Konfiguracja obrazu LE37B550

log4760

New member
Witam wszystkich forumowiczów zarejestrowałem się tutaj ponieważ niedawno kupiłem telewizor LCD Samsung LE37B550.
I mam takie pytanie jak odpowiednio skonfigurować ten telewizor aby wyświetlał jak najlepszy obraz w DVD jak i na normalnych kanałach z cyfrowego Polsatu(nie mam dekodera HD)
W instrukcji nie ma nic na temat jakie ustawienia będą odpowiednie do wyświetlana jak najlepszej jakości obrazu
Proszę o odpowiedź

Do Moderatorów\Administratorów forum jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie
Pozdrawiam Damian
 
Ostatnia edycja:

DarPe

New member
Witam
Proponuję samemu poeksperymentować z ustawieniami i ustawić najbardziej Tobie odpowiadające. Musisz przeznaczyć na to trochę czasu, ale jak ustawisz to będziesz zadowolony i poznasz bardziej ustawienia obrazu w razie czego będziesz mógł zmienić jak z czasem stwierdzisz, że to jeszcze nie to :). Mam do czynienia z tym TV bo mają go rodzice, nie siedziałem przy ustawieniach zbyt długo, jednak trochę się "pobawiłem" i jak dla mnie obraz świetny, głównie jest na nim wyświetlany sygnał analogowy z kablówki, więc o cyfrowym się nie wypowiem.

Mam takie ustawienia:
na trybie "standardowym" ustawiałem:

Podświetlenie: 8
Kontrast: 82
Jasność: 45
Ostrość: 50
Kolor:50

Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni: Wył
Kontrast dynamiczny: Niski
Gamma: 0
Przest. kolorów: Auto
Odcień skóry: 0
Uwydatnianie krawędzi: Wył

Opcje obrazu:
Ton kolorów: Normalna
Cyfr. red. szumu: Auto
 

log4760

New member
Bardzo dziękuje po ustawieniu jest bardziej ładniejszy obraz od tego co miałem
mam jeszcze 2 pytania
ile ten TV ma herców ?
Czy można jeszcze coś zrobić aby obraz był taki jak widać z oddali bo kiedy podejdę do tv bliżej to obraz jest taki rozmazany i widać kwadraciki czy to nomalne ? w sklepie jak oglądałem ten tv z bliska jak był na wystawie to obraz był "krystalicznie czysty"
 
Ostatnia edycja:

Ziolo87

New member
Bardzo dziękuje po ustawieniu jest bardziej ładniejszy obraz od tego co miałem
ile ten TV ma herców ?
Czy można jeszcze coś zrobić aby obraz był taki jak widać z oddali bo kiedy podejdę do tv bliżej to obraz jest taki rozmazany i widać kwadraciki czy to nomalne ? w sklepie jak oglądałem ten tv z bliska jak był na wystawie to obraz był "krystalicznie czysty"

1. Łał.... a Ty wiesz co to jest herc...?
2. "kwadraciki" mówisz.... :roll:hmmmm.... wolałbyś trójkąciki?
3. A myślisz, że gdyby w sklepie puszczali obraz z mnóstwem "kwadracików" to zainteresowałbyś się? (może przypadkiem puszczali tam obraz hd...?)
:blagam:
 

Alkein

New member
Witam bardzo prosiłbym o przedstawienie mi najlepszych ustawień dla tego modelu tv dla trybu dynamicznego przy użytkowaniu dekodera hd polsatu. Niezmiernie prosiłbym o pomoc w tej kwestii ponieważ desperacko potrzebuje ustawień dla tego modelu z tejże racji iz moi starsi rodzice są użytkownikami tegoż telewizora coś poprzestawiali w ustawieniach obrazu i dosłownie chcą mnie wykończyć żebym coś z tym zrobił. Sam jak najbardziej jestem wstanie zmniejszać parametry kontrastu i tego typu rzeczy nie mniej jednak nie jestem wstanie doprowadzić ustawień obrazu do poprzedniego stanu. byłem zapytać o radę w sklepie w którym kupiłem ten telewizor ale facet z działu sprzedaży zbył mnie tym że może co najwyżej pokazać mi jak przywrócić ustawienia fabryczne. Odparłem że tyle to i ja sam potrafię. bardzo prosiłbym o udzielenie mi rady w tej sprawie. Wierzę że skoro na tym forum jest mnóstwo osób mających szerokie pojęcie na tematy tego typu to ktoś będzie mi wstanie pomóc. Z góry dziękuję.
Ps: facet w sklepie powiedział że są firmy które zajmują się tego typu przypadkami i za skromną opłatą 250 zł ustawiam mi optymalny obraz w tv, no chyba chłopa pogrzało że tak powiem. Mam nadzieję że nie będę musiał tego robić i płacić 250 zł jakiemuś kolesiowi za 2 minuty roboty.
 
Do góry