Kolejny temat o TV do Salonu 77" vs 85"

Kakak

New member
Dzień dobry,

Poszukuje idealnego TV do salonu https://**********.com/forum/uploads/emoticons/default_smile.png -wiem że na forum pojawiło się ostatnio kilka podobnych tematów, jednak w żadnym z nich nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.



Wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Prawdopodobnie będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna są od wschodniej strony, więc słońce mam tylko rano w pokoju.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość udostępniania ekranu z iPhone i Androida.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, komputer stacjonarny, soundbar lub kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 2-3h weekendami raczej trochę dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Jedna i druga jest OK
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, HBO GO, YT i inne platformy streamingowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeżeli zaliczymy do tego Youtuba, to tak ;)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 25%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 77" w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? --
19. Preferencje co do marki ? Biorę pod uwagę LG i Sony, jestem otwarty na wszelkie propozycje.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 14 000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? W przyszłości


SONY XR-77A83K
LG OLED77C31LA
oraz SONY XR-85X90L

A może ktoś zaproponuje jeszcze coś innego?
 

Kakak

New member
Teoretycznie tak. Praktycznie, szafka na jednej ze ścian będzie mi już zasłaniać skrawek TV, więc wolał bym zostać przy maksymalnie 85".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jak się mieści 98" - to masz rewelacja !
Ale ok. Jeśli 85" to masz w klasie obecnie najlepszy obecnie na rynku - 85X955
Z Twoich 85X90L masz za 11.800 zł z pełnym pakietem
 

Kakak

New member
Jaką możesz zrobić cenę na 77C3 lub 83C3? Czy telewizory z Twojego sklepu są z Polskiej dystrybucji?
Oglądałem dziś ten model na żywo w sklepie - petarda. Zerknąłem też na Samsunga S95C, nie podobał mi się na nim obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lg 77c31 za 13.200 zł
LG 83c31 za 19.000 zł
Masz potwierdzenie że z Polskiej dystrybucji na stronie producenta.
Tak od ponad 35 lat wyłącznie z polskiej dystrybucji.
Po kalibracji grają świetnie.
 

Kakak

New member
Bierzemy w takim razie 77C31, odezwać się na PW?
Zaznaczę również że nie interesuje mnie nic z dodatkowego pakietu po za transportem :p
 
Do góry