Która plazma (raczej) 42" - przesiadka z 40" LCD

BeereQ

New member
Witam!

Piszę w imieniu dziadka. Od roku posiadam LCD LE40A656 Samsunga, chciałbym zmienić ten tv na jakąś plazmę.

W LCD nie pasuje mi spadek jakości obrazu pod kątem i nie najlepsza reprodukcja kolorów (TV amatorsko skalibrowany). Przy zakupie odrzucałem plazmy, ze względu na (teraz już wiem, że to mit) "wypalanie".

Odległość z jakiej oglądam TV to około 2,5-3,3m (z kanapy 3,3m, z fotela pod kątem ~30 stopni 2,5m).

Oglądam głównie wieczorem kanały TVP1, TVP2, TVP HD, TVN HD, Polsat z naziemnej cyfrowej, kanały filmowe - stosunek SD/HD ok. 3/1.

Sygnał mam (wyłącznie) z n-ki, warunki oświetleniowe bardzo dobre dla plazmy.

Chciałbym sprzedać mojego Samsunga, szacuję że dostanę za niego około 2300zł.

Interesują mnie takie TV:

Samsung PS42B450 - 1024x768
Panasonic TX-P42S10E - 1920x1080

lub też Samsung PS50B450 - 1366x768

Prosiłbym o poradę co wybrać, osobiście uważam że ideałem byłby TV 46" ale wybierając tą przekątną praktycznie skazany jestem na Panasonica (preferuję Sama, ze wzgl. na design), poza tym taki interes średnio opłacałby się cenowo

Czy na 50" jakość obrazu SD będzie zauważalnie niższa (z w/w odległości) ws. do 42" ??

Czy HD Ready przy 42"/50" to dobry pomysł?

I wreszcie czy ew. kupując 42" 1024x768 przy sygnale z n-ki zauważę niższą rozdzielczość w porównaniu do mojego LCD Full HD 40" ? (sygnał na LCD jest skalowany do 1080i, na 42" byłby skalowany do 720p)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
przesiadasz się 40' więc sam wiesz jakiej wielkości ekranu potrzebujesz, 46 byłby optymalny do SD, do HD to spokojnie >50' (niekoniecznie full hd bo z ok 3m' różnica staje się mało istotna)
na Twoim miejscu wybierałbym między Panasonic 50x10y a Samsung 50B550

co do sygnału z n-ki to oni nie nadają w full hd więc różnicy i tak żadnej nie zauważyłbyś
 
Ostatnia edycja:

BeereQ

New member
Dziękuję za odzew.

Jednak w dalszym ciągu nie wiem co wybrać.

Nie chciałbym dopłacać do nowego TV więcej niż 300zł, także generalnie tv Panasonica powyżej 42" odpadają. Jeśli 50" to Samsung, ale raczej seria 4

W jakiej jakości nadaje TVP HD? 720p czy 1080i?

Wydaje mi się, że w tej pierwszej, jeśli tak to stwierdzam że HD Ready na 40" w 100% mi wystarcza...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też wybrałbym Plamę 50" o ile nie jest to kwestia kasy - to Dołóż do Samsunga 50B 850 - warto !
 

don111

Banned
za 2,5 tys. jest Panasonic 42S10 (full hd) lub za 2 tys. 42x10 i przy tych warunkach chyba nie ma co przepłacać za full hd

Samsungów z serii 4 nie brałbym w ogóle pod uwagę, nie opłaca się z powodu aktualnych Panasoniców (lepsze i w podobnej cenie), porównywalne są modele od serii 550 w górę
 

BeereQ

New member
Dzięki za zainteresowanie Panowie.

Wybrałem 42"

Dzisiaj poodwiedzałem kilka sklepów i porównywałem sobie PS42B450 z TX-P42S10E i zdecydowanie wygrał ten drugi.

Przy okazji pozdrowienia dla Pana z Euro w Forcie Wola, dał niesamowity wykład o wyższości LCD nad plazmą, o znacznie mniejszej żywotności plazm, ich wypalaniu i nie dostrzeganiu przez ludzkie oko różnic w obrazie pomiędzy 17Hz (siedemnaście Hz - nie wiem skąd to wziął), a 100Hz. :)

Proszę powiedzcie mi jeszcze jedno - czy będzie wyraźna różnica między Samem LE40A656 a Panasem, którego wybrałem ?

(nie byłem w stanie porównać w sklepach tych 2 modeli), porównywałem jedynie jakieś nowe LCD Sama 46" z PS50B530 i widać było sporą różnicę na korzyść tego 2.

KOREKTA: Będzie jednak PS50B550 ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry