kolumny do onkyo 605

radek-o

New member
Witam.
Jestem przed zakupem KD i juz wybrałem amplituner Onkyo 605 + DVD 405
Zastanawiam się nad kolumnami - zestaw mission m35i 5.1 z subem
lub zestaw Wharfedale Diamond 9.5 z subem
Są to kolumny uniwersalne i dlatego rozważam ich zakup.
Pokój 20m2 w większości słucham muzyki, czasami jakiś filmik stosunek 70% muza 30% filmy.
Muzyka pop, dance, czarna, hip hop itp. co aktualnie jest na czasie, dużo słucham radia i odtwarzam mp3. Oryginalne płyty to rzadkość!!!
Lubię mocny basik i czytelne wysokie tony.
Co o tym sądzicie? Może macie jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

radek-o

New member
Słuchałem Jamo 606 na ampli Pioneer i jakos mi się średnio podobało a wręcz byłem lekko zaszokowany, ponieważ na początku był to mój typ nr 1 i się zawiodłem ich muzykalnością :(
Dali concept 6 nadaje się raczej do oglądania filmów a nie do słuchania muzy.
Czy ktoś może się wypowiedzieć nt. Mission M35i z subem i Wharfedale Diamond 9.5 z subem.
Słuchałem Wharfedale Diamond 9.5 z subem m-audio i grało to naprawdę fajnie, ciepłym brzmieniem, może jak dla mnie głośniki frontowe miały zdecydowanie za mało basu ale środek i góra bardzo pozytywnie.
Jamo odpada i Dali też.
 
Ostatnia edycja:

RobertG

New member
....Dali concept 6 nadaje się raczej do oglądania filmów a nie do słuchania muzy....


Ciekawe i autorytatywne stwierdzenie - ale pozwolę sie z nim nie zgodzić. Dali to przede wszystkim muza!
 

Colan

New member
Witam!

Pozwolę się podpiąć pod ten temat, bo także szukam kolumn do ONKYO TX-SR605B.
U mnie sprawia wygląda tak, że głównie będę używał zestawu do słuchania kina domowego i troszkę muzyki (w proporchach 80/20). Zestaw będzie w pokoju około 28m2 z małą ilością mebli. Kolumny preferuje małe zgrabne (choć wiem że pewnie większe pudła grają lepiej). Ponieważ nie jestem audiofilem (ale mimo wszystko chciałbym mieć srzęt w miarę dobrze grający), to zainteresowałem sie zestawem:

ONKYO TX-SR605B (bo chciałbym mieć wejście HDMI) +

Tannoy EFX 7.1
HARMAN/KARDON HKTS 11BQ 5.1
KEF KHT 3005 (ale to drogie strasznie)
JBL Northridge Cine Pack 5.1 (mój faworyt ale z kolei duże toto :) )

Pytanie, które kolumny pasowały by najlepiej do amplitunera?

Z góry wielkie dzieki za opinie i ew. sugestie...

Pozdrawiam, Dawid
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
605 głównie do muzyki to raczej karkołomny zakup, ten ampli jest świetny w kinie, do muzyki to lepiej kupić coś innego, a jeżeli już masz 605 to ciężko będzie dobrać kolumny, żeby dobrze grały.
 

Colan

New member
A co sądzisz o tych moich kolumnach wymienionych wyżej? Włąsnie głównie do kina ?

ADMIN: Proszę nie cytować przedmówcy!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
-KEF KHT 3005
-JBL Northridge Cine Pack 5.1

Słuchałem obydwu zestawów i są to 2 różne rozwiązania, jeśli nie masz miejsca i chcesz coś co porządnie będzie grało to KEF jak najbardziej.

Jeśli masz miejsce to ja bym na Twoim miejscu z wymienionych wybrał JBL
 

Colan

New member
Ok, dzięki za info. A jeszce jedno pytanko, skoro jesteś obsłuchany w zestawach, to czy jest coś lepszego do kina niż ten onkyo 605 w tej cenie, i czy te budżetowe kolumny (Tannoye, HK) będą grac subiektywnie dużo gorzej czy to raczej tylko osoba zwracajaca duza uwage na dzwiek zauwazy... Pytam bo oczywiscie chodzi o budzet i odwieczne pytanie czy warto zaplacic wiecej...

Wiem ze to pytania rozmyte i subiektywne, ale zawsze jakis poglad dadza.

Z gory dzieki.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry