Konfiguracja kina domowego

wisniowy149

New member
Witam

chciałbym jak najpepiej skonfigurować kino domowe i potrzebuję pomocy posiadam
Panasonic plazma 42``
Harman kardon AVR 255
PS3
tuner polsatu HD5000

Chciałbym żeby wszystko było podłączone do amplitunera poroszę o pomoc co i jak podłączyć na HDMI.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Można to zrobić na dwa sposoby.

1. Podłączasz wszystko po HDMI do amplitunera a z amplitunera kablem HDMI do TV.
W tym wypadku jest kilka bajerów ( nie pamiętam czy 255 je posiada?). Załączasz HDMI Pass Thru i nawet przy wyłączonym ampli masz obraz i dźwięk na TV. Opcja ARC ( Audio Return Channel) w zasadzie przy dekoderze już nie jest potrzebna.
2. Podłączasz kablem HDMI do TV oraz optykiem/coaxialem do amplitunera. Osobiście jeśli chodzi o dekodery TV bardziej zalecam taką opcję, bo nie ma problemow o których często się czyta na forum. A to coś nie przesyła obrazu, a to dźwięku, trzeba resetowac itd. Oczywiscie cały czas piszę o dekoderach TV, bo w przypadku odtwarzaczy BD i tak jak oglądamy film to na KD.
 

wisniowy149

New member
Mam właśnie tak podłączone jak w wersji drugiej, którą opisałes czyli hdmi i optyk a konsola bezpośrednio do TV i jak podłączyłem PS3 do ampka to nie wiem jakie źródło wybrać aby wyświetlić obraz na TV i jeszcze przy takim podłączeniu nie widzę menu amplitunera na tv widoczne jest dopiero po przejściu na konsole.
 
Do góry