Kolumny do muzyki

MrDamianOZ

New member
Jako, że jest to mój pierszy post na forum, chciałbym Wszystkich serdecznie powitać.

Chciałbym także poprosić o poradę. Rozważam rozbudowanie swojego sprzętu audio o stereo typowo do muzyki. Rodzaj - każda. Wzmacniacz - Denon PMA 100M. Narazie. Potem może dokupię coś innego, ale jak na początek zdaje mi się, że jest to całkiem rozsądny sprzęt. Kolumny mają być do salonu, więc podłogowe. Teraz najważniejsze - cena. Wiem, że jakość niesie za sobą wysoką cenę. Rozważałem Bowers & Wilkins 683. To jest jednak dobra marka. No i miałem okazję ich posłuchać. Ale około 2,5 tysiąca za sztukę to trochę za dużo. Jest niższy model - 684, ale tych nie słuchałem. Proszę o polecenie mi jakiegoś modelu najlepiej do 1800 za sztukę. Jestem elastyczny co do ceny, ale nie za bardzo :D
Będę wdzięczny za wszelkie porady i z góry za nie dziękuję :)
Pozdrawiam,
Damian
 

MrDamianOZ

New member
Dzięki za propozycję - fajna cena :)
Mógłbyś scharakteryzować ich brzmienie (może upłynąć troszkę czasu zanim znajdę sklep gdzie będę mógł odsłuchać)? Po danych technicznych zdaje mi się, że mogą mieć trochę za duży bass w stosunku do innych tonów. Czy może to tylko moje gderanie? :D
 

finger

Member
Mógłbyś scharakteryzować ich brzmienie (może upłynąć troszkę czasu zanim znajdę sklep gdzie będę mógł odsłuchać)? Po danych technicznych zdaje mi się, że mogą mieć trochę za duży bass w stosunku do innych tonów. Czy może to tylko moje gderanie?

Wiele razy był poruszany ich temat, np: http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/62887-monitor-audio-bx-6-opinia-znawcow.html

Basów na pewno nie mają za dużo, grają równo w każdym paśmie. Scena jest szeroka i dźwięki są detaliczne.
Obecnie słucham na Denonie 1611, więc też nie znam jeszcze ich 100% możliwości, ale zakochałem się jak je usłyszałem na 1311 mimo wszystko :)
W planach mam wymianę ampli na coś konkretnego, ale najpierw sub.
 
Do góry