Które 42 cale w cenie 2000-2300zł??

s---r

New member
Potrzebuję porady bo samemu nie dam rady....:)

Jestem normalnym użytkownikiem TV tzn. nie mam żadnych wygórowanych wymagań co do TV. U swojej lubej udało mi się przeforsować, żeby było 42 cale a nie 37 Cena jaką podałem widzę, że jest przez nią akcepatowana i myśle w tym przedziale się zamknąć.....

Sygnał na razie chyba będzie bez HD z tunera satelitarnego. I w przyszłości też raczej tylko takie źródło sygnału zostanie...

Najwięcej przeglądnąłem TV firmy LG ponieważ gdzie by do sklepu nie wejść to one stanowią 70% ekspozycji:) Ale czytając forum wnioskuję, że LG są nie bardzo polecane.

Nie zależy mi nawet na FullHD ale dobrze jakby było. Telewizory LED możemy chyba pominąć bo w tym przedziale cenowym 42 cali nie kupie. A miałem chrapkę na AQUOSA :) Patrząc na stronie LG telewizorów 42 calowych jest kilkanaście i tutaj zaczyna się dylemat....

Doradźcie, który model spośród tych 42calowych LG albo może coś innego polecicie?
Ja zwróciłem uwagę na takie:
LG 42PQ2000
LG 42LF2510
Panasonic TX-P42X20E
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Mają po prostu kiepską czerń oraz kontrast i co ciekawe tyczy się to zarówno ich LCD-ków jak i plazm.
No ale już kątów oglądania, jakości kolorów i płynności obrazu ich TV nie muszą się wcale wstydzić a wręcz całkiem przeciwnie :)
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
Ale Panas wygrywa w porównaniu z tymi od LG? :)

Wg ceneo to taki TX-P42X20E trochę ponad 1800zł. Warto skorzystać jeszcze z tych 500zł rezerwy czy nic wiele taką kwotą nie zwojuję?

A może ktoś da propozycję z czego by sam wybierał z taką kwotą w kieszeni?
 

Picuszek

New member
No przecież już ci powiedziałem :smile: A te pozostałe 500 złotych zainwestuj lepiej w N-kę lub Cyfrę + he he :D
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
Ktoś coś jeszcze dopowie? Bo zamawiać trzeba coby na weekend był...:)
Wszyscy tego Panasonica byście brali?

I czy tego FullHD nie szkoda trochę, że nie ma?
Bo niby nie musi być ale dobrze jakby było:)

TX-P42X20E - 1839zł.
FullHD ze złączem PC - TX-P42S20E - 2389zł. Czy ten jest tez godny polecenia?
 
Ostatnia edycja:

Al Bundy

New member
Mam podobny problem, co kolega. Z tego powodu, że jestem kompletnym laikiem, mam nadzieję, że mi trochę pomożecie w wyborze.
Szukam TV do 3k zł. Myślałem nad plazmą 42". Generalnie TV będzie służyć do oglądania przede wszystkim sportu i jakichś standardowych rzeczy typu seriale (Polsat cyfrowy), DVD będzie tylko czasami uruchamiane, B-R w ogóle. wolałbym, aby Tv miało już ten tuner MPEG-4.

Bardzo byłby wdzięczny za jakieś wskazówki i może propozycję, co by mi nie wcisnęli czegoś słabego.
Z góry dziękuję za pomoc. :)
Pzdr.
 

s---r

New member
Do jutra rana mam czas.....jak się nie rozmyśle i nie odwołam to chłopaki ze sklepu zamówią mi Panasonica TX-P42S20E.

Czy ktoś mi utwierdzi w tym, że dobrze wybrane zostało? Nie będę sobie pluł w brodę?
:)
 

Picuszek

New member
Jeśli kupno tego droższego modelu ma oznaczać zrezygnowanie z N-ki to jest to prawdę mówiąc średnio dobry pomysł. Nie wystarczy mieć tylko dobrego telewizora, bardzo istotny jest także dobrej jakości sygnał. No cóż, wybór należy do ciebie :)

@Al Bundy Gdybyś dołożył jeszcze z 200 złotych mógłbyś mieć już wypasionego Pasikonika G20 :D
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
Jeśli kupno tego droższego modelu ma oznaczać zrezygnowanie z N-ki to jest to prawdę mówiąc średnio dobry pomysł. Nie wystarczy mieć tylko dobrego telewizora, bardzo istotny jest także dobrej jakości sygnał. No cóż, wybór należy do ciebie :)

@Al Bundy Gdybyś dołożył jeszcze z 200 złotych mógłbyś mieć już wypasionego Pasikonika G20 :D

A nie biorąc N-ki pod uwagę?
Bo N czy inne źródło sygnału można później zmieniać a wyświetlacz już nie bardzo :)

Myśle, że przy najbliższej jakiejś promocji i tak ją wezmę....bo nie idzie jej sharingować :)

Z tego co patrze to różnica między tymi modelami widzę taką:
TX-P42S20E - FullHD, 600Hz, złącze PC
TX-P42X20E - HDReady, 100Hz, brak złącza PC.
Czy to są parametry "wiodące", mające duże znaczenie - tego nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
A teraz przeczytałem ten temat i nie wiem co o tym myśleć:
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/51922-lg-42pj350-panasonic-tx-p42x20e-czy-lg42pj550.html

Piszą, że LG wymiatają jak żaden Panasonic... :)

Ja tego nie ocenię nawet w bezpośrednim porównaniu. Nie raz już przyglądając się TV na ścianie wystawowej próbowałem doszukać się lepszości TV w cenie >4tys nad takim <2.5tys zł. I niestety - nie wiem jak i nie umiem patrzeć żeby wyciągnąć wnioski jak należy...

Mogę jedynie ocenić wygląd obudowy......a tu LG wydaje mi się ładniejszy od panasa :) Choć może to być trochę wupaczone po przeczytaniu iluś tam tematów na forum :)
 

Picuszek

New member
Musisz się liczyć z tym że na LG bardzo łatwo powstają powidoki. Po za tym, tak jak już wcześniej wspomniałem mają stosunkowo słabą czerń oraz kontrast. No i z tego co mi wiadomo mają niestety także problemy z buczeniem/bzyczeniem/bzykaniem :)
Mówię ci, daj se siana z tymi LG.
PS. Jeszcze jeden problemik tych TV to słabiutki filtr antyodblaskowy a raczej jego brak.
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
I takich właśnie odpowiedzi oczekiwałem :)
Uspokoiły mnie i już nie muszę grzebać w szczegółach...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Porównywałem ostatnio w warunkach domowych Plazmę i LCD LG ( nowe modele) z moją plazmą Panasonica - podobna półka cenowa, nie chcę wdawać się w szczegóły - LG cieniutko wypadły. W wielkim skrócie słaba czerń, gorszy obraz SD, brak auto formatowania obrazu - to tak na szybko. ( pomijając fakt, że LCD LG z tej półki cenowej do 3 tys - przy kanałach SD to nieporozumienie. I nikt mnie nie przekona - piszę o tym co widziałem w domu na własne oczy a nie w sklepie czy w danych technicznych. TV testowane przy sygnale z nki, Cyfry i cyfrowej sieci kablowej).
 
Do góry