które onkyo wybrać tx-nr509 czy tx-nr414

marcef

New member
Wiem , był juz taki temat ale nie do końca pomógł mi rozstrzygnąć mój dylemat.
Co prawda skłaniam sie do 509 bo niby lepsza ale ....

Co zrobilibyście na moim miejscu obydwie sprawne uzywki w ładnym stanie za tę samą cenę .
Korci mnie 414 bo jest młodsza z 2013r (może krócej uzywana - siłą rzeczy) , ale ne ma audysseya, za to 509 jest starsza bo pewnie coś ok 2011r i większe prawdopodobieństwo że coś jej sie sypnie bo Onkyo często awaryjne jest. Jeszcze doczytałem że ten audyssey to niby konfiguruje głośniki ale np z subwooferem nie robi kompletnie nic. Ja jako tako sobie dostroiłem poprzedniego Onka który nie miał Audysseja ale pewnści nie mam że zrobiłem to tak jak trzeba.

Kolejna rzecz to opcje usb czy ktróryś z nich może coś wiecej przez usb odtworzyć dodatkowe formaty dźwięku albo divixy?

Ostatnia rzecz to opcje internetowe (przede wszystkim radio) czy ta 509 nie będzie uboższa w jakieś obsługi nowszych standartów (bo przeciez jest ze dwa lata starsza a to sporo dla technologii rtv)

509 jest cięższa 9,20 kg a
414 jest lzejsza 9,00kg ciekawe czemu

509 ma 370 watt
414 ma 400 watt - niby młodsza generacja a więcej prądu wcina.

ważne dla mnie żeby w standby brały poniżej 1 watta - mam nadz ze tak jest bo poprzednie onkyo z 2010 r. wcinało 25 watt na standbayu - włos sie jeży jakie amerykańce mają podejście do zasobów energii.
 
Ostatnia edycja:

marcef

New member
No to zakupiłem 509 generalnie jest ok - ucze sie

Jeśli chodzi o brzmienie to przeskok z Onka 308 na 509 jest duży ale bez szaleństw. Po pierwszym audysseyu stwierdzam że lepiej mi sie podobało brzmienie na 308 ale ono było dopracowywane tygodniami . Natomias w 509 przez jeden weekend niewiele

co do poboru prądu to nie tragedia jak sie okazuje pobór jest poniżej 1 wata a tą duża wartość 20-30 wat pobiera jak jest funkcja hdmi pass thru włączona czyli jak chcesz oglądać tv bez puszczania dzwieku z tunera . (ja nawet wiadomości przez głośniki kina oglądam bo za chwile wrzucam jakąś muzyczną stację itd więc nie korzystam z pas thru)

Kolega malyr zrobił pomiary swojej 509 i oto co mu wyszło:

onkyo TX-NR 509:
- wyłączony (bez NET/HDMI) - 0,2 WATT
- wyłączony (NET) - 21,5 WATT
- wyłączony (HDMI) - 23,0 WATT
- wyłączony (NET/HDMI) - 23,1 WATT

MP3 z Ipoda (USB)- głośność 30-40 (było już bardzo głośno):
- tryb ALL STEREO/PLII MUSIC - 45,0 WATT
- tryb STEREO - 43,0 WATT

Avatar BR:
- tryb DTS-HD MASTER - głośność 25 (50,0 WATT)
- tryb DTS-HD MASTER - głośność 40 (68,0 WATT)
generalnie pomiar "skakał" czym więcej akcji na ekranie tym większe zużycie prądu :)

Ogladadnie TV (dekoder N):
- ALL STEREO głośność 10-20 coś około 40,0 WATT
co ciekawe przy kanale SD jest około 35,0 WATT
 
Ostatnia edycja:
Do góry