Kolumny do Marantza PM8005 lub PM-14S1

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Aktualnie mam:
Amplituner ONKYO TX-NR905
Kolumny KEF
IQ 70, IQ 60c, IQ 10
Pomieszczenie około 25m2
Odkąd posłuchałem muzyki u znajomego na starym wzmacniaczu Marantz PM-80 I starych kolumnach Tonsil – Altusy, to zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem Marantza. Myślę o PM8005 lub PM-14S1.
Proszę o pomoc w wyborze kolumn pod ten wzmacniacz. Oczywiście wzmacniacz podłączę pod amplituner, aby poprawić też dźwięk w kinie domowym a kolumny będą kolumnami frontowymi również w kinie. Myślę też w przyszłości wymienić amplituner na Marantza.
Proszę o jakieś propozycje odnośnie kolumn do odsłuchu.
Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zależy co lubisz? Masz fajne kolumienki. Może seria KEF R? Na razie wiemy tylko, że zacne modele Marantza. Zaproponuj kwotę, rodzaj muzyki, czy od razu cały kinowy komplet czy tylko front? Czy kolor i położenie bas reflexu ma znaczenie?
 

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Muzyka różna oprócz ciężkiego metalu, myślałem na razie o dokupieniu frontów z czasem o wymianie wszystkich kolumn, ale to dopiero po wymianie amplitunera do kina domowego. Myślałem o kolumnach KEF R900, ale gdzieś czytałem, że Kef-y nie pasują do Marantza. Kwota za kolumny +- w granicach tych KEF R900 chyba, że jakieś troszkę droższe lub tańsze byłyby znacznie lepsze. Kolor większego znaczenia nie ma, bas reflex zapewne lepiej gdyby był z przodu, nie bardzo wiem na jaką odległość od ściany musiałbym odsuwac kolumny z bas reflexem z tyłu, ale jeśli nie byłaby to zbyt duża odległość to może dałbym radę.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skoro masz Kefy i pasują ci, to dlaczego opierać się na opiniach innych? :)
Prawda, że iQ vs R to inne granie. Wg mnie jeśli nie potrzebujesz ich do ciężkiej muzyki to będą OK. To są kolumny bardzo zrównoważone, czysty i precyzyjny dźwięk, dla mnie poezja, jednak kiedy trzeba to też łupną basem :)
Fakt, że mają tylny BR, jednak nie ma zbyt co przesadzać z tą odległością (jeśli nie ma możliwości).
Warto też zwrócić uwagę na Focal Aria lub poprzednia seria Chorus 8XX (dynamiczne), Dali Rubicon lub Mentor (raczej delikatniejsze), Quadrale Aurum lub Platinum, Paradigmy (nawet seria Prestige) też dadzą sporo funu, (też raczej do żywiołowego grania), Sonusy Venere (niezłe, ale specyficzne), Monitor Audio seria Gold. Wybór jest. Trzeba posłuchać :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zależy co lubisz? Masz fajne kolumienki. Może seria KEF R? Na razie wiemy tylko, że zacne modele Marantza. Zaproponuj kwotę, rodzaj muzyki, czy od razu cały kinowy komplet czy tylko front? Czy kolor i położenie bas reflexu ma znaczenie?

Ja osobiście brałbym Niższy model wzmaka Marantza niż 14 - który dla mnie to porażka na maksa .... za diabła wg mnie nie warty swojej ceny ten wzmak... a pieniądze które zostaną z 14 przeznaczyłbym na dołożenie do kolumn ...
 

