Kolumny stereo czy jakiś zestaw do Pioneera VSX-818

Radekm-r1

New member
Witam,
Posiadam amplituner Pioneera VSX-818. Chciałbym kupić jakieś głośniki i nie wiem czy kupować dwa głośniki stereo czy jakiś zestaw 5.1 najlepiej chyba pasowałby mi zestaw 2.1 ale nie wiem co brać budżet maksymalnie 3000 ale lepiej ciut mniej. Audio służyć głównie będzie do oglądania filmów i wieczorami do spokojnej muzyki. Czekam na jakieś propozycje bo nie mam pojęcia co wybrać
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli dużo oglądasz filmów to przydałby się cały zestaw 5.1. Budżet jednak nie za duży więc możesz rozbić zakup na kilka etapów. Może na początek kupić zestaw 5.0 i potem jak dozbierasz kasy kupić suba. Przede wszystkim napisz jaki metraż?
 

collider

New member
Bez reklam
Kup 5.1. Ze stereo i tak po kilku miesiacach przestaniesz byc zadowolony a filmy zawsze obejrzysz z przyjemnością. 3000 to wcale nie maly budżet i w tej kwocie mozna coś wytargac przyjemnego.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nie rozumiem cie,dlaczego po kilku miesiacach ma byc nie zadowolony z stereo,po drugie- to na zestaw 3000pln za 5.1 to mało a juz bardzo mało jak metraz przekracza 20m2.A kupować byle gówno a film obejrzeć 3,4 razy w tyg to mija się z celem.Muzyka zawsze sobie może plumkać,czy to radio,czy ,cd czy inne nośniki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup 5.1. Ze stereo i tak po kilku miesiacach przestaniesz byc zadowolony a filmy zawsze obejrzysz z przyjemnością. 3000 to wcale nie maly budżet i w tej kwocie mozna coś wytargac przyjemnego.

niby czemu przestanie być zadowolony?. Moim zdaniem warto ograniczyć zakup nawet do 2.0 bądź 3.0. Lepiej zainwestować w dobre fronty, a reszta z czasem, może kiedyś pojawi się wzmak stereo. Kolumny to serce zestawu. Wiadomo też, że prawdziwe KD to zestaw 5.1. Ale po co pchać się od razu w 5.1 i być niezadowolonym jak można to lepiej zaplanować przyszłościowo i być zadowolonym:)
 

collider

New member
Bez reklam
niby czemu przestanie być zadowolony?. Moim zdaniem warto ograniczyć zakup nawet do 2.0 bądź 3.0. Lepiej zainwestować w dobre fronty, a reszta z czasem, może kiedyś pojawi się wzmak stereo. Kolumny to serce zestawu. Wiadomo też, że prawdziwe KD to zestaw 5.1. Ale po co pchać się od razu w 5.1 i być niezadowolonym jak można to lepiej zaplanować przyszłościowo i być zadowolonym:)

