Krótka recenzja Mitsubsihi HC4000

skalmen

New member
Tak na goraco:
Mitsubishi HC 4000 to najlepszy projektor jaki do tej pory był u mnie w domu. Jestem DLP fanem i nie widze teczy więc ten problem który moze byc jedyna słabością tego projektora dla mnie odpada.
Mitsu jest poprostu zaje....fajny. Wyyglad moze nie powala ale jakosc obrazu oraz mozliwosci ustawien poprostu są super. Mamy mozliwosc ustawiania gamy w 3 predefiniowanych ustawienach , pełna regulacje kolorów w 6 podstawowych barwach R,G,B,C,M,Y czyli jesli ktos posiada kolorymetr i programik do kalibracji mozna zrobic pełna kalibaracje , chociaz tak naprawde nie trzeba, projektor doskonale swieci w trybach fabrycznych , mozan zrobic mała korekte w oparciu o ustawienia ze stronki http://www.projector...calibration.php, i jest poprostu idealnie, takich kolorów nawet nie miałem z Sony HW15 który też skalibrowałem . Generalnie projektor jest super ostry obraz jest mega trójwymiarowy porównywalny do obrazu z Optomy HD82 , byc moze przez bardzo wysoki kontrast ANSI wg pomiarów 730:1 , i przez ten sam Chip DC3 , kolory sa doskonale nasycone , twarze maja naturalny kolor, szczegóły w ciemnych scenach poprostu idealne a czerń naprawde głęboka . Byc może trochę słabsza niz w Sony ale prównywalna do Optomy która jest prawie za 9500 PLN,moja poprzednia Optoma HD800x , czy Optoma HD20 która niedawno testowałem nie maja żadnych szans, na żadnej z nich nie uzyskałem tak doskonałych kolorów ani takiego poziomu czerni. Scena z Piątego Elementu ze statkiem na tle przestrzeni kosmicznej, której zawsze uzywam do okreslenia czerni wypadła doskonale, prawie tak dobrze jak na SONY HW 15 który uważam ze projektor z najlepsza czernia ze wszystkich które widziałem w średniej klasie, oczywiście nie jest to JVC ale trójwymiarowośc obrazu jest według mnie nawet lepsza niż w JVC.
Mitsubishi ma jeszcze jedna podstawowoa zalete jesli ustawimy go w tryb Sport i skalibrujemy odpowiednio kolory możemy oglądać film bez utratu jakosci obrazu nawet przy średnim swietle, może nie w słoneczny dzień ale np u mnia żaden projektor do tej pory nie dał rady gdy pali śię światło w kuchni połaczonej z salonem a na Mitsubishi bez żadnej straty w jakosci mogłem ogladac "Gladiatora" doskonały nasycony i pełen kolorów, czerń strojów była czarna biel biała żadnych przejasnień ani wypłowień obrazu poprostu super. Nie wspomne o ogladaniu Meczyków z kumplami bo spokojnie przy zapalonej lampce w celu odpowiedniego dozowania "napojów rozluźniajacych" jest superrrrr. Polecam kazdemu ten projektor bo uważam iż w cenie do 6000 PLN nic lepszego nie ma ba nawet w cenie do 9000 tez nie, postaram sie dzis wieczorem zamiescic kilka fotek z projekcji chociaz fotki i tak nie oddaja prawdziwej jakosci obrazu to dadza jakiś poglad
pozdr
 

pa3

New member
Bez reklam
Pogratulować,
widzę że ten Mitsu posiada już chip DC3 zarezerwowany dla drogich klocków czyli prawdziwych "kasztanów" :) i ta cena ok 5800 zł - tutaj raczej konkurencji niema.

