Którą plazmę wybrać?

krzychwawa

New member
Witam serdecznie Szanownych forumowiczów.Dzięki właśnie Państwu "dorosłem" do zakupu telewizora.Właśnie dzięki Wam właśnie plazmy.Obecnie już tylko czeka mnie ostateczny wybór marki i tu stanęło na szeroko opisywanych właściwie dwóch "tanich" tj.SAMSUNG PS-50A656 lub PANASONIC TH 50 PY 80 P.Właściwie oba z nich to hm.."wypasy" przy czym co do Samsunga nawet na tym forum, nie znalazłem odpowiedzi czy jest np.100 hercowy,takiej informacji nie ma też na samsung.pl??
A może jeszcze ktoś z Państwa podpowiedział bym mi coś przed ostatecznym wyborem?Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 

prosper5250

New member
prawdę mówiąc zdziwiło mnie to, że nie znalazłeś na tym forum jasnej odpowiedzi, który z tych dwóch wybrać... tajemnicą poliszynela jest fakt że Panasonic i Pioneer produkują najlepsze plazmatrony a w szczególności Panasonic, który jest znacznie rozsądniejszy w kwestii ceny...
 

asoz

New member
W kwesti ceny może od Pioneer'a rozsądniejszy, ale jakość obrazu jest zdecydowanym atutem Pioneer'a. Jeśli Ci wystarczy pieniędzy, to bierz Pioneer'a 5080XA, i nie przejmuj się, że nie jest Full HD. Niejedno Full HD przy nim wymięka. :D
 

BoDeX

New member
Aby głosy były równomiernie rozłożone , to ja oddaję swój na :

SAMSUNG PS-50A656 - 4800 nie boli, a gra świetnie - do premiery
OLED w ludzkich cenach nie ma lepszego wyboru . :)
 

krzychwawa

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Ale nikt z szanownych Panów nie odpowiedział mi czy ten Samsung ma owe 100Hz?Ma stronie samsunga też nic nie ma.

Przepraszam sam znalazłem.Samsung nie ma technologii 100Hz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

repsak

New member
Witam.
Panasonic TH 50 PY 85 to chyba ma 100Hz.
Ja też już bym kupił, ale napewno we wrześniu będą obniżki, bo już nowa seria puka do bram rynku.

pozdrawiam. zenon
 

krzychwawa

New member
No to jak to jest?
 

Attachments

  • real.jpg
    real.jpg
    39,4 KB · Wyś: 73

BoDeX

New member
Widać, że real 100Hz to co innego niż 100Hz Dual Scan - ale z prośbą o
rozwiązanie tej marketnigowej SZARADY najepiej zwrócić się do Samsung.pl

Generalnie chodzi o likwidację juderra , a dla płyt BR odpowiedni byłby
120Hz ( 5x24 , 4x30 ) , ale o tym Samsung jakoś milczy .... 100Hz jest
dobre dla PAL-u
 

rkaniews

Member
Jako źródełko sygnału będzie kapać analogowa kablówka. Jak wystarczy funduszy - razem z TV chcę zamówić jakieś przyzwoite DVD. To wszystko.
 
Do góry