Wybacz, ale żeby w KD usłyszeć dobre stereo to trzeba zainwestować naprawdę w porządny amplituner (z całym szacunkiem dla Pioneera 818 ) i głośniki. Sam byłem zachwycony do pewnego momentu, do momentu w którym usłyszałem jak powinno grać stereo. To nie tak, że słuchać się nie da. Oczywiście brzmi nawet przyjemnie (opisuję swoje własne doznania) ale trzeba być głuchym na jedno ucho żeby nie słyszeć różnicy pomiędzy KD a stereo. Dlatego jestem pewien, że po pewnym czasie radość ze stereo w wykonaniu jego zestawu minie a wtedy kluczowym ogniwem będzie to do czego zostały stworzone amplitunery czyli KD. Wcale też nie uważam, że 3 klocki to są małe pieniądze na głośniki. Oczywiście można wybierać zestawy głośnikowe pnąc się cenowo w nieskończoność ale jaki to ma sens przy tym ampku, no chyba że kolega zamierza kiedyś wymień amplituner na jakiś wysoki model. Za wspomnianą kasę można już nabyć ciekawe głośniki takie jak: Wharfedale DIAMOND 10. (5.0), JBL studio 1 (5.1) czy Q ACOUSTICS QA 2050 (5.0).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz takie zestawy :Taga Platinum F-80+C40+S40, Monitor Audio MR6 + MR1+ MR Center, Jbl Studio 180+130+120c. Wszystkie wyjściowo kosztują ponad 3k, ale jak się potargujesz (bądź najlepiej napisz do blackninja) to zmieścisz się zakładanej kwocie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na początku miałem zestaw z frontami Oli40 na 19m2 i dawały radę bez suba. Oczywiście żeby mieć 100% satysfakcji sub jest niezbędny. Jeśli chcesz od razu 5.1 to JBL Studio 1 Cinema Pack to dobre rozwiązanie. Dużo nie przekroczysz budżetu. Przy filmach będziesz zadowolony. W stereo to już zależy jakiej muzy słuchasz i jakie masz wymagania.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybacz, ale żeby w KD usłyszeć dobre stereo to trzeba zainwestować naprawdę w porządny amplituner (z całym szacunkiem dla Pioneera 818 ) i głośniki. Sam byłem zachwycony do pewnego momentu, do momentu w którym usłyszałem jak powinno grać stereo. To nie tak, że słuchać się nie da. Oczywiście brzmi nawet przyjemnie (opisuję swoje własne doznania) ale trzeba być głuchym na jedno ucho żeby nie słyszeć różnicy pomiędzy KD a stereo. Dlatego jestem pewien, że po pewnym czasie radość ze stereo w wykonaniu jego zestawu minie a wtedy kluczowym ogniwem będzie to do czego zostały stworzone amplitunery czyli KD. Wcale też nie uważam, że 3 klocki to są małe pieniądze na głośniki. Oczywiście można wybierać zestawy głośnikowe pnąc się cenowo w nieskończoność ale jaki to ma sens przy tym ampku, no chyba że kolega zamierza kiedyś wymień amplituner na jakiś wysoki model. Za wspomnianą kasę można już nabyć ciekawe głośniki takie jak: Wharfedale DIAMOND 10. (5.0), JBL studio 1 (5.1) czy Q ACOUSTICS QA 2050 (5.0).

Tak zgadzam się tylko mi chodzi o to że warto zainwestować w dobre kolumny, bo z czasem może pojawić się wzmak stereo. Dla tego warto mieć dobr ekolumny a może i zmiana ampli się czasem zdarzy. Kolumny są znacznie dłużej na czasie niż elektronika i rzadziej się wymienia. Po co później bawić się ze zmianą wszystkiego na nowe lepsze. Chodzi mi o to że warto przemyśleć i pomyśleć przyszłościowo. Jak bym nie myślał 1,5 roku temu to pewnie dziś był bym na etapie wymiany wszystkiego na coś lepszego, a tak mam to z głowy na dłuższy czas :)
 

Kieziu

Banned
Widzę że ktoś wspomniał BX6 Monitor Audio - ja mam BX5 od 2-3 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Do stereo jak znalazł, przy kinie domowym moim zdaniem mają za mało basu - wiec wspomaga je sub JBL ES150P.

Jak mogę coś podpowiedzieć, zacznij od stereo, potem z czasem kupisz resztę kina domowego - ja nie żałuje, i teraz cieszę się fajnym kinem domowym oraz fajnym poziomem stereo.

Teraz tylko ampli z preout i stereo wzmacniacz i będzie git...

Ważna rzecz - czy wybierzesz stereo i czy 5.1 - jedź na odsłuch - ja przed osłuchem chciałem kupić BX6, ale okazało się że potrzebują one miejsca na rozwinięcie i przy mały głośnosciach BX5 moim skromnym zdaniem przebijają BX6. BX5 grają już od samego początku - po coraz dłuższym wygrzewaniu - coraz ładniej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX6 to nic tylko trochę więcej basu od BX5. Przy 20m2 tylko i wyłącznie BX6 :).
Kieziu nadmiarem basu zajmie się kalibracja, ewentualnie ręczna korekta:)
 

Kieziu

Banned
Wiem że zajmuje się tym kalibracja - ja mam wstawione głośniki do pomieszczenie 5,5 na 3,5 i po odsłuchu BX5 i BX6 moim zdaniem lepsze są BX5, gdyż nie mam możliwość słuchać muzyki głośno tylko przy niskich wartościach, i przy tych wartościach lepiej brzmią BX5 - ale to jest kwestia gustu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry