Jesli chodzi o Atmos, to nadstawki nigdy nie zagrają jak sufitówki. Jesli nie chcesz typowych sufitówek, to jest na rynku wiele płaskich głosników ściennych, które mozna zamontować w suficie.
Nie oznacza to oczywiscie, że Zensor z Ampli i Anteco nie zagra, ale jak chcesz usłyszeć sporą różnice, to możesz w przyszłości pomyśleć nad zmianą/rozbudową.
 

petrumi

New member
Myśle o Atmosie ale tylko o dwóch dodatkowych głośnikach, ponieważ nie mam zamiaru kłaść więcej kabli (zwłaszcza po suficie w salonie).

Dlatego proszę o doprecyzowanie jednej rzeczy:

Denon X3500 nie ma: Dolby Atmos Height Virtualizer
Cokolwiek to znaczy ale czy będę mógł wykorzystać kolumnę Dali Alteco C1 ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ta funkcja służy do uzyskania "udawanego" Atmosa, jest to chyba w ampli z nowej serii z szóstką- X2600, X3600, a 3500 należy do starszych modeli.
Dla mnie osobiście Atmos = głośniki sufitowe.
 
Do góry