Koniec umowy w Polsacie - co dalej?

wwwalka

New member
Witam
Kończy mi się 19 maja umowa (czytaj wypowiedziałem ją odpowiednio wcześniej) na pakiet familijny. Przeglądałem ofertę konkurencyjnych platform ale raczej zostanę w Polsacie. Chcę mieć TV w dwóch pokojach, jednym zdecydowanie wystarczy pakiet mini w drugim familijny z HD i umowę raczej na rok (chyba, że nie będzie innej możliwości to max 2 lata). Mam tuner Samsunga SD i standardową antenę na dachu z obecnej umowy. Pytanie brzmi co teraz robić? Przedłużyć umowę bez wymiany tunera na pakiet mini a do salonu podpisać nowa umowę z tunerem HD. Czy może lepiej jest wsiąść moduł i kupić osobno tuner (jaki?). Czy trzeba zakładać twina na talerzu i czy nie potrzebny jest jakiś większy do HD. Proszę o odpowiedź i ewentualne propozycje bo ja już głupi jestem, zresztą w tym temacie nigdy mądry nie byłem ;)
 

wwwalka

New member
Dziękuje wszystkim za dobre rady i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Temat do zamknięcia.
P.S. Może warto go jednak podwiesić, przyda się osoba z podobnym problemem :)
 

Lech

New member
Bez reklam
Ja mam moduł Polsatu z kartą za 199PLN na cztery miesiące. I jak na razie będę kupował następny moduł z kartą. W tym przypadku miesięcznie Familijny i HD kusztują mnie 40 PLN, co nie jest wygórowaną ceną. Oczywiście mam tuner nie związany z operatorem na systemie Linux firmy AzBox. Podstawowym pakietem dla mnie pozostaje Cyfra+. Polsat mam ze względu na Formułę-1 i BBC.
 
Ostatnia edycja:

grodek75

New member
Dziękuje wszystkim za dobre rady i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Temat do zamknięcia.
P.S. Może warto go jednak podwiesić, przyda się osoba z podobnym problemem :)

A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś?
Ja bym się od CP trzymał z daleka (uważam, że są lepsze oferty za podobne pieniądze), ale Ty już chyba zdecydowałeś. Zapłać za tuner do Familijnego 169zł, płać po 38zł/miesięcznie i podpisz umowę na 29 (!!!) miesięcy. A Solorz zaciera łapy.
 

marfm76

New member
Ja bym zerwał umowę i podpisał na nowo. W CP warunki zawszę są lepsze dla tzw. "nowych abonentów" niż dla "przedłużających".
Jeśli chodzi o antenę do HD to zasada jest jedna -im większa tym lepsza. Minimum to 80cm -zalecane 90czm lub więcej.
Jeśli chcesz oglądać jednocześnie z 2 dekoderów to konieczny będzie konwerter TWIN a jeśli dodatkowo tuner HD weźmiesz z nagrywarką to wtedy musisz mieć konwerter z 4 wyjściami (z trzema nie robią).
Jeśli chodzi o zastosowanie "modułów" to się nie wypowiem bo nigdy nie korzystałem z tej opcji. Poszukaj jeszcze na innych forach (np. Media2.pl - Forum dyskusyjne ), poczytaj opinie, rozważ "za" i "przeciw" i sam podejmij decyzje.
 
Do góry