kolumny 5.0 lub 5.1 do 1300zł

sayek

New member
Witam
Zwracam się do Państwa z prośbą o doradzenie.
Szukam zestawu kolumn podłogowych 5.0 (z późniejszym dokupieniem sub) lub 5.1
Moje ucho nie jest zbyt wyrafinowane, portfel nie jest też zbyt gruby, więc szukam czegoś do 1300zł. Sprzęt w założeniu ma być nowy.

Kolumny będą grały na amplitunerze YAMAHA RX-V473 (zamierzam takowy niebawem zakupić)
Pokój do nagłośnienia nie jest duży (tylko 12m2) ale w terminie późniejszym będę chciał to przenieść do salonu. Aktualnie głównie słucham muzyki (radio, oraz mp3 z usb, cd rzadko), czasem film.

To co udało mi się poszukać na allegro przedstawiam poniżej:

1. TAGA TAV 606 5.0 ====== 1200zł
2. PRISIM ONYX 200 5.0 =====670zł
3. YAMAHA NS-50 NS-P 60 5.0 =1140zł
4. KODA AV710 5.0 ========700zł
5. VK 7810 5.1 (z sub.) ======960zł
6. M-AUDIO 9950 5.0 =======860zł

Przed próbą zawracania Wam głowy sam starałem się czegoś więcej dowiedzieć w necie. Niestety w tym śmietniku jest zbyt dużo śmieci i trudno znaleźć jednoznaczne opinie, o obiektywności i profesjonalizmie już nie wspominając. Dlatego proszę Was o pomoc.

Zdaję sobie sprawę że żeby wymagać super jakości trzeba zapłacić więcej, niemniej jednak moje kiepskie ucho, oraz zasoby portfelowe mi na to nie pozwalają. Tak więc mam do Was kilka konkretnych pytań.

1. Który z powyższych zestawów uznalibyście za "mniejsze zło". Który z nich będzie lepszy od pozostałych?

2. Czy jesteście w stanie polecić coś innego?

3. Jaki subwoofer do tego w przyszłości dokupić? (200-400zł)

Bardzo proszę o pomoc. Macie jakieś doświadczenia?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Z powyższym bym wybrał TAGA TAV 606
2. Lepszym wyborem będą QQ5000 , ewentualnie Jamo 506 HCS3
3 .Z najtańszych sensownych Jamo sub210. - 500zł

Tylko pojawia sie pytanie jaki będzie potem salon bo te propozycje mogą się okazać za małe.

Co do cen napisz do blackninja na PW ma dobre oferty. Lepsze niż na allegro.
 

sayek

New member
Pawel_Sz85 dzięki za konkretną odpowiedź. O takie porady mi chodziło. Do blackninja napiszę. Ktoś ma inne typy? A może ktoś z Was słyszał coś pozytywnego albo negatywnego o którymś z modeli?
Dodam że w mieście w którym 'żyje' (Krosno) jest ciężko z odsłuchaniem, sprzedawcy też nie garną się z pomocą;/
 

Mirek2407

Member
Miałem te M-Audio i nawet nie zawracaj sobie nimi głowy, VK i Prism jeszcze gorsze brzmienie w moim odczuciu, także z tych co podałeś zawęziłbym wybór do Taga,Yamaha,Koda ze wskazaniem na Taga 606v3. QQ5000 słyszałem są ciut droższe i na swoją cenę grają ładnie, tylko kwestia jak duży ten salon będzie pózniej w którym te głośniki będą grały żebyś nie kupił za słabych teraz.
 

sayek

New member
decyzja

Dla potomnych:
Zdecydowałem się na zestaw
Amplituner Yamaha rx-v473 + kolumny Taga TAV 606 v3 5.0
Całość wygląda bardzo fajnie, jak na moje wymagania gra super (narazie sukcesywnie testuje wszelakie opcje). Całość udało mi się znaleźć za 2200 (+80 przesyłka).
Śmiało można decydować się na przesyłkę kurierem. Oryginalne opakowanie kolumn czy amplitunera wygląda całkiem solidnie.
Pozdrawiam poszukujących:)

PS: Dziękuję za pomoc w wyborze
 
Ostatnia edycja:

miechowicek

New member
Dla potomnych:
Zdecydowałem się na zestaw
Amplituner Yamaha rx-v473 + kolumny Taga TAV 606 v3 5.0
Całość wygląda bardzo fajnie, jak na moje wymagania gra super (narazie sukcesywnie testuje wszelakie opcje). Całość udało mi się znaleźć za 2200 (+80 przesyłka).

