kolumny podstawkowe i podłogowe?

dartrz

New member
Witam,

mam mały pokój w którym chciałbym pocieszyć się muzyką :)

Jest problem z wolną powierzchnią gdzie mógłbym ustawić kolumny stereo.

Stąd moje pytanie:

Czy kolumny podstawkowe są dobrym zamiennikiem dla podłogowych? Jaka jest pomiedzy nimi różnica i czy wogóle warto się zastanawiać nad kupnem podstawkowych zamiast podłogowych

Czy kolumny podstawkowe to tzw. monitory?

Dzięki
 

mkk1

New member
Tak , kolumny podstawkowe to monitory . I wybiera się je bardziej ze względu na wielkość pomieszczenia a nie oszczędność miejsca. Miejsca nie oszczędzisz , bo monitorki powinny stać na podstawkach , czyli w sumie zajmują podobną ilość miejsca jak podłogówki .
M
 

mkk1

New member
no to zrób takie ćwiczenie z czymś co ma bas refleks z tyłu :)
Wieszać to można kolumienki ścienne , najczęściej efektowe do kd , specjalnie przystosowane. Do muzyki to nie bardzo :)
M
 

cezary69

New member
Bez reklam
To trzeba wybrać takie co mają z przodu i w czym problem? Pomysł zupełnie bez sensu żeby kupować małe podstawkowe kolumny i do tego jeszcze podstawki. Zupełnie lamerski pomysł. Ale są różne gusta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cezary69

New member
Bez reklam
Przeczytałeś uważnie post osoby, która pyta o rade? Pisze wyraźnie, że ma mały pokój i problem z miejscem więc o jakiej przestrzeni piszesz? Człowiek nie jest audiofilem i nie zawracaj mu głowy ze "sceną, przestrzenią" Jak ktoś ma możliwości to poustawia tak, że będzie i to i tamto. Eee... sami profesjonaliści i specjaliści od audio video udzielają się tu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
cóż , jak mylisz przestrzeń w sensie dosłownym z przestrzenią kreowaną w nagraniu muzycznym , to chyba nie rozmawiamy o tym samym . nie wiem czy słyszałeś ....ups , na pewno nie ..... to może widziałeś monitorki prawidłowo zaaplikowane w małym pomieszczeniu ? baaardzo w to wątpie .
i tak , może nie sami , ale profesjonaliści . taka akurat jest natura forów tematycznych , jakbyś nie wiedział . jak ktoś pyta , to stara się mu jak najlepiej doradzić .
dobra , koniec off topu .

Do autora tematu : podaj jaki budżet , jaka muza , z czym to ma grać , nowe czy używane , wielkość pokoju , najlepiej plan w jakimś paincie . wtedy to można przejść do konkretów , bo pojęcie mało miejsca jest baardzo wzgledne :)
M
 

cezary69

New member
Bez reklam
Nie no na pewno tylko Ty to wiesz co to jest przestrzeń odsłuchowa, przesunięcie fazy, składowa harmoniczna :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dartrz

New member
Stan istniejący...

budżet: ok 4 tyś
muza: w równym stopniu filmowa, ambient (czyli przelewające się plamy dźwiękowe :) bez określonej melodii najogólniej mówiąc), rock (Queen, genesis,)

aktualnie mam stojący w pudle segement CD player SONY

potrzebuję amplitunera lub samego wzmacniacza plus kolumny (Wszystko NOWE)

SPrzęt ma stanąć w lewym górnym rogu pokoju przy TV wg załączonego planu (nie mam tu dużego pola manewru)



M[/QUOTE]
Do autora tematu : podaj jaki budżet , jaka muza , z czym to ma grać , nowe czy używane , wielkość pokoju , najlepiej plan w jakimś paincie . wtedy to można przejść do konkretów , bo pojęcie mało miejsca jest baardzo wzgledne :)
M[/QUOTE]
 

