Kompleksowa pomoc w wyborze sprzętu

ser67

New member
Witam gorąco wszystkich,
poszukuję sprzętu do salonu około 30m^2 z tym, że część właściwa do nagłośnienia kinem do 20m^2, pozostała część to stół jadalny, oddzielone są obie części kanapą, za którą mają stanąć tylne kolumny. Po 3 latach chcemy wymienić nasz stary TV 32" na nowy i dodatkowo kupić porządne kino. Żona śpiewa, ja lubię dobrą muzykę. Salon jest niestety trudny w nagłośnieniu. Problemem jest to, że moja wiedza sprzętowa trochę jest zakurzona, bo przez dłuższy czas nie miałem czasu śledzić nowinek. Potrzebuję więc Waszej pomocy od A-Z.

Zakup planuje rozłożyć choćby w niewielkim stopniu. Najpierw ampli+br i zestaw stereo z subem, później reszta kolumn z podstawkami. Zastosowanie 80% muzyka, 20% filmy. Zestaw ma być "radiem na płyty" umilającym codzienną egzystencję, więc nie ma się nadawać do słuchania tylko siedząc 330cm od osi kolumn i pod kątem 34* :). Najważniejsze są kolumny stereo, bo planuję słuchać muzyki na nich, pozostałe 3 kolumny tylko do kina, mogą być więc z niższej półki (tyle, że centralna musi pasować do kolumn przednich, więc pewnie tlyko tylne z niższej półki). Niestety mam nietypowe wymaganie - kolumny muszą być srebrne/białe/w kolorze drewna meranti. Salon to oczko w głowie żony, więc niestety nie idzie przegadać... Chyba, że zaprezentujecie absolutnie najlepszy zestaw w tej cenie to zrobię podchody w stylu "ups, złe zamówiłem, nie mozna wymienić bo z promocji" wtedy to przejdzie. Kolumny w dowolnym formacie, mogą być podłogowe (kolumny stereo), zwykłe stojące, kolumny tylne na stojaku (lub do dokupienia).

Koniecznie DLNA. Dodatkowo fajnym bajerem może być obsługa radia internetowego, wi-fi. Chodzi mi o coś w stylu, że w kuchni na telefonie można sobie piosenkę z płyty zmienić :) Bajer niekonieczny ale fajny. Ogólnie lubię takie nowinki, no ale zestaw ma przede wszystkim dobrze grać.

Cena do 4000zł za zestaw 2.1 ampli i odtwarzacz BR. Możliwie tanie ale znośne kolumny tylne.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Amplitunery - Denon X3000, Marantz 5008, Harman 270
Kolumny białe podłogowe- Boston Acoustics A360, Dali Zensor7
do tego do kompletu centralne z serii, a tylne głośniki możesz później dokupić, jalepiej tego samego producenta/ tej samej serii.
Amplitunery mają wszystkie te funkcje, o których pisałeś, do tego dobrze radzą sobie w trybie stereo, jak na amplitunery ;)
Jak potrzebujesz odtwarzacza " na sztukę" tzn. do odtwarzania filmów to zobacz coś z Samsunga, Lg, Philipsa, Panasonica... za ok. 300-400 zł można już coś przyzwoitego kupić
 

ser67

New member
Przeglądnąłem ofertę Denona i myślę, że x3000 nie jest mi potrzebny. Niższy model, X2000 ma wszystko czego potrzebuję. Dwugłośnikowa druga strefa, DLNA. Nie posiada Audyssey`a, ale czy ta technologia jest warta 800zł? No i jak z jakością dźwięku, może lepiej to co się zaoszczędzi dołożyć do kolumn? Myślę teraz nad zestawem Denon X2000+ Samsung BD-F5100. Tylko pytanie czy wszystkiego co ja chce nie można znaleźć w jakimś tańszym ampli. Nawet X1000 jest ok, tylko boli trochę brak stref, a chciałbym w dać jakieś głośniki mniejsze na zadaszonym tarasie. Wolałbym zachować proporcje i więcej wydać na lepsze kolumny, ampli najwyżej wymienię jak będzie słaby.

Niestety te kolumny co podałeś, choć świetne, to są jednak trochę za drogie. Cena za zestaw to 3000zł + głośnik centralny. To stanowczo za dużo. Muszę zamknąć się w 4000zł, więcej ciężko mi wydać.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Najpierw napisz na priv do blackninja i spytaj go o ceny, jest to nasz forumowy pewny sprzedawca, pewnie zaproponuje ci ceny niższe niż te, które znajdziesz w necie i być może zmieścisz się w budżecie.
Jeśli chodzi o amplituner, to X2000 też ma Audysey, ale i tak proponuję ci spytać też o ceny X3000/SR5008 czy HK270 bo dużo lepiej sprawdzą się w stereo. Mam X2000 i wiem o czym piszę ;)
Obecnie X3000 czy SR5008 kosztuje ok 2 tyś
Dodatkowo te amplitunery mają pre out, co umożliwi ci w przyszłości podłączenie wzmacniacza stereo do uzyskania dużo lepszego brzmienia przy słuchaniu muzy.
Ja osobiście wolałbym kupić trochę lepszy amplituner i lepsze 2 kolumny podłogowe z możliwością stopniowej rozbudowy zestawu niż gorszy sprzęt, a składający się z większej ilości elementów.
Na samych frontach, też można z powodzeniem filmy oglądać ;) a z czasem dokupisz resztę

Dodam jeszcze, że masz spore pomieszczenie do nagłośnienia, więc te amplitunery, o których napisałem są optymalne, mniejsze mogą się okazać niestety niewystarczające.
Opcją może być jeszcze np. Marantz 1604, ale przy założeniu, że także dokupisz do zestawu wzmacniacz stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry