Kolejne pytanie: CO WYBRAĆ?

muayfan

New member
Po kilku dniach przeglądania forum, nadszedł moment kiedy muszę poprosić o pomoc w wyborze LCD... Telewizor 42 cale, 100 hz (piłka nożna, olimpiada), full hd (koniecznie) Pokój ok 20 m2 SD (INEA Poznań) , chciałbym jak najlepszy obraz SD!!! DVD, 1080, 720 i DIVXy z PieCa, w planach n-ka i PS3 odległość ok 3m budżet ok 4500 - 5600 (sklepy internetowe) odlądam w godzinach 18 - 23 nasłonecznienie pokoju niewielkie 2 osoby oglądające ( w porywach do 4) -Preferuje SPORT, filmy, wiadomości, filmy z kompa i z DVD, docelowo też gry w HD i N-ka W tej chwili 29 cali PHILIPS 4/3 100hz Docelowo TiVik bedzie wisiał.. Kobieta tolerancyjna:) Tyle jeśli chodzi o moje preferencje... Mam kilka typów: --SHARP XL2E (wątpliwości odnośnie sygnału SD) --Toshiba Z3030 D ( czy te kąty są faktycznie tak słabe? , siedze 3 m od TV, do 1.5 m w prawo i w lewo) --TOSHIBA ZF 355 (szkoda ze taki drogi i 40 cali) może coś innego z ZF --JVC 42 V80 (generalnie nie brałem go pod uwage ale jeśli "wymiata" to czemu nie:) --Moze jakiś Philips z Ambi.. bo ten bajerek robi na mnie wrażenie, pytanie czy za te pieniądze znajde jakiś model 100HZ, FullHD i dobrym SD --Kusi też KURO ale nie ma HD w moim budżecie:) Gdyby nie te kąty to wziąłbym 3030, czy naprawde jest tak słabo? Bardzo dziękuję za każdą fachową pomoc i poradę... Kuba
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Powiem tak, oglądałem tą Toshibę ze wszystkich stron i moim zdaniem jeżeli sobie wyświetlisz plansze kontrole i wiesz czego szukasz to zauważysz że obraz się zmienia, natomiast jeżeli oglądasz normalnie telewizje i nie planujesz siedzieć bardzo z boku to nie przewiduje problemów.
Może inna plazma niż Kuro? coś w normalniejszych cenach jak np. nowe modele Panasonica? Będzie i rozmiar i jakość w sporcie, brak problemów z kątami i ogólnie sporo zabawy ;)
 

muayfan

New member
Generalnie plazmy odpuszczam ze względu na koszt przy full hd, jakoś mi ta technologia nie podchodzi. O Kuro pomyślałem dlatego, że forum szaleje na punkcie tego cacka.. Raczej koncentruje sie na 42 Z3030, 40 ZF355, JVC V80...
 

muayfan

New member
A jakiś model ze 100 HZ i lepszym dzwiękiem? A wogole to co ty z tymi Panasami? :)
Słyszałem od gościa w sklepie że jeśli plazma ma służyć głownie do SD to lepiej HD Ready bo skalowanie SD do takierj rozdziałki wypada kiepsko. Nie znam sie, ale z drugiej strony nie mam wcale zaufania do sprzedawców w molochach typu MM lub Saturn

Czy jacyś inni fachowcy pokroju Kikiego pomogą w moim dylemacie z początku wątku? :)

Aha...widziałem Z3030, kąty spokojnie do przeskoczenia, ale jakość obrazu na SD w porównaniu do plazmy lipa.. Co mi powiecie o tym JVC 42V80?
 
Ostatnia edycja:

muayfan

New member
Przeczyałem właśnie temat o plazmie PY85 z Panasaonica, i jestem przekonany na 90 procent. Muszę go tylko obejrzeć na żywo. Ale generalnie opinie i cena niesamowite:)
 

tmsa123

New member
inne propozycje i wątpliwosci

Ja także witam wszystkich. Podobnie jak kolega ciągu 3 - 4 tygodni mam zamiar kupić nowy TV i podobnie waham się obecnie między:
1. Samsung LE40 A656
2. LG Scarlet 42"
3. Sharp 42''LC-42XL2E

4. jeszcze Sony KDL-40X3500 , który jest faworytem obok Samsunga.
Niestety jestem raczej laikiem jeśli chodzi o matryce, jakość produkcji, smuzenia... dotychczas ogladam ze dachowej anteny na Thomson blackdiva 29" 100Hz + DVD Yamahy
Nawet nie mam porównania co do jakości sygnału z innych źródeł. Planuje Polsat Cyfra lub inny (kabel niedostepny) lub właśnie naziemny DVB

Wśród kryteriów decyzji wyboru bardzo mnie interesują:

a. tuner DVB-T mieszkam w Warszawie a tu ponoć już działa system nadawania MPEG-4 (!!!??? Samsung ma tylko MPEG-2) ... proszę o komentarz
b. USB - ostatecznie czytnik kart pamięci - jednak warto wykorzystać LCD do ogladania zdjęć.... ? poprosze o komentarz

Sony niestety jest drogi ??? Czy może Samsung planuje upgrade do MPEG-4 ? albo czy można to zrobić jakoś inaczej.
Wiem, ze pod względem matrycy i jakosci obrazu chyba Sharp jest najlepszy ale hmmm... brak mu a. i b.
Troche to czepianie sie drobiazgów ale co o tym sadzicie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
muayfan -
A ja zwyczajnie poprosiłbym o prezentację w domu .
Sam wybierzesz zdecydowanie najlepiej. I do prezentacji wybierałbym:
TV JVC 42 V80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
TV Sharp 42 XL2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
Panasonic PY 80
Jak zwykle odsyłam do lektury.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80

P1050107.jpg

tmsa123
- podaj więcej warunków i jakie masz potrzeby. Z Twoich wybrałbym zdecydowanie Sony. Ale określ wyraźnie klasę cenową .
 

tmsa123

New member
1. przedział cenowy to 4500-5500.
Namieszaliście mi z plazma i z tym ze full HD 40-42" to musiałbym siedziec 2 m przed ekranem, znów cofnąłem sie o krok w gotowości decyzji.

2.Czy to prawda ze Plazma migocze i męczy oczy i nie powinno sie jej oglądac z mniejszej odległości niż ok. 3 metrów.

3.wskazany przeze mnie Sony LCD jest OK ale drogi.
a Samsung ? upgrade MPEG-2 do MPEG-4 czy możliwy?
 
Do góry