Królewski model Toshiby także w Europie-55ZL1 czy koronacja pozwoli zasiąść na tronie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
toshiba55zl1-0.jpg


Dzisiaj, Toshiba Europe GmbH ogłosiła wprowadzenie procesorów o potężnych możliwościach , procesory CEVO-ENGINE. Dostarczają mocy obliczeniowej umożliwiającej szeroki wybór innowacyjnych zaawansowanych zastosowań w odbiornikach TV. Należy do nich technologia studio-monitor "Auto Calibration", zapewnia filmom które oglądamy jakość na poziomie zzdjęć studyjnych.
Procesory pozwalają udoskonalić system obróbki cyfrowej oraz konwersji obrazu w czasie rzeczywistym o niespotykanej jakości obrazu z 2D na .
Nowością jest rozpoznawanie twarzy osób zasiadających przed telewizorem aby dostosować ulubione parametry automatycznie dla danej osoby.
Dostosowuje też ustawienia TV i dostęp do rozszerzonej łączności opartej na sieci Web i pozwalających kontaktować się z urządzeniami peryferyjnymi.
Toshiba Europe GmbH ogłasza 55ZL1 jako pierwszy model napędzany CEVO-ENGINE.
Ten telewizor będzie wykorzystywał okulary migawkowe do technologii 3D
Jako pierwszy na świecie posiadał będzie 512 stref ledowych ze sterowaniem lokalnym.
Model 55ZL1 z 140cm (55 ") będzie dostępny od maja 2011 r. w Europie w cenie 4999 euro.
Toshiba
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Choć nie jestem zwolennikiem firmy Toshiba muszę przyznać , że ten model zmusza konkurencyjne firmy produkujące telewizory do wzmożonej pracy nad konstruowaniem swoich nowych modeli, aby dorównać poziomem swoich telewizorów do telewizora firmy Toshiba.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

tomekb19

Member
Witam.
Choć nie jestem zwolennikiem firmy Toshiba muszę przyznać , że ten model zmusza konkurencyjne firmy produkujące telewizory do wzmożonej pracy nad konstruowaniem swoich nowych modeli, aby dorównać poziomem swoich telewizorów do telewizora firmy Toshiba.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:

Szczerze mówiąc to nie wiem co miałoby dolegać tegorocznym modelom LCD i plazm w dziedzinie jakości obrazu i dodatkowych funkcjonalności - mowa tu oczywiście o wyższej półce, czyli TV za +/- 10k za tv 50-60 cali żebym miał wydać 2 razy tyle na TV (przyrostu jakości o 100% ten TV nie oferuje).

Oczywiście nie neguje tego, że ten model będzie genialnym TV, ale odważę się użyć stwierdzenia, że nie będzie on żadną konkurencją do obecnych modeli. Myślę że dla 99% konsumentów najważniejszym kryterium jest stosunek ceny do jakości tak więc ten model będzie brany pod uwagę jedynie pośród promila klientów.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to nie wiem co miałoby dolegać tegorocznym modelom LCD i plazm w dziedzinie jakości obrazu i dodatkowych funkcjonalności - mowa tu oczywiście o wyższej półce, czyli TV za +/- 10k za tv 50-60 cali żebym miał wydać 2 razy tyle na TV (przyrostu jakości o 100% ten TV nie oferuje).

Oczywiście nie neguje tego, że ten model będzie genialnym TV, ale odważę się użyć stwierdzenia, że nie będzie on żadną konkurencją do obecnych modeli. Myślę że dla 99% konsumentów najważniejszym kryterium jest stosunek ceny do jakości tak więc ten model będzie brany pod uwagę jedynie pośród promila klientów.

Zły tok rozumowania:
1. Jezeli dany tv kosztuje 5 tys a drugi 10 tys to ten drugi bedzie oferowal jakosc obrazu o 100% lepsza od tego pierwszego???
2. Cena tego odbiornika definiuje w tym przypadku jego klase jako hi-end i tak to trzeba rozpatrywac. Klienteli Fiatow nie interesuja nowe modele Ferrari i odwrotnie
 

tomekb19

Member
Tok rozumowania jak najbardziej poprawny.
@1 Skoro płacę więcej to co więcej z tego będę miał.
@2 Dokładnie jest jak piszesz, ferrari nie jest żadną konkurencją dla fiata, tak samo ten model toshiby nie będzie żadną konkurencją dla 95% modeli na rynku.
Nie bardzo interesuje mnie do jakiej klasy ktoś przydzielił dany TV, dysponując kwotą 20000 zł na zakup TV biorę pod uwagę cenę/jakość/wielkość a w tym zestawieniu ten model toshiby póki co wypada blado na tle innych.
 

redlum

New member
Bez reklam
A dysponując 1 mln E na samochód będziesz się zastanawiał czy kupić Bugatti Veyron? Bo w nim stosunek ceny do jakości w porównaniu do zwykłych samochodów wypada blado. Za to ma się +1000 do lansu.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Tok rozumowania jak najbardziej poprawny.
@1 Skoro płacę więcej to co więcej z tego będę miał.
@2 Dokładnie jest jak piszesz, ferrari nie jest żadną konkurencją dla fiata, tak samo ten model toshiby nie będzie żadną konkurencją dla 95% modeli na rynku.
Nie bardzo interesuje mnie do jakiej klasy ktoś przydzielił dany TV, dysponując kwotą 20000 zł na zakup TV biorę pod uwagę cenę/jakość/wielkość a w tym zestawieniu ten model toshiby póki co wypada blado na tle innych.

Nie.
Jakosc nie jest wprost proporcjonalną wartoscią arytmetyczną do wzrostu ceny. To oczywiste, o czym ty piszesz?
To co zrobisz z 20000 pln to twoja sprawa. Jesli ktos ma taka kwote i bedzie chcial miec najlepszt tv na rynku to łyka, proste.
To w jakiej jest tv klasie to wlasnie kluczowa kwestia i szkoda ze nie zdajesz sobie z tego sprawy bo to hi-end a nie tv z gazetek reklamowek na promocje. To sprzet dla konsumentow zamoznych i wymagajacych.
Bzdura. Cenę/jakość/wielkość wypada super bo po prostu na tem moment nie bedzie mial konkurencji. Jak kupujesz Ferrari to masz w d,upie cenę/jakość/wielkość, bierzesz bo cie stac na najlepszt produkt.
Oczywiscie gdybamy sobie bo nizk z nas tego cacka nie widzial i pewanie jeszcze dlugo na oczy nie zobaczy :)
 

tomekb19

Member
Właśnie dla mnie Twoje stwierdzenie:
"Cenę/jakość/wielkość wypada super bo po prostu na tem moment nie bedzie mial konkurencji." to bzdura :)
Dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo jak wiadomo każdy ma prawo do własnego zdania, a ja jakoś nie czuję potrzeby żebyś Ty mnie przekonywał, że Twoje jest jedyne i słuszne :)

Edit:
Pewnie będę tego żałował ale wypadało by się jeszcze odnieść do porównania fiat - ferrari/bugatti.
Otóż zwykle bywa tak, że używanie skrajnych przypadków do porównań wypada średnio i tak samo wyszło tutaj. Definiowanie jakiegoś produktu jako high end jest moim zdaniem sprawą dość indywidualną, jeśli dobrze rozumiem, to fiata traktujesz jako auto użytkowe a ferrari jako coś dla prawdziwego konesera/bogacza itd.
Otóż dla mnie "fiatem" wśród telewizorów jest taki Samsung PS64D8000 ma wszystko co mnie interesuje, przy czym jest sporo tańszy od lepszego Panasonica 65VT30. Natomiast jeśli zaczynamy używać wyrażenia high end w strefie kina domowego a raczej centrum domowej rozrywki to takim ferrari będzie dla mnie przystosowanie 30 metrowego pomieszczenia pod kino w domu. 55ZL1 to po prostu taki fiat tylko na alufelgach i po czip-tuningu.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Ile by nie kosztował i jaki był świetny to i tak zawsze ktoś się znajdzie kto napisze ''...nie chcę psującego się badziewia typu Toshiba,LG czy Samsung...''(jak ostatnio czytałem)
Wracając do tematu,to zgodzę się ze stwierdzeniem że ''każdy towar znajdzie swojego nabywcę bez względu na cenę,jakość i opinię''.
Jeśli chodzi o mnie,to bardzo chwalę tv tej firmy jeśli chodzi o lcd.
Dziś cena jest wysoka,ale z czasem....
 

tomekb19

Member
Toshiby się psują, w Samsungach ludzie są czerwoni a Sony trzeszczy :) A i jeszcze VT20 miga :)
Mnie ten TV też się bardzo podoba, zapowiadali już go od dawien dawna i najwyższa pora żeby takie cacko się pojawiło na rynku, ale moim zdanie z ceną przesadzili ostro.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Właśnie dla mnie Twoje stwierdzenie:
"Cenę/jakość/wielkość wypada super bo po prostu na tem moment nie bedzie mial konkurencji." to bzdura :)
Dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo jak wiadomo każdy ma prawo do własnego zdania, a ja jakoś nie czuję potrzeby żebyś Ty mnie przekonywał, że Twoje jest jedyne i słuszne :)

Edit:
Pewnie będę tego żałował ale wypadało by się jeszcze odnieść do porównania fiat - ferrari/bugatti.
Otóż zwykle bywa tak, że używanie skrajnych przypadków do porównań wypada średnio i tak samo wyszło tutaj. Definiowanie jakiegoś produktu jako high end jest moim zdaniem sprawą dość indywidualną, jeśli dobrze rozumiem, to fiata traktujesz jako auto użytkowe a ferrari jako coś dla prawdziwego konesera/bogacza itd.
Otóż dla mnie "fiatem" wśród telewizorów jest taki Samsung PS64D8000 ma wszystko co mnie interesuje, przy czym jest sporo tańszy od lepszego Panasonica 65VT30. Natomiast jeśli zaczynamy używać wyrażenia high end w strefie kina domowego a raczej centrum domowej rozrywki to takim ferrari będzie dla mnie przystosowanie 30 metrowego pomieszczenia pod kino w domu. 55ZL1 to po prostu taki fiat tylko na alufelgach i po czip-tuningu.

Nie mam zamiaru przekonywac, po rostu lubie rozmaiwac, na tym polega chyba idea forum, czy nie?? :)
Po prostu na twoje potrzeby Fiat (jesli juz przy tym porowaniu jestesmy) wystarcza i ok, nie wnikam. Tylko sa ludzie ktorzy maja bardziej wygorowane potrzeby i sa gotowi za nie duzo placic.
Mylisz teraz watki: tv i projektor (czy kino w domu) to dwie rozne sprawy. Nie ma zwiazku w naszej kwestii. Choc mam tu odmiennne zdanie...

Cena wyjsciowa i na razie na papierze. Pewnie z czasem spadnie.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
takie modele nie robi się na masową sprzedaż - tylko po to by zaistnieć i pokazać że się potrafi coś najlepszego zrobić. Taki LG, Samsung idzie na masówkę - nie maja bardzo drogich modeli. Zaś Toshiba chce pokazać że ma najlepszy TV na rynku - a coś z tej kosmicznej technologi też jest wykorzystane w niższych modelach.

BTW Tak na siłę można powiedzieć że Ferrari to też Fiat :)
 

tomekb19

Member

graby1

New member
Czekałem aż ktoś to napisze 8)
Toshiba już raz zrobiła ładne zamieszanie pośród HDTV-maniaków o ile dobrze pamiętam to był to model http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html i szczerze im życzę żeby ZL1 podzielił jego losy jeśli chodzi o opinie na rynku ofc a nie to że został wycofany ze sprzedaży :(

Tak tak ja też widziałem jedną serię Toshiby, która zrobiła niezłe zamieszanie na forum - temat "Gwarancja Toshiba" z zupełną nowością na rynku - dodawania "gratisowych pionowych pasków na matrycach " z pozbyciem sie których są do dziś wielkie problemy - nawet po wymianach serwisowych paski powracają jak bumerang.

Po co więc wydawać pieniądze na rozwój skoro poprzednie modele pracują na niekorzystną opinię konsumentów... moim typem w przyszłym wyborze nigdy juz nie bedzie żaden model Toshiby !!!

zawiedziony klient.
 

krempla

Member
Nie ma czegoś takiego, że daję dwa razy więcej i otrzymuję wprost proporcjonalnie tyle samo do wydanej gotówki. Za coś co jest nowe płaci się jak za zboże. Chcesz oglądać obraz w najwyższej jakości i wiedzieć, że nie może być już lepiej jak u Ciebie to płać i płacz. Ja tak zrobię.
pzdr
 
Do góry