Który ampli do kolumn Roth Oli 3?

TodLoch

New member
Witam,

Posiadam zestaw 5.0 Roth Oli31 i chcę kupić do tego amplituner kina. Ze względów budżetowych (max 1500 PLN w sklepie internetowym) w grę wchodzą nast. modele :

Onkyo TX-SR578
Pioneer VSX-920
Yamaha RX-V567
Denon AVR-1611

WIEM, najlepszy byłby odsłuch, ale nie mam takiej możliwości :-(

Proszę o opinię pod kątem kina i stereo, tzn. który wg. Was najlepiej się sprawdzi w KD, a który w stereo? Kina nigdy nie miałem, więc nie wiem czego oczekiwać (chciałbym móc oglądać DVD na FullHD bez pixelozy na ekranie 37"), natomiast jeżeli chodzi o stereo, to lubię jasny, precyzyjny, czysty dźwięk.

Proszę o opinie dot. tych modeli które wyminiłem, no chyba że ktoś może zaproponować model wyraźnie lepszy w tej cenie, a wiem że na forum są obecni również handlowcy :) Napewno wielu z Was miało już nie jeden amplituner, więc macie porównanie, podzielcie się odczuciami.

Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jasny , precyzyjny dźwięk - stricte to żaden. Z wymienionych najlepiej Denon 1611 .
 

Krzych_c

New member
To bardzo uniwersalne kolumny, ale z lekko wyeksponowaną górą więc unikałbym Onkyo. Ja stawiałbym na Yamahę, która moim zdaniem z wymienionych ampli gra najbardziej neutralnie, zarówno w kinie i stereo. Czyli masz dwie propozycje - Denon i Yamaha. Z odsłuchem i tak byłby problem, bo nie są to popularne kolumny, i raczej nie będą zestawiane z budżetowymi amplitunerami przez dystrybutora. Ja osobiście poszukałbym czegoś starszego z wyższej półki np. Denon 1910, Yamaha 765, Marantz 5004 - warto trochę naciągnąć budżet
 

TodLoch

New member
To fakt, sklep w którym je kupiłem dysponuje do odsłuchu tylko Marantzem i Denonem (i jeszcze parę innych firm, tylko że ceny tych sprzętów to już są zupełnie z innej półki :-( ), z czego Marantz jest poza moim zasięgiem, a więc nie mam do czego porównać tego Denona :)

Czy wymienione przeze mnie modele dają możliwość takiego skonfigurowania sprzętu, żeby można było słuchać telewizji z dekodera HD Vectry albo przez zestaw kina, albo tylko przez telewizor?
 
Do góry