Konsekwencje kupna kamery w stanach.

mazi87

New member
Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie będą konsekwencje kupna kamery w stanach, chodzi mi tu głównie o system NTSC, obiecnie posiadam telewizor kineskopowy Sony Wega 32" ale w przyszłości planuje kupno telewizora full HD, czy będzie problem przy formatach HD w przypadku kamery NTSC a talewizora PAL, czy dalej jest rozróżnienie na PAL i NTSC w przypadku HD, czy to jest już jakis ujednolicony system, i czy w przypadku kamery NTSC a telewizora PAL jedynym wyjściem będzie konwertowanie obrazu na komputerze.
Oczywiście o braku gwarancji w europie wiem, gdyż kupuje gz-hd7 jvc (pomijajac jej plusy i minusy ;p) .
I jakie są jeszcze - kupna kamery w stanach.

Z góry dziękuje
Marcin

Czy ewentualnie produkowane są telewizory radzące sobie z obydwoma systemami PAL i NTSC.??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamo_

New member
Bez reklam
A po co Ci NTSC ? kup kamerę HD i nagrywaj w HD nie ma to znaczenia juz, mozesz sobie w programie jakims zgrać i przekonwertować do każdego systemu.

Największą konsekwencją zakupu kamery w USa jest to że nie masz gwarancji w polsce i jak sie spier.... to masz problem, bo trzeba odsylac

Proszę nie cytować poprzednika
 

mazi87

New member
Czyli w przypadku HD nie ma rozróżnienia na HD w systemie ntsc i pal?
a czy jak mam nagrany obraz w HD to czy po podpięciu kamery do starego (5 letniego) telewiora kineskopowego będą jakies problemy z odtwarzaniem czy obraz zostanie zredukowany do odpowiednich rozmiarów??
 
Do góry