Zastanawiam sie nad takim zestawem dlatego mam pytanie gdzie znalazles ten zestaw w takiej cenie?
 

sayek

New member
Nie wiem czy mogę tutaj podawać adresy itp. Ogólnie forum mi pomogło więc nie mam nic przeciwko żeby zarobiły osoby które tutaj działają (np. blackninja). Jakby co to PM. Pzdr
 

sayek

New member
Widzę że sporo osób to czyta poszukując pewnie jakichkolwiek informacji o sprzęcie - tak jak ja do niedawna. Więc napisze kilka subiektywnych zapewne spostrzeżeń po tygodniu użytkowania sprzętu
YAMAHA RX-V473 i kolumn TAGA TAV 606 v3.

Amplituner działa świetnie. Jest bardzo funkcjonalny. Podpiąłem pod niego internet (kablem od routera wi-fi). Dzięki temu można słuchać radia internetowego (sporo stacji - naprawdę wciągające). Tak więc nawet jak nie mam ochoty na posłuchanie konkretnej płyty to zawsze jest coś do posłuchania przez neta. Jest tam sporo stacji poukładanych w działy np według gatunku muzycznego.
Dodatkowo podłączając internet i posiadając smartfona można pobrać darmową aplikację i sterować amplitunerem przez telefon. Świetna i wygodna sprawa. Jest jeszcze opcja AirPlay dzięki której można przesyłać np muzykę z telefonu na amplituner ale to chyba dotyczy w założeniu smartfonów firmy apple, aczkolwiek temat pewnie jest do ugryzienia również na androidzie którego to używam. Ogólnie te dwie pierwsze funkcje internetowe działają bez problemu. Super sprawa to również wejście USB więc i odtwarzanie muzyki z pendriva (ktoś wie jaką maksymalnie pojemność dysku obsługuje?)
Jeśli chodzi o minusy to amplituner z wyglądu to taki kawal klocka. Ciężki prostokąt, równo skrojony. Niczym specjalnym chyba się nie wyróżnia. Mam wrażenie że wizualnie można by pójść do przodu - zrobić jakieś zaokrąglone kształty, jakieś przetłoczenia blach itp. Na minus zasługuje również mocowanie anteny FM (ale zasiąg łapie dobrze). Mocowanie to sprawia wrażenie niestabilnego, byle dotknięcie powoduje że radio nie odbiera już czysto. Pewnie kwestia mocniejszego zaciśnięcia wtyczki.

Jeśli chodzi o kolumny to są bez zarzutu. Ładnie wyglądają, grają ok, mają bassreflex z przodu co jest atutem w małych pokojach gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na upchanie kolumn podłogowych.

Z zestawu jestem bardzo zadowolony. Mogę go polecić tym którzy chcą mieć coś rozsądnego za uczciwe pieniądze. A tak w ogóle to się nie znam:) PZdr
 

wuesde

New member
A może by tak skompletować do Yamahy RX-V473 dwie kolumny podłogowe QQ5000. Chciałbym dać lepsze 2 kolumny do stereo (bo tego będę używał 80%) i dołożyć jeszcze jakiś centralny i surround najlepiej w cenie do 300 zł (mogą być używki, bo kina i tak będę używał tak z 20%).
Mój salon ma 26 m2, lecz chcę zrobić odsłuch w jego większej części o powierzchni 16,5 m2.
Może coś doradzicie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak już chcesz kupować kolumny do kina, to najlepiej jednego producenta i z jednej serii, bo wtedy będziesz miał tą samą charakterystykę i spójność brzmienia. QQ 5000 do 26 mkw będą ciut za małe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry