Ktore platformy mozna razem odbierac z 1 anteny?

helot

New member
Chce kupic jakias platforme cyfrowa, ktora moglbym odbierac na dwa telewizory z jednej anteny satelitarnej. Z tego co sie zorientowalem, to tylko Cyfra daje opcje multiroom.

Rozwazam wiec zakup 2 roznych abonamentow i 2 dekoderow z listy ponizej:
-N
-Polsat cyfrowy
-telewizja na karte
-Cyfra+

Mam jednak kilka pyta do forumowiczow nt. mozliwosci podlaczenia tych platfrom do jednej anteny.\

1. Czy moge do 1 anteny z podwojnym konwerterem podlaczyc 2 dekodery/abonamenty tej samej platformy? I czy jest to mozliwe w kazdym przypadku (N, Polsat,Cyfra,TnK)?Na to pytanie wydaje mi sie odpowiedz jest twierdzaca, ale chcialbym to potwierdzic.

2. Bardziej niz opcja wymieniona w punkcie 1 interesowaloby mnie podlaczenie do 1 anteny z podwojnym konwerterem 2 roznych platform, np. kupuje sobie abonament i dekoder cyfrowego polsatu i dekoder telewizji na karte. Czy bede mogl odbierac sygnal z 1 anteny na dwa telewizory? Dla jakich kombinacji N/Polsat/Cyfra/TnK byloby takie podlaczenie mozliwe?
 

JackS.

New member
Bez reklam
1. Czy moge do 1 anteny z podwojnym konwerterem podlaczyc 2 dekodery/abonamenty tej samej platformy? I czy jest to mozliwe w kazdym przypadku (N, Polsat,Cyfra,TnK)?
Tak.

2. Bardziej niz opcja wymieniona w punkcie 1 interesowaloby mnie podlaczenie do 1 anteny z podwojnym konwerterem 2 roznych platform, np. kupuje sobie abonament i dekoder cyfrowego polsatu i dekoder telewizji na karte. Czy bede mogl odbierac sygnal z 1 anteny na dwa telewizory? Dla jakich kombinacji N/Polsat/Cyfra/TnK byloby takie podlaczenie mozliwe?
Możesz podłączyć w każdej konfiguracji. Pamiętaj tylko, że każdy dekoder wymaga pociągnięcia niezależnego kabla antenowego z osobnego wyjścia konwertera. W przypadku recorderów (PVRów) musisz ciągnąć po dwa kable antenowego do każdego.
 

helot

New member
Tak.


Możesz podłączyć w każdej konfiguracji. Pamiętaj tylko, że każdy dekoder wymaga pociągnięcia niezależnego kabla antenowego z osobnego wyjścia konwertera. W przypadku recorderów (PVRów) musisz ciągnąć po dwa kable antenowego do każdego.

Moje watpliwosci wynikaly glownie z tego, czy w przypadku wszystkich tych platform antena satelitarna ma takie samo polozenie.
Ale rozumiem z twojej wypowiedzi, ze antena zbiera sygnal w takim samym polozeniu dla kazdej platformy?

Dekodery bede mial raczej bez nagrywarki i antene z 2 konwerterami, wiec 2 osobne kable antenowe pojda do kazdego.

A jakbym sie zdecydowal na zakup jednego dekodera PVR, to jak wtedy wyglada sprawa podlaczenia. Z tego co napisales, to wtedy 3 kable musialyby wychodzic z anteny, tak?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Moje watpliwosci wynikaly glownie z tego, czy w przypadku wszystkich tych platform antena satelitarna ma takie samo polozenie.
Ale rozumiem z twojej wypowiedzi, ze antena zbiera sygnal w takim samym polozeniu dla kazdej platformy?
Tak. Wszystkie platformy, które wymieniłeś nadają z HotBirda. Z anteny ustawionej na tego satelitę można też odbierać sygnał z Astry, na której dostępnych jest sporo interesujących programów FTA, ale to wymaga posiadania konwertera monoblock (lub 2 konwerterów i przełącznika sygnałów).

Dekodery bede mial raczej bez nagrywarki i antene z 2 konwerterami, wiec 2 osobne kable antenowe pojda do kazdego.

A jakbym sie zdecydowal na zakup jednego dekodera PVR, to jak wtedy wyglada sprawa podlaczenia. Z tego co napisales, to wtedy 3 kable musialyby wychodzic z anteny, tak?
Tak. Potrzebny jest wówczas konwerter quad, lub quad monoblock.
 
Do góry