Kolumny i kable do rysunku pokoju+TX-NR616

jamesoki

New member
Może pomożecie mi dobrać indywidualnie do pomieszczenia bo mam pewien problem a mianowicie na surround kable nie będą równej długości bo muszę okrążyć pokój z jednej strony. Czy dać takie same długości i ten bliższy zwinąć?

Kolumn jeszcze nie kupiłem. Na razie czekam na TX-NR616. Wstępnie szykowałem się na JAMO606 w5.0. bo nie mam gdzie zrobić odsłuchu a wcale nie wiem czy mi to po prostu nie wystarczy. Nie mam danych na temat mojego słuchu, wyrosłem z diory.

Zerknijcie na rysunek poglądowy.

Przybierałem się brać kable
A grubości 2mm2 lub 4mm2 w długości po dwa metry. i 2mm2 na biamp
B grubość 2mm2 7 metrów
C grubości 2mm2 13 metrów

Czy 4mm2 to nie nazbyt grubo jak na tak małe długości i moce kolumn?
B i C brać taką samą długość żeby równo grało?

Przepraszam ale coś przekonwertowało rysunek długości są 2.5, 3, 4, 5 metrów
 

Attachments

  • room.jpg
    room.jpg
    7,5 KB · Wyś: 457

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
do frontów wystarczy zastosować 2,5mm2 i tak samo do bi-amping. Central 1,5mm2. Tyły też 1,5mm2 chyba że są bardzo długie to można zastosować 2,5mm2.

Co do długości kabli to teoretycznie przewody powinny być tej samej długości:). W praktyce przy takich długościach nie słychać różnicy :). Wiem bo sam to testowałem:), więc decyzja należy do Ciebie (parę złotówek można zaoszczędzić na 6m przewodu:))

Co do kolumn to radził bym Ci odsłuchać też inne marki. Jamo w swoim przedziale cenowym są bardzo dobre. Tylko że to są takie krzykacze hehe, w kinie świetne w stereo na dłuższą metę męczą. Pierwszy efekt jest fajny bo są efekciarskie z czasem mogą męczyć człowieka, więc radzę to przemyśleć:). Ampli jest bardzo dobre warto było by zainwestować do niego w bardziej ambitne kolumny. Ale to tylko takie moje aluzje:)
 
Ostatnia edycja:

jamesoki

New member
Kolumny zatem pozostają sprawą otwartą.
Kable: Też byłem zdania że na takie fronty i odległości kabel 2.5 wystarczy, nie mam z tym jednak żadnych doświadczeń
Trudno mi zaczynać taki drażliwy temat ale jestem człowiekiem dość praktycznym i być może nie przykładam zbytniej wagi do przewodów ale co myślicie o takich kablach.:

Automatyka przemysłowa ? sklep i hurtownia elektryczna. Bezpieczniki, włączniki, przełączniki, kable, diody, żarówki. Dla wymagających: sterowniki, centrale i siłowniki.
Przewód głośnikowy 2x2,5 CCA-OFC - ihe24.pl
Wyniki wyszukiwania - sklep internetowy Seltrade

Zwłaszcza ten ostatni link.
Kable są typu OFC wyglądają na dobre wiem że to nie cordial
 

jamesoki

New member
No żesz sprytne sztuczki producentów. Kabel CCA o wysokiej zawartości OFC miedzi. cholera to są kable aluminiowe tylko pokryte miedzią OFC. Niech to cholera szukam dalej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
2,5mm2 w cenie tak 6-8zł będzie dobry. Ja chyba posiadam. 2,5mm2 Technokabel cena jakieś 6zł z tego co dobrze pamiętam:). Cabletech mam przy frontach
 
Ostatnia edycja:

jamesoki

New member
dzięki FFooXX5 za pomoc. Pojechałem wczoraj i zakupiłem 35 metrów 2x2,5mm2. Przy okazji dowiedziałem się że te kable mimo iż miedziane to nie z miedzi beztlenowej no ale. Jak coś to dokupię w przyszłości kilka metrów kabla na przody jak to pan w sklepie powiedział z żyłą basową :).

Tak na marginesie to w sklepie były poprzyczepiane kawałki rożnych przewodów które miały już kilka lat i o dziwo nie ważne czy to przewody najtańsze czy klotz lub cordial wszystkie na wolnych końcach brązowe (mocno utlenione), podejrzewam że miedź beztlenowa nie oznacza że nie będzie się to utleniać. Radą na utlenianie jest złoto :). W każdym razie jeden strupek z głowy i temat do zamknięcia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Najlepsze kable robi sie z czystego srebra (moze zloto za drogie? :) )
Oczywiscie, ze OFC nie oznacza, ze nie bedzie sie utleniac, ale ze nastąpi to wolniej. Dodatkowo stosuje sie koszulki termokurczliwe, by ograniczyc dostep tlenu.
Po kilku latach taka koncowka z miedzi marketowej moze byc nawet szaro-grafitowa ;)
 
Do góry