Komputer do obróbki video - problem

freshq

New member
Mam kamerę soniaka xr520. Zapisuje ona pliki w avchd, po wrzuceniu na komputer są w mpeg4. Takie pliki chcę obrabiać, konwertować itd. Mam komputer/laptopa Asusa N50Vseries. MA on procesor Duo p8400, 4gb ramu, 500gb twardy, gf9650 gt z 1gb pamięci - grafika. Sprzęt niby mocny, ale efekt końcowy konwersji plików, renderowania, wskazuje na coś nie tak. Materiały przycinają się. Stosowałem różnych programów, bawiłem sie z kodekami, bawiełem się z ustawieniami rozdzielczości, ale ciągle coś jest nie tak. Nawet przy konwersji z mpeg4 na wmv przycina. Nie proszę o jakąś szczególną analizę sprzętu, ale tak mniej więcej może ktoś oceni czym to może być spowodowane.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bylo juz to tys razy!
zgrywane to mts, nie musisz renderowac bo po co?
to nie VHS zeby cos poprawiac, a programem od kamery nie mozesz zrobic, piekna jakosc jest z niego
 

freshq

New member
Nie wiem, czy się zrozumieliśmy. Materiał z kamery zgrany na komputer mam w formacie mpeg4. Poddaje go postprodukcji w sony vegas. Dodaje efekty, ucinam, docinam itd. Mts, czy mpeg4 owszem mają świetną jakość. Przy tym zajmują bardzo dużo miejsca, są bardzo skompresowane i wymagające. Dlatego takie filmy zapisuję w innych formatach, zależy co chcę uzyskać i jaki to materiał. Wtedy program renderuje materiał i zaczynają się problemy. Efektem końcowym jest film który się przycina.
To samo dzieje się przy samej konwersji z mts na np. wmv.
Już od jakiegoś czasu męczy mnie ten problem. Przeszukałem przeróżne fora, artykuły, próbowałem wielu sposobów. Usuwałem kodeki, instalowałem różne pakiety, pojedynczo, różne warianty, reinstalowałem system ze 2 razy (mam vistę). Próbowałem pinnacle studio (nie spodobał mi się), adobe (za drogi), i teraz sony vegas. Do konwertowania dziesiątki różnych programów...
Może to ciągle coś nie tak z kodekami... Sam już nie wiem...
 
Do góry