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za pewne propozycje kolumn. Wybiorę się na odsłuch jak tylko znajdę jakiś salon w okolicy gdzie będzie można posłuchać większości tych kolumn ze wzmacniaczami. Mam jeszcze pytanko teraz wchodzi nowa wersja wzmacniacza PM-14S1 Special Edition czy nie będzie lepsza od poprzedniej?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z tym, co Lolek napisał, porównywałem PM-14 z PM8005 i wcale nie było czuć aż takiej różnicy, jaka wynikałby z ceny.
Dla mnie PM8005 jest optymalny i sporo tańszy.
Porównaj na odsłuchach ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
14S1 wpadł mi w ręce we czwartek,piątek testy z Ariami
Coś mało piszesz o tych Focalach, jak się sprawują w domowych warunkach ( bo ja je znam tylko z odsłuchów)
A ostatnio to chyba nawet je wystawiałeś na sprzedaż, czyżbyś był niezadowolony? ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale wylewny jesteś :D
Napisz coś więcej, zbyt wielu opinii na ich temat nie ma, poza testami oczywiście (a testy wiadomo jakie są...)
Pod co masz podpięte?
 

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie jest sporo droższy, więc chyba jednak skupię się na PM8005, ale jeśli będzie okazja to posłuchać nie zaszkodzi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobra decyzja kolego....;-) jak ja byłem na odsłuchy 14 to sam Sprzedawca nie mógł uwierzyć że to jest tak słaby wzmak patrząc cena - jakość...a nie wspominając że tańszy Denon 2020 jest zdecydowanie lepszy a już nie powiem gdzie Atoll 200 który już zdecydowanie jest tańszy miazgę robi z 14 :)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ja zbieram na PM8005 :) Myślę, że do moich Zensorów to aż za dobrze by było ;-) Chciałbym wykrzesać z nich maksa :)
P.s. Lolek dyszka na liczniku :-D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z PM8005 też będziesz zadowolony. Tak jak piszą koledzy, przyrost jakości 14stek vs 8005 nie idzie w parze z ceną, ale miałem okazje kiedyś porównać i różnicę słychać, ale nie na wszystkich kolumnach. Z Dali Ikon nie było różnicy na plus, a raczej słychać było zadyszkę, natomiast np. na Cantonach Vento już było lepiej, lecz nadal nie tłumaczyło to różnicy w cenie
 

seiken1

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, w zasadzie za cenę PM-14S1 można mieć PM8005 z SA8005 lub z NA8005. Ale tu moje jeszcze jedno pytanie, czy nie lepiej zamiast SA8005 wziąć NA8005 a płyty odtwarzać na Bluray? Mam sporo płyt na dysku we FLAC.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja zbieram na PM8005 :) Myślę, że do moich Zensorów to aż za dobrze by było ;-) Chciałbym wykrzesać z nich maksa :)
P.s. Lolek dyszka na liczniku :-D


Będziesz zadowolony bo te średnie i niskie modele od marantza są spoko - problem to stara 15, nowa 14 i 11 to jest trójka "wspaniała" niewarta tych pieniędzy co kosztują...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak, w zasadzie za cenę PM-14S1 można mieć PM8005 z SA8005 lub z NA8005. Ale tu moje jeszcze jedno pytanie, czy nie lepiej zamiast SA8005 wzišć NA8005 a płyty odtwarzać na Bluray? Mam sporo płyt na dysku we FLAC.
To już zależy od Ciebie. Wg mnie odtwarzacz blu ustępuje jakoœcia odtwarzania muzyki tradycyjnemu odtwarzaczowi CD, jednak jeœli masz sporo flaców to zakup NA8005 też jest słuszny
 

Daniyal9

New member
Bardzo dobra decyzja kolego....;-) jak ja byłem na odsłuchy 14 to sam Sprzedawca nie mógł uwierzyć że to jest tak słaby wzmak patrząc cena - jakość...a nie wspominając że tańszy Denon 2020 jest zdecydowanie lepszy a już nie powiem gdzie Atoll 200 który już zdecydowanie jest tańszy miazgę robi z 14 :)



Witam serdecznie.
Mam inne zdanie na ten temat lecz szanuje zdanie kolegi. Mnie jak i mojej ukochanej najlepiej zabrzmiał Marantz 14s1 SE wraz z Sonus Faber. ..2.5 to już piękny dźwięk ale 3.0 to ciągłe ciary na rękach i nie tylko. :D
Oczywiście wzmacniacz też musi się wygrzać .
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry