Kolumny KEF

VixS

New member
witam

jestew w czasie poszukiwania glosnikow do denona 1909 i jedna z opcji jest zestaw w ktorym jako fronty bede kef iq ... i tu pojawia sie problem
jaka jest roznica miedzy IQ5, IQ5SE i IQ50

wiem, ze IQ5SE sa "ulepszona" wersja IQ5 ( o ile sie nie myle lepsze basy miedzy innymi) ale nie wiem co z IQ50???
prosilbym o "lapatologicznie" proste wytlumaczenie
THX
vixs
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Witaj,

wersja IQ5SE w stosunku do IQ5 pozbyła się przegrody wewnątrz kolumny i dzięki temu uzyskała nieco większy litraż i głębszy bas.

IQ50 to nowa kolumna która zastąpiła IQ5 i IQ5SE. Są tu nowe przetworniki, dzielony korektor fazy i... hmm... miało być łopatologicznie... wewnątrz więcej zmian niż na zewnątrz ;)

pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
A ktore z tych 3 osobiscie bys polecil?
W brzmieniu kefa jest cos co mnie przyciaga. Dzis sluchalem focali 806 , nawet ciekawie brzmia, przestrzennie i klarownie momentami bardzo mi sie podobalo ich brzmienie ale jednak czegos brakowalo. Potem podlaczylismy kefy iq7 pojawil sie fajny bass pewni z racjie konstrukcji (podlogowa kolumna) . W kefach brakowalo tej przestrzeni ktora byla w focalach za to bylo to cos co mnie zawsze czaruje w kolumnach kefa z wyzszej polki.

Kef to swietne kolumny do spokojnego sluchania, wieczorem przy zgaszonym swietle potrafia niesamowicie czarowac swoja ciepla barwa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz śmiało brać Kefa - bo scena jest naprawdę szeroka.
O ceny i szczegóły pytaj steeze na priw.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
seria z zerami na końcu gra wg mnie dużo ciekawiej - szczególnie jeśli chodzi o małe iq5/50. mniejsza różnica jest między 9/90.
można się jedynie przyczepić że wykonanie zewnętrzne jest nieco gorsze od serii bez zer.
 
Do góry