Co do opisanej wyżej Optomy HD82, akurat widziałem ją w akcji - doskonała czerń jak i kolory, tylko ta cena. Porównywałeś w warunkach kinowych z HC-4000 ?
 

skalmen

New member
Tak w zaciemnionym pomieszczeniu przeznaczonym do testów projektorów, optoma może miec marginalną przewage w całkowicie ciemnych scenach, natomiast mitsu jest znacznie jasniejszym projkiem, napewno nie jest to róznica warta doplaty 3000 PLN
 

gobi123

New member
mam zamiar kupić ten projektor. SKALMEN jaki będzie najlepszy ekran 100", odległość od ekranu 5m ?. mam jeszcze optome 92".
 

skalmen

New member
Montaz na tym samym uchwycie co moja dawna Optoma HD800x, idealnie wpasowany w ekran 92" , mysle że spoko 100" z 5 metrów ja mam 92" z 4,80 i to bez zoomu a w optomce był lekki zoom przy tej odległosci, projek kupiłem za 5700 PLN,jesli ktoś jest zainteresowany zapraszam na priva podam namiarki na mojego dostawcę
 
Ostatnia edycja:

skalmen

New member
tez myslałem czy kupic na ebay ale boje się gwarancyjnych spraw itp , wole dołozyc pare stówek i miec od polskiego dystrybutora
pozdr,
p.s. zaraz wrzuce fotki
 

skalmen

New member
Słabo wyszły nie ma statywu ale spróbuje wrzucić
 

Attachments

  • DSCN6604.JPG
    DSCN6604.JPG
    145,9 KB · Wyś: 195
  • DSCN6612.JPG
    DSCN6612.JPG
    146 KB · Wyś: 199
  • DSCN6617.JPG
    DSCN6617.JPG
    143,2 KB · Wyś: 148
  • DSCN6618.JPG
    DSCN6618.JPG
    115 KB · Wyś: 171

skalmen

New member
sa poruszone ale widać super czern i kolory
 

Attachments

  • DSCN6621.JPG
    DSCN6621.JPG
    99,1 KB · Wyś: 129
  • DSCN6622.JPG
    DSCN6622.JPG
    120,7 KB · Wyś: 122
  • DSCN6626.JPG
    DSCN6626.JPG
    136,7 KB · Wyś: 114
  • DSCN6629.JPG
    DSCN6629.JPG
    146,6 KB · Wyś: 122

skalmen

New member
źródło to PS3 slim puszczone po HDMI, kreskowka to mkv epoki lodowcowej 3 w 720p , Piaty Element to bluray 1080p, ofset jest taki sam jak w optomie hd 800x praktycznie nic nie robiłem z uchwytem, można uzyc kalkulatora jak do mitsu hc3800, zdjecia robione straym nikonem 4mln pixeli, jutro zdobędę statyw to pstrykne jescze kilka fotek mam nadzieje lepszej ostrosci
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Mialem Epsona TW3500 i TW3600, i powiem ze tez jestem pod wrazeniem Twoich zdjec! Jesli mozesz to zrob je jeszcze raz ze statywem. Obecnie jestem na etapie wyboru nowego projka. Zastanawialem sie nad Panasonic PT-AE4000, ale widze ze bede musial sie tez powaznie zastanowic nad tym Mitsubishi... :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
W temacie projektorów jestem zupełnie zielony lecz od czasu do czasu zaglądam do tego działu z czystej ciekawości ( i nie tylko:smile:) co słychac w tej technologi i powiem że obraz jest zajefajny. Od jakiegoś czasu marzy mi się taki sprzęt (może kiedys sie uda nabyć taki sprzęt). Z chęcią zobaczę kolejne zdjęcia. Pozdro. Darek.
 

