Kolumny do ONKYO 905

AntoniSerdel

New member
Witam. Proszę o poradę (osoby, które siedzą w temacie a nie są sprzedawcami-krętaczami :)), jakie głośniki kupić do amplitunera ONKYO 905? Głównie do kina i gier, rzadziej do muzyki. Pomieszczenie 40mkw. Potrzebny jest zestaw 5.1 lub 7.1 (waham się) w kolorze czarnym. Proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia jakie głośniki byłyby w sam raz (wyciągnęłyby wszystkie możliwości z amplitunera). Cena max. w granicach 10-15tys, chyba, że warto więcej :). Co polecacie? Czy warto kupować zestaw 7.1 do takiego pomieszczenia? Jaki jest rozsądny limit pieniężny za okablowanie takiego zestawu (3 konsole, dvd i dekoder)? Z góry dziękuję za pomoc.

Najlepiej gdyby polecane przez Was głośniki były w ofercie tego sklepu:
meloman.lublin.pl/kolumny
ponieważ do niego się wybieram :).
 
Ostatnia edycja:

AntoniSerdel

New member
Dziękuje za odpowiedź. Niestety najtanszy zestaw to koszty rzedu 20tys zl. Czy moglbys mi polecic jakis zestaw do maksymalnie 10tys zl?
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Hmm jezeli masz miejsce to proponuje zestaw 7.1. Jezeli masz ONKYO 905 to polecam KEFy iQ90, iQ60c,2x iQ30 - zmiescisz sie z taki doskonalym zestawieniem w kwocie 10 tys. Ja juz teraz bez 7.1 sluchac niczego nie chce :D 5.1 to za malo :p
 

AntoniSerdel

New member
Raczej nie ma miejsca na zestaw 7.1. Sprzedawca zaproponował mi za ok. 9,5K zestaw 5.1 Monitor Audio Silver RS lub zestaw JBL z serii L za podobną kwotę (sprzedawca zachwalał Monitor Audio jako lepszy). Czy sprzedawca mówi mądre rzeczy czy tylko mnie naciąga? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie do 10.000 zł - to bardzo , bardzo dobre rozwiązanie.
Zarówno Kef jak i Monitor Audio
Chociaż LS 60 który kosztuje 20.000 zł - dostaniesz rewelacyjną cenę /pytaj blackninja/.
 

don111

Banned
AntoniSerdel napisał:
Raczej nie ma miejsca na zestaw 7.1. Sprzedawca zaproponował mi za ok. 9,5K zestaw 5.1 Monitor Audio Silver RS lub zestaw JBL z serii L za podobną kwotę (sprzedawca zachwalał Monitor Audio jako lepszy). Czy sprzedawca mówi mądre rzeczy czy tylko mnie naciąga? :)
bardzo możliwe że nie naciąga, bo JBL Studio jest 2x za drogie w stosunku do tego co swoim brzmieniem reprezentuje
 

CuoreRosso

New member
>TO NIE JEST POST O WYDŹWIĘKU PEJORATYWNYM<

Zastanawia mnie dlaczego nasze forumowe grono (w tym także i moja skromna postać) ogranicza się do w zasadzie wąskiej grupy producentów głośników. Rozumiem, że budżet. Ale jak już kogoś stać na wyższą półkę to wciąż powtarzane są jak mantra słowa: KEF, MONITOR AUDIO, JBL LS.
Czy to kwestia, iż w takich pieniądzach jakie przeznaczył na kolumny AntoniSerdel musimy poruszać się we własnym kociołku to:
a) brak innych alternatyw, niszowych marek za takie pieniądze
b) nieznajomość oferty producentów kolumn za duuuuuuże pieniądze
c) jeszcze coś innego?

>TO NIE JEST POST O WYDŹWIĘKU PEJORATYWNYM<
(czyli bez napinki)
 

meksykanin

New member
Inna Alternatywa

Kolumny FOCAL CHORUS seria 816 v - fronty , 807v - podstawkowe .Pięknie się prezentują i podobno tak samo brzmią- na Audio Video jest test do ściągnięcia on-line - dostały tam rekomendację.Może będą pasować do ONKYO .Wydając 10 - 15 tyś. nie można wierzyc komuś na słowo tylko koniecznie posłuchać i dokonać świadomego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
MA nie dyskwalifikują Studio L, w tych kwotach pieniężnych nie można wskazać kolumn do wszystkiego, bo takich nie ma. O subie 600watt wiele firm może tylko pomarzyć.

Co do oferowanych firm, to poleca się to co się dobrze zna. Do polski wchodzi MS, posłuchamy i jak dobrze zagra oferta będzie szersza.

performance-silver-med.jpg
 

AntoniSerdel

New member
Dziękuję za pomoc. Zależało mi na sprawdzeniu czy propozycja sprzedawcy jest w porządku, gdyż jestem zielony w temacie audio:fool:. To oczywiste, że zanim ewentualnie wybiorę te głośniki i zapłacę, przesłucham zestaw w domu. A co do poruszania się wśród kilku znanych firm- znane/popularne marki są w stanie w miarę szybko realizować ewentualne naprawy gwarancyjne, znane głośniki zdecydowanie łatwiej po jakimś czasie sprzedać. Tak przynajmniej mi się wydaje.
 

Pytek

New member
Focal Chorus 826

Mam Onkyo 905 i dobrałem do niego Focal Chorus 826 + sub Velodyne, tył i centrum póki co Kody ale do wymiany na Focale (muszę upolować - nawet były na Allegro w dobrej cenie tylko kolor nie ten). Posłuchałem różnych ale Focale dla mnie wydały się optymalne zwłaszcza że nabyłem je z drugiej ręki za 4000:) Kupisz nie kupisz ale posłuchaj jak masz gdzie bo chyba warto...
 
Do góry