[Konfiguracja sieci] Orange Funbox + TP-Link TL-WR543G + TV Panasonic Plazma 42 cale

guldea

New member
Witam, postaram się w miarę zwięźle, ale dokładnie opisać o co mi chodzi :)

Jak wygląda moja instalacje:
Internet z Orange w technologii VDSL przy wykorzystaniu urządzenia Funbox. Do urządzenia podłączony kablem komputer stacjonarny i przez wi-fi kilka laptopów, telefonów etc. plus do tego IPTV od Orange przy wykorzystaniu liveplugów.

Dodatkowo posiadam wymieniony w temacie router, który chcę wykorzystać jako AP Client.

Co chcę dołączyć:
Do tego co mam chciałbym dołączyć drugi telewizor i dekoder nc+. Obydwa sprzęty muszą być dołączone bezprzewodowo (za duża odległość, żeby ciągnąć kable.

Co udało mi się zrobić:
Po kilku godzinach walki udało mi się skonfigurować wszystko tak, ze Funbox widzi TP-LINKa, ale mimo to Internetu w TV i nc+ nie ma.

Schemat połączenia między Funbox a TV: Funbox - wifi - TP-LINK - ETH1 - Viera Cast - ETH2 - nc+.

Zarówno w TV jak i w dekoderze nc+ próbowałem korzystać z konfiguracji automatycznej jak i ręcznej. W TV test przechodzi poprawnie do momentu próby łączenia z serwerem, gdzie wywala błąd 008, a w dekoderze nc+ testuje i wyświetla komunikat, ze coś jest nie tak z Internetem i, ze jeśli potrzebny tylko do funkcji Multiroom, to wystarczy, a jak chcę do czegoś więcej to muszę kombinować dalej :)


Podaję kilka, jak się domyślam, istotnych w całej konfiguracji danych :)


Parametry dotyczące Funboxa - takie jak fabrycznie ustawione. Nic tutaj nie kombinowałem:
adres IP modemu Funbox - 192.168.1.1
maska podsieci LAN - 255.255.255.0
początkowy adres IP - 192.168.1.10
końcowy adres IP - 192.168.1.150


Parametry, które ustawiłem na TP-LINKu. Nie znam się na tym jakoś super, więc korzystałem trochę ze swojej wiedzy i trochę z tego co znalazłem gdzieś w Internecie :):

początkowy adres IP - 192.168.1.200
końcowy adres IP - 192.168.1.250


Funbox widzi TP-LINK pod IP 192.168.1.21


Przy automatycznej konfiguracji sieci TV pokazuje mi takie dane:
Adres IP: 192.168.1.200
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1
DNS1: 192.168.1.200
DNS2: 192.168.1.250



Przy nich wszystkie testy przechodzi poprawnie, ale wywala się na próbie połączenia z serwerem - błąd 008.

Co robię nie tak i co muszę zmienić, żeby to zadziałało?:)
 
Do góry