Attachments

  • pokój.jpg
    pokój.jpg
    27,3 KB · Wyś: 154

mkk1

New member
hmmmm....
nie wiem jak to w praktyce wygląda , ale gdyby zamienić stół z tv ? siedziałbyś na wprost , w miarę rozsądnej odległości i z odpowiednią bazą kolumn.
to Sony to tylko CD ? Jak tak , to myślę że monitor audio BR5 ( do dostania za około 1500 ) + np AA EZY-7 sprawdziłby się doskonale. Albo AA map 101 + mcd 200. Fajny jest też zestaw Xindaka , A06 i C06, bardzo fajnie gra. Z innych kolumn posłuchaj Tonsila , Fiesta/Siesta?Maestro.
M
 

dartrz

New member
ok. mamy już okna i drzwi.

Miejsca naprawdę jest niewiele :)

ten sony to tylko odtwarzacz Cd (segment).

zamiana miejscami w pokoju raczej nie wchodzi w grę.

Ew. możliwe jest zmieszczenie stołu i zestawu TV - stereo na jednej ścianie naprzeciwko kanapy tak by TV był równolegle do ściany.

Pozdrawiam forumowiczów i wąsaczy

Aha. mi chodziło po głowie coś z Harman Kardon i klipsch
 

Attachments

  • pokój.jpg
    pokój.jpg
    30,6 KB · Wyś: 148

Horhe Ortega

New member
Roszada stół-TV.Co byś zrobił gdyby okazało się ,że po zestawieniu wzmacniacza+kolumny i zamknięciu budżetu-źródło psuje całą zabawę?
 

dartrz

New member
Nie rozumiem pytania.

Czy chodzi o to że ustawienia mebli w pokoju mogą zepsuć oczekiwany efekt?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dartrz

New member
MImo całej dyskusji nie wiem czy byłyby lepsze podstawkowe czy podłogowe.

i co tym ustawieniem w pokoju?

W kącie nie za bardzo jak rozumiem...

Jakieś inne propozycje co do sprzętu?
 

Horhe Ortega

New member
Jak ustawisz stół prostopadle do okna-będzie mogło usiąść przy nim wtedy nawet i 5-osób-to zestaw TV/audio może zawędrować w miejsce stołu.To układ raczej bardziej korzystny i wygodniejszy.Za ~4000PLN(wzmacniacz/kolumny) możesz skompletować całkiem przyzwoity zestaw(podstawkowe czy podłogowe)-tylko czy posiadany CDek będzie jego wart?Pojawia się obawa-że nie za bardzo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to chyba lepsze wyjście i bardzie muzycznie ustawne.
Wówczas wzmacniacz Harmana i kolumny Dali, JBL STudio,
Infinity , Kefy czy MA dobrze poradzą sobie z oczekiwaniami.
I jest spokojnie miejsce na podłogowe przy telewizorze.
 

adamllca

New member
Bez reklam
rowniez sie przychylam do polaczenia Hk+klipsch , w twoim metrazu jesli chodzi o podstawkowe kolumienki to Klipsch Rb81 -niby podstawkowe ale to co potrafia to nie jedne podlogówki mogly by sie zaczerwienic -poza tym zwroc uwage na wielkosc tych kolumn sa naparwde spore + sprawnosc ich to mowi sama za siebie , ja na poczatku tez podchodzilem z duzym dystansem do takich rozwiazan ale od kiedy znajomy zakupil je i moglem sie sam przekonac na wlasne uszy jak brzmia to mowie szczerze sa warte polecenia - znajomy ma na ok.18m2 i w zupelsnosci wystarcza i jeszcze zapasik jest , ale dynamika ,zwawosc nooo miodzio ..bas refleks z przodu tez troche ulatwia sprawe w ustawieniu kolumn, jesli chodzi o podlogowki to moze Rf 62 bo wieksze modele to juz przesada w takim metrazu , ale napewno obydwa typy zagraja dobrze z HK .
 
Do góry