Kolumny do RX-V465 do 2500zł

Smirnoff07

New member
Witam serdecznie ,

Posiadam amplituner Yamaha RX-V465. Od kilku lat maiłem do niego podłączone dwie stare kolumny pioneer i w małym pokoju w bloku były wystarczające. Teraz zamierzam kupić zestaw głośników do kina domowego, a dokładniej 5 głośników w kolorze czarnym.

Mój budżet 2500zł

Pomieszczenie, w którym będzie stał zestaw to pokój w domu jednorodzinnym. Pokój ma 16,65m2 (4,5x3,7).

TV jaki posiadam to Panasonic TX-P42S10 z czasem pewnie będzie coś nowszego. W tej chwili jest podłączany kablem optycznym, ale ma też wyjście HDMI.
Kolejne źródło dźwięku/obrazu to laptop i DVD player Philips 5990K podłączone za pomocą HDMI.
Co do "podziału obowiązków" to 60% na muzykę i 40% na filmy.
Słucham każdego rodzaju muzyki ale głównie pop, hip-hop, rock.

Moje typy 5.0 to:
Jbl Loft 50
Jamo S 628 HCS


Ewentualnie 2.0:
Melodika BL40.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opcja 2.0 moim zdaniem lepsza. W a przyszłości można pomyśleć o wymianie elektroniki na lepszą. Do tej muzyki BL40 będą dobre. Podpytaj blackninja o cenę, ma dobre oferty.
 

Smirnoff07

New member
Faktycznie chyba pójdę w system 2.0.
Oprócz BL40 znalazłem jeszcze inne chwalone przez Was pozycje:
Wharfedale DIAMOND 10.7
Indiana Line Tesi 560 N
STX FX-300
Roth Audio RA-4

Mam pytanie, które kolumny lepiej nadają się do moich upodobań, pokoju... ? Jestem otwarty także na nowe propozycje.

P.S.Tak czytam i czytam i mam wrażenie, że im więcej czytam tym już mniej wiem.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz możliwość to posłuchaj jak najwięcej. Forum jest po to żeby nakierować, a decyzje najlepiej podjąć po odsłuchu. Słyszałem serię Diamond i są całkiem niezłe. Jednak Oli40 (BL40) bardziej mi pasują. Tesi 560 nie słyszałem, ale faktycznie zbierają dobre recenzję. Z opinij wynika, że są równiejsze niż BL40, ale i mniej dynamiczne. RA-4 i STX nie słyszałem.
 
Do góry