Która końcówka lepsza Denon pma 720 czy X4000?

belmondo80

New member
Jak w temacie. Ciekawy jestem czy porównując same końcówki mocy, która wypada lepiej. Moc tej pierwszej jest napewno mniejsza ale jak wiemy nie to jest najważniejsze. Dochodzą szumy, zniekształcenia itd. W salonach Denon mówią, że X4000 ma lepszą końcówkę mocy chociaż to minimalna różnica mimo, że 720 jest sporo słabsza mocowo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co tyle watkow zakladasz, pisz w jednym.
Pytanie jest co najmniej dziwne. Napisz jaki cel chcesz osiagnac i po sprawie.
Skoro chodzisz do salonow, to nie lepiej odsluchac? Przeciez to jedynie sluszne rozwiazanie.
 

belmondo80

New member
Odsłucham i już nie powielam. Do usunięcia. To czego chcę się dowiedzieć to jak gra X4000, mało osób posiada taki sprzęt mimo, że ostatnio cena spadła na dość dostępny poziom. Próbuje siebie oszukać ze wystarczy mi wzmacniacz czy analogowy sprzęt. Jednak w dzisiejszych czasach kiedy wszystko jest cyfrowe to niemożliwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
Jak w temacie. Ciekawy jestem czy porównując same końcówki mocy, która wypada lepiej. Moc tej pierwszej jest napewno mniejsza ale jak wiemy nie to jest najważniejsze. Dochodzą szumy, zniekształcenia itd. W salonach Denon mówią, że X4000 ma lepszą końcówkę mocy chociaż to minimalna różnica mimo, że 720 jest sporo słabsza mocowo.

jezeli ktos nie ma bardzo wymagajacych kolumn to duza moc jest czesto przeceniana.
zwiekszenie glosnosci o 10db wymaga 10 RAZY wiecej mocy, o 20db 100x itd
roznice typu 100W vs 140W sa smieszne (pod warunkiem ze w dwoch urzadzeniach tak samo producent mierzyl moc).
aha i dodatkowo potencjometr glosnosci we wzmacniaczach jest liniowy/analogowy, a w amplitunerach logarytmiczny/cyfrowy.
poczatkowo wzmacniacz moze sprawiac wrazenie ze ma wiecej zapasu bo na godz 10 juz jest glosno,
aczkolwiek na tej godz 10 juz mu zostaje malo zapasu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opini o X4000 jest troche, ale jak juz pokwapiles sie do solonu, to zapomnij o nich i kup to co Ci sie spodoba. Nie zajmie Ci to wiecej ja godzine.
Nikt z nas tutaj nic madrzejszego nie doradzi.
 

mors111

Active member
Bez reklam
poczatkowo wzmacniacz moze sprawiac wrazenie ze ma wiecej zapasu bo na godz 10 juz jest glosno,
aczkolwiek na tej godz 10 juz mu zostaje malo zapasu.

też się z tym zgodzę
testowałem kiedyś kilka leciwych już wzmacniaczy i większość grała bardzo fajnie ( Pionnery , Technicsy , Diora , Radmor ... ) do godziny 11-12 , potem już też mocy brakowało ( mile wspominam Radmora 5512 i Diorę WS 504B , dość liniowo grały ) , obecnego amplitunera nie udało mi się rozkręcić do maxa ( może mam zbyt słabe kolumny , ale bardzo dobrze grające ) bo zapas mocy ma wielki
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak tylko ze na wzmacniaczu kiedy odkrece volume na 10ta to jest sciana dzwieku, a w amplitunerze niby robilo sie glosno ale dzwiek byl taki wyprany, nie bylo go czuc na klacie ;)
 

hans2

Banned
niektorzy mowia ze nawet w takich ampli jak denon 2113 duzo daje bi-amping,
wiec zastanawiam sie w jakim stopniu ograniczeniem jest jakis sztywny podzial mocy na koncowki.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No napewno ale ja mowie na podstawie tego co mialem a mam :) W ampli to psul efekt dynamic EQ ktory przy srednim poziomie glosnosci fajnie podbija dynamike i jest ok ale jak sie odkreci amplituner to on wtedy znowu scisza bas i gore a eksponuje srodek i gra to tak srednio. We wzmaku za to caly czas jest taka sama charakterystyka dzwieku, nic sie dynamicznie nie reguluje i mnie to pasuje.

Hans2, ja od 2 tyg gram w bi wiringu i powiem Ci ze chyba jest roznica. Mala ale jest, wg mnie bez zworek brzmienie jest bardziej rozdzielone i selektywne, mocniej zaznacza sie bas.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
No napewno ale ja mowie na podstawie tego co mialem a mam :) W ampli to psul efekt dynamic EQ ktory przy srednim poziomie glosnosci fajnie podbija dynamike i jest ok ale jak sie odkreci amplituner to on wtedy znowu scisza bas i gore a eksponuje srodek i gra to tak srednio. We wzmaku za to caly czas jest taka sama charakterystyka dzwieku, nic sie dynamicznie nie reguluje i mnie to pasuje.

to cos miales nie tak, u mnie balans tonalny jest bardzo dobry i niezmienny.
wystarczy amplitunerowi podac dobre dane o glosnosci (replaygain) i wszystko jest ok.
smiem twierdzic ze na wzmaku balans tonalny wypadnie gorzej bo plyta cd nie ma tych informacji.

Hans2, ja od 2 tyg gram w bi wiringu i powiem Ci ze chyba jest roznica. Mala ale jest, wg mnie bez zworek brzmienie jest bardziej rozdzielone i selektywne, mocniej zaznacza sie bas.

w slabszych ampli powinna byc wieksza roznica, bo na dzien dobry sa bardziej ograniczone pradowo.
juz paru uzytkownikow potwierdzalo to w odniesieniu np do 2113.
 
Do góry