Kolumny stereo do kina domowego

leonheart

New member
Witam.

Rodzice posiadają amplituner pioneera, nie pamiętam dokładnie modelu, przyjmijmy, że średnia półka z przed 3 lat. Mają też głośniki pioneera ale nie gra to wcale. Inna sprawa, że się na tym nie znają ani troche, nic nie chcą przełączać zmieniać jak to osoby starsze. Postanowili więc kupić po prostu dwie porządne kolumny stereo, do muzyki i do tv. Żadnego dvd tylko rodzinne nagrania i cyfrowy polsat.

Salon ma 5x5m, zestaw stoi w rogu, jest tam sporo miejsca z tyłu.

doradźcie Koledzy co im kupić. Nie są bardzo wybredni, ale niech to choć troszkę pogra. Marka nie ma żadnego znaczenia.

Cenowo ciężko powiedzieć, sam też nie znam cen. Powiedzmy te 600 - 800 max, wystarczy ?


Pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nowe kolumny w tej cenie trudno kupić ,na dodatek pokój jest dość duży ,więc optymalne by były kolumny podłogowe (wolnostojące)
Z nowych może Taga ewentualnie Jamo ,ale dźwiękowo cudów nie będzie ,jeżeli w grę wchodzą używane kolumny to wybór będzie łatwiejszy
 

yarck

New member
Podłączam się do tematu, bo u mnie sytuacja wygląda podobnie - chciałbym dobrać kolumny stereo dla syna do starego amplitunera Technicsa. Pokój 4x7, ale głośniki byłyby ustawione w poprzek na połówce pokoju. Muzyka Eminem itp. Budżet około 1200zł, a kolumny musiały by być nowe.
Z głośników, które przeglądałem w necie myślałem o Jamo 506, albo Quadral Quintas 5000. Czy byłyby jakieś inne propozycje?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podłączam się do tematu, bo u mnie sytuacja wygląda podobnie - chciałbym dobrać kolumny stereo dla syna do starego amplitunera Technicsa. Pokój 4x7, ale głośniki byłyby ustawione w poprzek na połówce pokoju. Muzyka Eminem itp. Budżet około 1200zł, a kolumny musiały by być nowe.
Z głośników, które przeglądałem w necie myślałem o Jamo 506, albo Quadral Quintas 5000. Czy byłyby jakieś inne propozycje?

Na 28mkw te propozycje sa stanowczo za małe. Jeżeli już to lepiej dołożyć parę stówek i kupić większe np. Jamo s608, JBL Loft, Wharfedale Obsidian, QQ 6000. Tylko w stareo to przeciętne konstrukcje, dla mniej wymagających odbiorców. Może lepiej rozejrzeć się za używanymi a lepszymi jakościowo? np. Roth oli4 +roth oli2 Włocławek ? Tablica.pl, lub Kolumny stereo Monitor Audio MR6 Tarnów ? Tablica.pl. W sprawie cen napisz do forumowego Blackninja, bo zawsze można jeszcze taniej dostać niż w necie.
 

yarck

New member
Oczywiście Amplituner Technics SA-GX130D, do niedawna nieźle grał z Altusami 110.
Krzysiek1980 - kolumny, które wymieniłeś będą moim zdaniem za mocne i za duże gabarytowo. Pokój ma,co prawda 3,6x7m, czyli ok. 26m2, ale głośniki muszę ustawić na jednej połówce pokoju w poprzek, czyli strefa dźwięku nie dość, że rozproszona, to jeszcze zmniejsza się do 3,6x3,5m. Kolumny trudno będzie prawidłowo ustawić, bo pokój jest wąski i mało ustawny.
Szukam głośników nadal. Jeżdżę i słucham.
 

yarck

New member
Wybrałem w końcu Monitor Audio MR4. Nie są za duże i mieszczą się zakładanym budżecie.
Nie mogę się doczekać aż ściągną je do sklepu. Dziękuję za pomoc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Możesz wrzucić fotke lub prawidłowy schemat? Mogą być za male. Nawet jeśli stoją w polowie, to tak jak napisales, dźwięk będzie się rozpraszac, mogą zniknąć.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na takim metrażu to MR6 bezdyskusyjnie są tylko trochę wyższe, reszta bez zmian. Na takim metrażu na pewno się lepiej spiszą, a zwłaszcza pod względem basu :)
 

yarck

New member
Część widoczna pokoju (1/2) jest częścią odsłuchową.
Kolumny będą ustawione na wprost łóżka po obu stronach szafy (za szafą jest wieża). Nie twierdzę, że kolumny są ustawione idealnie do tego pomieszczenia, ale powinno być dobrze. Na pewno atutem jest cena, bo budżet był nieprzekraczalny. Poza tym w alternatywie były podstawki, albo mini wieża i cieszę się, że udało mi się syna namówić na mały kompromis :)
 

Attachments

  • IMG_5875.JPG
    IMG_5875.JPG
    933,4 KB · Wyś: 65
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Część widoczna pokoju (1/2) jest częścią odsłuchową.
Kolumny będą ustawione na wprost łóżka po obu stronach szafy (za szafą jest wieża). Nie twierdzę, że kolumny są ustawione idealnie do tego pomieszczenia, ale powinno być dobrze. Na pewno atutem jest cena, bo budżet był nieprzekraczalny. Poza tym w alternatywie były podstawki, albo mini wieża i cieszę się, że udało mi się syna namówić na mały kompromis :)

To chyba syn powinien Tobie dziękować, a nie odwrotnie:) Jak by mi tata chciał kupic zestaw kina domowego zamiast miniwieży, to bym go chyba na rekach nosił. Niestety, ja musiałem na wszystko sam uzbierać. He,he
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba syn powinien Tobie dziękować, a nie odwrotnie:) Jak by mi tata chciał kupic zestaw kina domowego zamiast miniwieży, to bym go chyba na rekach nosił. Niestety, ja musiałem na wszystko sam uzbierać. He,he
Jak ja w tak młodym wieku za pomocą ojca miał bym już taki podkład, to teraz bym miał pewnie zdecydowanie lepszy zestaw. Ale że sam do tego dążyłem to w sumie cieszę się z mojego zestawu tak jak by był zdecydowanie lepszy:)
 

yarck

New member
Kolumny już stoją, grają jak trzeba, syn sobie ćwiczy i ... wszyscy są zadowoleni.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
 
Do góry