Konwerter TV analog->HDMI i upscaler

FPPfan

New member
Witam

Mam dość dziwny problem: Kupiłem sobie nowego Samsunga LE32A551 32" FullHD z głównym zamiarem używania go jako super monitor do PC. TV jest podpięty do PC kablem DVI-HDMI 3m, karta graficzna to Asus GF8800GTS G92 wyposażona w 2x DVI. W Win rodzielczość ustawiona na 1920x1080 @60Hz w sterownikach karty ustawiony tryb 1080p. Ten TV jako monitor sprawuje się niesamowicie dobrze - obraz igła, kąty widzenia super, czas reakcji - praktycznie niezauważalny. Oglądanie filmów i granie w gry na PC poprostu miodzio ^^

Niestety jak zawsze muszą być jakieś wady...Ujawniły się one gdy chciałem TV użyć także jako TV. Problem polega na tym że gdy włączony (i oczywiście podpięty do TV) jest komputer ale TV odbiera w danym momencie program telewizjny to obraz szpetnie śnieży - na każdym kanale tak samo - zwykły śnieg jak przy nie dostrojonym sygnale - żadne pasy czy falowanie obrazu. Gdy tylko wyłączy się komputer lub odepnie się kabel HDMI to natychmiastowo cały "śnieg" znika. Sygnał telewizyjny to zwykła antena zbiorcza na dachu bloku, TV jest podpięty 25m kablem gdzie przy gniazdku antenowym zamontowałem wzmacniacz Badmora 2x10dB (bez niego obraz jest zaszumiony zawsze) a przy samym telewizorze jest separator galwaniczny (tzw. separator mas - bez niego płyną białe pasy na każdym kanale TV). Nie zadowala mnie rozwiązanie typu "jak oglądasz TV to wyłącz kompa" bo ja uwelbiam sie przełączać na kompa jak wchodzą reklamy.

Byłem w sklepie gdzie kupiłem TV (NeoNet) a także w kilku serwisach - wszędzie jednogłośnie otrzymałem odpowiedź że sygnał analogowy i sygnał cyfrowy doprowadzony naraz do TV będą zawsze powodować zakłócenia i jedynym rozwiązaniem jest podpięcie sygnału telewizyjnego cyfrowo i oczywiście wszedzie odrazu wciskano mi n-ki, cyfry i inne polsaty cyfrowe...

Problem w tym że to co mam w zbiorczej antenie mi wystarcza (22 stacje np. TVP1,2,3, Polsat,TVN,TVN7,TV4,VIVA,MTV i kilka innych) i nie mam najmniejszej ochoty płacić wysokich abonamentów za to co już mam. Zatem przechodząc do sedna:

Czy istnieje użądzenie ktore pozwoli zamienić analogowy sygnał z anteny na cyfrowy i puścic go np. przez HDMI. Milo widziany byłby też upscaling do 1080p ale nie jest wymagany. Najbardziej zależy mi na "ucyfrowieniu" sygnału TV.
 
Do góry