Którą plazmę wybrać?

marin81

New member
Witam

Po dziesiątkach przeczytanych postów na tym formum zdecydowałem się wreszcie co chcę kupić.
Mianowicie padło na plazme Panasonica tylko mam jeszcze dylemat.
Seria PV czy PY...?

W grę wchodzą takie modele:
TH-42PV8/80
TH-42PY8/80

Od TV będe siedzieć ( w zależności gdzie będzie stał/wisiał ) 3,3-4m.

Czy warto dorzucić ok 1000zł do Full HD?
Czy HD mi wystarczy? Czy wybierając HD nie zrobie błedu i za np. 2-3 lata będe żałował bo standardy tak się zmienią i Full będzie na porządku dziennym...


Informacyjnie napisze iż w 90% oglądam TV kablówka osiedlowa reszta to Divixy i HD z Notebooka.

Proszę o radę.

Dziękuję

edit:
jeszcze takie pytanko. Czy model 42PX80E różni sie od 42PV80 tylko tynerem DVB-T ?
Jak tak to wole TV z DVB-T... na przyszłość...
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Witam powiem tak nei wiem jakie to masz miejsce ale ja bym sobie kupil tv jaki bym chcial nie patrzac na to gdzei go postawie zawsze mozna zmienic miejsce cos przestawic chyba ze juz naprawde nie masz jak nie widzialem twojego mieszkania wiec nei wiem ja bym sobie znalazl sposob na wstawienie, co do tego 42 to nie oplaca sie brac fulhd z takiej odleglosci nei bexziesz widzial roznicy a i cena wieksza no i pobor energi jest wiekszy przez model ful hd.
 

Szymko

New member
Jak wejdziesz na wyszukiwarki cen (poruwnywarki ?) to znajdziesz za 2500 model Th-42pz8. 42 cale Panasonic i Full HD. Sam sie nad nia zastanawiam bo jest tylko 200-300 drozsza od th-42V80.

Z tego co wiem i wyczytalem to pz8 ma lepszy kontrast 20 000 : 1 ale nie ma filtru natural vision i ma tylko 2 hdmi. Za to jest Full HD.

Ja bede ogladal tv z odleglosci okolo 2,5 i tez sie zastanawiam nad takimi samymi opcjamni.
 

marin81

New member
Mam takie nietypowy problem z tym rozmiarem, mianowicie:

Miejsce w których chciałbym powiesić TV to ściana miedzy 2 oknami o szerokości 102cm.
I tak 37PV80 pasuje idealnie z zapasem, natomiast 42PV80 na styk...
ale pojawia się jeszcze jeden poroblem, na tej ścianie jest grzejnik i pytanie moje takie: czy ciepło z grzejnika nie wpłynie jakoś szkodzliwie na działanie plazmy?
Nad kaloryferem będe chciał też zamontować wiszącą pułkę/szafkę w której bedzie DVD i takie tam wiec wsumie ciapło z grzejnika bezpośrednio nie będzie waliło w plazme... czy to doby pomysł??
 

Szymko

New member
marin81 napisał:
Mam takie nietypowy problem z tym rozmiarem, mianowicie:

(...)
Nad kaloryferem będe chciał też zamontować wiszącą pułkę/szafkę w której bedzie DVD i takie tam wiec wsumie ciapło z grzejnika bezpośrednio nie będzie waliło w plazme... czy to doby pomysł??

Ciepłe powietrze zawsze "idzie" do gory - prawao fizyki. Ale w sumjie jesli temperatura zmiesci sie w granicach pracy urzadzenia, a dla Plazm Panasonica najczesciej jest to chyba (na ile pamietam) 0-35 C to chyba niepowinno byc zadnego problemu.
 

marin81

New member
Od 2 dni mam już nowe TV 42PV80 i wrażenia:

Jeszcze 1 msc temu nie myślałem o zmianie TV aż mój CRT LG 29" się zepsuł, wtedy na szybkiego pożyczyłem z pracy Samsunga LCD 37A551 z chęcią jego zakupu ale chęć jego zakupu mineła mi już po 2 dniach.
Sygnał u mnie w domu to osiedlowa kablówka więc nic nadzwyczajnego i 37A551 nie radził sobie z tym obrazem który był tragiczny jak dla mnie.
Więc zacząłem wczytywać się w temat znalazłem to oto forum i zgodnie z opiniami większości zakupiłem plazmę - to był strzał w 10!!!

Obraz na LCD pływał, kostkował, czerń była zielonkawa po prostu nie nadawał się do moich celów.
Plazma radzi sobie 100 razy lepiej z słabym sygnałem a że narazie nie mam żadnej platformy HD więc nie mogę napisać jakie są wrażenia ale napewno kosmiczne:D


A co do ciepłego powietrza to wiem że unosi się do góry:) podstawówkę ukończyłem:p :p :p

Generalnie chodzi mi o to że jeżeli pod plazmą bedzie pólką to ciepłe powietrze nie będzie waliło bezposrednio w plazmę tylko bedzie się unosiło bokami. I czy to będzie miało jakieś realnie znaczenie dla poprawnego działania plazmy...

pzdr.
 

Szymko

New member
marin81 napisał:
Od 2 dni mam już nowe TV 42PV80 i wrażenia:
A co do ciepłego powietrza to wiem że unosi się do góry:) podstawówkę ukończyłem:p :p :p
pzdr.
Przepraszam, nie chciałem Cie obrazić. Znam ludzi, którzy mature skończyli a mają problem z wskazaniem Ameryki Połnocnej na mapie swiata.

Milo za to usłyszeć że jesteś zadowolony z swojej PLAzmy. Szczerze zastanawiam się nad tym samym modelem, tylko to skalowanie sygnalu SD wlasnie mnie odstrasza, bpo wedlug testu kiki'ego wcale tak rewelacyjnie ta palzma nie skaluje. obraz SSD dosc mocno rozciaga na szerokość w poruwnaniu z Pioneerem 4280.
 

marin81

New member
Szymko napisał:
Przepraszam, nie chciałem Cie obrazić. Znam ludzi, którzy mature skończyli a mają problem z wskazaniem Ameryki Połnocnej na mapie swiata.

Milo za to usłyszeć że jesteś zadowolony z swojej PLAzmy. Szczerze zastanawiam się nad tym samym modelem, tylko to skalowanie sygnalu SD wlasnie mnie odstrasza, bpo wedlug testu kiki'ego wcale tak rewelacyjnie ta palzma nie skaluje. obraz SSD dosc mocno rozciaga na szerokość w poruwnaniu z Pioneerem 4280.

Spoko ja tak szybko sie nie obrażam ;)

Co do skalowania to ze względu na docieranie plazmy mam ustawione na Auto i muszę przyznać że słabo to działa, obraz potrafi się tak dopasować że z pola widzenia znika logo stacji, czyli zabardzo rozciąga :/ (w wspomnianym wyżej samsungu opcja Auto działa fajnie).
Raczej nie będe ogladać TV na 4:3 tylko na Rozszerzony ewentualnie 16:9, ale z tego co zdążyłem już zauważyć to "Rozszerzony" nawet fajnie skaluje obraz... i nie ma tragedii nawet na tak słabym sygnale jak moja kablowka...
Aaaa i jeszcze jedna rzecz która trochę drażni to brak automatycznego dostosowania dzwięku w czasie reklam... czasami potrafi tak huknąć że amba :D ale nie martwie się tym zbytnio gdyż szukam już jakiegoś fajnego kina a tam taka opcja będzie napewno ;)
 
Do góry