Rudeford

New member
Jakbym oglądał kadry z Projector Reviews:eek:k: Muszę wreszcie przekonać się czy efekt tęczy mnie dotyczy i może skuszę się na Mitsu. Jak z głośnością? Z testu z wspomnianej strony wywnioskowałem, że w eco szumi coś około 20kilka db.
 

redlum

New member
Bez reklam
witam - już prawie byłem zdecydowany na Epsona TW-3200/3600 - ale jak żona zobaczyła jaki on duży jest - to stanowczo zaprotestowała. Temu zacząłem się przyglądać projektorom DLP. Mój problem jest następujący: nie mogę podwiesić projektora pod sufitem. Musi on stać na półeczce na ścianie przeciwległej do ekranu. Odległość pomiędzy tymi ścianami to 5,7m. Ekran nie będzie na ścianie - tylko będzie wysuwał się z sufitu - odległość ok 0,5 od ściany. Projektor ma głębokość 27 cm - więc można przyjąć te 30cm. To da mi odległość 4,9m. Czy przy takiej odległości da się rzucić obraz o wielkości 215cm*121cm? Z kalkulatora dla HC3800 - wynika że nie - bo obraz będzie większy - Czy HC4000 w tym polu jest identyczny jak jego poprzednik - czy jednak mogę liczyć u siebie na ten projektor?
I jeszcze jedna sprawa. Wiem że projektor musi być centralnie na środku ekranu. Ale jak jest z wysokością? Można sobie ją jakoś przesuwać góra dół? Kalkulator mówi coś o 40cm różnicy miedzy lampą projektora a górną krawędzią obrazu. Ale jak to jest w praktyce?
 

skalmen

New member
Jakbym oglądał kadry z Projector Reviews:eek:k: Muszę wreszcie przekonać się czy efekt tęczy mnie dotyczy i może skuszę się na Mitsu. Jak z głośnością? Z testu z wspomnianej strony wywnioskowałem, że w eco szumi coś około 20kilka db.

słychac go bardzo delikatnie a przy filmach z bluray gdy wchodzi 24p praktycznie jest niesłyszalny, lampa w eko jest wystarczajaco jasna nawet przy niepełnym zaciemnieniu, naprawde jesli ktos nie widzi teczy to ponizej 10000 PLN idealny wybór
 

skalmen

New member
witam - już prawie byłem zdecydowany na Epsona TW-3200/3600 - ale jak żona zobaczyła jaki on duży jest - to stanowczo zaprotestowała. Temu zacząłem się przyglądać projektorom DLP. Mój problem jest następujący: nie mogę podwiesić projektora pod sufitem. Musi on stać na półeczce na ścianie przeciwległej do ekranu. Odległość pomiędzy tymi ścianami to 5,7m. Ekran nie będzie na ścianie - tylko będzie wysuwał się z sufitu - odległość ok 0,5 od ściany. Projektor ma głębokość 27 cm - więc można przyjąć te 30cm. To da mi odległość 4,9m. Czy przy takiej odległości da się rzucić obraz o wielkości 215cm*121cm? Z kalkulatora dla HC3800 - wynika że nie - bo obraz będzie większy - Czy HC4000 w tym polu jest identyczny jak jego poprzednik - czy jednak mogę liczyć u siebie na ten projektor?
I jeszcze jedna sprawa. Wiem że projektor musi być centralnie na środku ekranu. Ale jak jest z wysokością? Można sobie ją jakoś przesuwać góra dół? Kalkulator mówi coś o 40cm różnicy miedzy lampą projektora a górną krawędzią obrazu. Ale jak to jest w praktyce?
Cześć
niestety jest identyczny jak Hc3800, można spróbować nie montowac go na scianie tylko na przykład na stoliku przed kanapą , albo powiesić go na suficie w odpowiedniej odległości dzieki dużemu ofsetowi zazwyczaj omija doskonale ustroje typu lampa, czy zyrandol
 

redlum

New member
Bez reklam
offset - to regulacja góra dół? Muszę się dokształcić na temat projektorów DLP

PS sufit odpada - no chyba że zamontuje jakąś windę i chowanie w podwieszanym suficie :( Ktoś poleci jakiś sprawdzoną windę za przystępna cenę?
 
Do góry