Kolumny do kina domowego – jakie kolumny warto przetestować na odsłuchu

dnf

New member
Planuje wybrać się na odsłuch kolumn do kina domowego – w sklepie zaproponowano mi takie kolumny jak niżej do wyboru. Nie wiem czy wszystkie da radę odsłuchać a znając siebie przy zbyt dużym wyborze nie będę mógł się zdecydować:). Które z poniższej listy polecilibyście przesłuchać - Mam zamiar wykorzystywać je mniej więcej tak: 60% filmy, 20% gry, 20% muzyka z amplitunerem Denon x2000 lub Onkyo-TX-NR626.

Monitor Audio MR6
Heco Victa 701
Magnat Quantum 657
Canton GLE 476
Dali zensor 7


Pytałem się też o JBL i nie mieli już starych, bo czekają na nową serię JBL Studio 2 – jak myślicie czy warto poczekać na te głośniki?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Heco Victa bym sobie odpuścił. Z Heco lepiej odsłuchaj Metas XT 501. Resztę które Ci zaproponowano warto odsłuchać. Myślę, że warto też odsłuchać nową serię JBL-a, szczególnie, że pisałeś, że głównie filmy i gry. Z dynamicznych kolumn masz jeszcze Klipscha RF62, Paradigm Monitor 9 v.7. Weszły chyba już do sprzedaży nowe Roth Audio Oli RA4, Melodika BL40. Posłuchaj jak najwięcej się da.
 

makosa5

Member
Sam mialem dylemat czy czekac na jbl studio 2 i tak jak pisalem w ktoryms temacie jbl studio 2 to dopracowane studio 1 maja jeszcze wiecej basu ( wada/zaleta) na papieze wszystko zblizone jest do 1 serii. Kopulka zostala zmieniona... wedlug z tego co mozna wyczytac za granica graja tak samo jak studio 1 tylko maja wiecej mocniejszego basu co dla jednych jest wada dla innych plusem. Ja od tygodnia kuztkuje studio 1 ktore mozna kupic okazyjnie obecnie bo jest wypedawane. Studio 2 jest bardzeij stonowana 1(wyglad) gra tak samo z bardziej jbl basem ci co sluchali jbl wiedza co chodzi. Dzieki opiniom z zagranicy postanowilem nie czekac bo za mniejsza kase mam studio 1 ktore na odsluchach najbardziej mi sie podobaly bo fajnie graly, sam na wyglad uwagi zbytniej nie zwracam. Studio 2 z tego co widze cena wysoka tak jak to z nowym sprzetem jbl studio 1 tak samo zaczynalo. Moje zdanie jest takie ze skoro nie ma roznicy w dzwieku a jest mocnejsze lupniecie ktore przy studi 1 bylo jak dla mnie brdzo dobre w tym segmecie to nie bede doplacal do odswiezonej wersji. Za jakis czas poszukam suba bo ten od 1 serii mi sie nie podobal.
 
Do góry