kompletuję swoje pierwsze stereo 8-9 tys.

michaek

New member
Witam,
planuję kupić swój pierwszy zestaw stereo.

Napaliłem się na Marantza i widziałbym to tak:

wzmacniacz PM 7004
płytograj SA 7003 lub CD 6004 lub CD 5004
tuner
głośniki usher v 601

jeśli chodzi o wzmacniacz i głośniki to jestem właściwie zdecydowany, jednak zastanawiam się nad odtwarzaczem... Pierwszy z wymienionych odtwarza SACD, ale na ile z tego będę korzystał mam kolekcję 400 płyt CD i nie wiem ile kupię super audio...czy warto w to inwestować...
Jeśli chodzi o dwa modele 5004 i 6004 czym się różnią czy w takiej średniawej półce jestem w stanie docenić ten 1000 złotych różnicy.


proszę o wszelkie sugestie i uwagi....

pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
do tego wzmacniacza postarał bym się o lepsze głośniki tak jak sugeruje kolega wyżej - podłogowce, tylko nie podałeś wielkości pomieszczenia
 

darpiot

New member
Do tego wzmacniacza to odtwarzacz sieciowy NA7004, ma dodatkowo wbudowany tuner FM i DAB oraz znacznie lepszy przetwornik niż CD6004.
Jak masz dużo płyt, to poświęcić chwilę na archiwizowanie do FLAC i masz taką samą jakość jak CD. Ja bez szczególnego "napięcia" zrzucam 50 płyt na dzień do FLAC.
 

michaek

New member
pomieszczenie 20m, a zdecydowałem się na te głośniki bo słyszałem a cena 3000 jest w zasięgu moich możliwości usher v 602 są za drogie... i mało wiem o głośnikach... jestem otwarty na wszelkie sugestie.

muzyka jakiej słucham jest ogólnie bardzo szeroka, tj głownie rock, ale też starsze kawałki jak doors, floidzi, muzyka filmowa, no wszystko tylko musi być dobree:)


słyszałem o tym strumieniowcu jednak jestem chyba zbyt dużym laikiem, a tak wkładasz płytkę i śmiga

docelowo jeszcze gramofon, jednak to dopiero jak budżet wzrośnie
 

darpiot

New member
Usher to dobry wybór ale nie monitorki do 20m2. W takiej kubaturze to trzeba "rozlać" trochę basu. Tylko podłogówki. Jak masz 3 tysiące na kolumny to wybór jest naprawdę duży.

A co do NA7004; wkładasz do niego np po prostu pendriva, wybierasz katalog z płytą i gra. Pięknie gra. Właśnie słucham Etty James w jakości 24/44,1. Po prostu bajka. Odtwarzacz jest super bezproblemowy. Sam miałem obawy przed zakupem. Po postawieniu na półce i wpięciu kabla ethernet wszystkie moje obawy zniknęły. A radia internetowe- cały świat Twój. Nasza TRÓJKA nadaje w dobrej jakości WMA 48 kbs. Dla mnie już CD nie istnieje, świat idzie do przodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michaek

New member
Na 7004 jest naprawdę kozackim sprzętem, ale u mnie chyba nie zastąpi odtwarzacza Cd. Jednak nie zrezygnowałbym z możliwości posłuchania muzyki bezpośrednio z płyty. Zawwsze najpierw trzeba to zdygitalizować. Może kupić Cd 5004, a zaoszczędzony tysiąc plus koszt tunera to już prawie 2000 wydać na NA 7004.

A co sądzicie o SACD? warto?

Co sądzicie o różnicach w CDkach na tej półce cenowej, jest to wogóle słyszalne ?

Myślisz, że te ushery to zbyt delikatny dźwięk i zaniknie u mnie w pokoju...?

pozdrawiam
 

darpiot

New member
Swoją kolekcję płyt w kilka dni "sflacowałem" foobarem i nawet szukanie konkretnej płyty na kompie jest wygodniejsze niż na regale. Oczywiście jakość ta sama jak CD. Druga sprawa to DAC w strumieniowcu, jest jak na sprzęt z tej półki cenowej znakomity. Mój stary cedek marantza tak nie brzmi.
 

darpiot

New member
a co do kolumn, to mam namiar na sprzedawcę u którego można kupić cały asortyment Monitor Audio w cenie obniżonej o VAT. Np. BX6 kosztują oficjalnie 3590 zł u niego 2900. I tu to raczej nie widzę innej alternatywy.
 
Do góry