KODEKI i HD - H264

kamil2234

New member
Witam

Posiadam kilka filmów w kodeku h264 o rozszerzeniu .MKV
Nie wiem czym to ustrojstwo odtwarzać.

Namieszałem sobie zdziewko w systemie bo zainstalowałem kilka power packów a potem usuwałem je i instalowałem od nowa po kilkanaście razy w różnych konfiguracjach. Nie wiem może wszystko jest w porządku i kodeki się poprawienie odinstalowały jednak filmy nie chodzą jak trzeba. Sprawdzam sobie graphedit jak jest strumień przesyłany i nie zawsze jest tak jak trzeba.

Procek P IV 2.8 ghz ram 1GB karta GF 5200 128 MB ramu. win xp prof

Miałem takie wynalazki jak :
Dvix power pack 1.5 i 1.6b
Core Avc 1.6
power dvd 7
Combined-Community-Codec-Pack-2008-01-24
MatroskaSplitter
ffdoshow 18.05.2008

A więc tak:

Obecnie w systemie siedzą kodeki poniżej natomiast to czego nie wymienię odinstalowałem. Posiadam :

Combined-Community-Codec-Pack-2008-01-24
Core Avc 1.6
MatroskaSplitter - najnowszy.

W opcjach Combined-Community-Codec-Pack-2008-01-24 odznaczyłem opcję h 264 żeby Core Avc 1.6 Mógł się zająć obróbką tego formatu.

Sprawdzam potem film Transformers 2007 .720p (1280x528) .mkv przez graphedit i okazuje się, że nie ma kodeka.

Pytanie jak to wszystko poustawiać żeby w miarę dobrze chodziło ??
Gdzie ustawić żeby matoska był domyślnym splitterem???
Gdzie ewentualnie sprawdzić w systemie że jakieś kodeki sie gryzą lub są błędy w rejestrze po pozostałych kodekach ??

Ja sprawdzałem to programami cocdec sniper i DSClean wszystko wydaje się być ok. Powiem tyle że po odinstalowaniu wszystkich kodeków z systemu cocdec sniper pokazuje że jest 120 kodeków - dużo z nich to Creativa a reszta to chyba Windowsowe.




pozdówka i help:roll:
 

radzique

New member
Wszystko co potrzebne do MKV i do wszystkiego innego w sumie to :

KMPlayer (odtworzy wszystko z wbudowanych kodeków)
AC3Filter do dźwięku

i kodek wideo : coreAVC, albo cyberlinka z powerdvd.

coreAVC robi czasem afterakty więc cyberlink lepszy.
I nie ważne co masz poinstalowane, ale co ustawisz w KMPlayer, tzn z któych kodeków przy jakim formacie ma korzystać i tyle.
 

jotgie

New member
podpinam się pod temat, bo mam podobny problem.

mam film w mkv 720p. udało mi się go otworzyć bezproblemowo w Classic Media Player (bez instalowania nowych kodeków, miałem tylko ffdshow), niestety nie wiem jak w tym programie mam przenieść obraz na telewizor (mam podłączony DVI-HDMI) - chyba w CMP się nie da (mam na myśli jak w allplayerze - fullscreen na drugim monitorze; można jedynie "przeciągnąć" okno na TV i tam je zmaksymalizować - ale to nie mi działa - program sie zawiesza przy próbie przeciągnięcia okna). Udało mi się otworzyć tez w KMPlayerze, ale po pierwsze rozjeżdża mi się dźwięk a po drugie jak są bardzo niskie tony, to w słuchawkach/głośnikach trzeszczy i pierdzi. No i trzecia próba - Allplayer (jeśli chodzi o Xvid na TV to nie ma lepszego playera) ale odtwarza tylko dźwięk. Poinstalowałem różne kodeki (m.in. Haali splitter - chyba tak to sie pisze - a później całą paczkę CCCP) i nie ma zmiany.

Co robić?
 

sajmer

Member
Popieram to co napisał radzique czyli program KMPlayer odtwarza wszystki , ma wbudowna swoje kodeki.
Co do puszczania HD na TV to mam podpięte pod Plazme LG kablem VGA , monitor kablem DVI i nia ma z tym żadnych problemów , poprosty wybieram przełącz obraz na drugie wyjście i po problemie , nie korzystam z klonowania obrazu b wtedy miałem problemy z odpowiedznią rozdzielczością.

Pozdrawiam
 

crasher

New member
jotgie napisał:
niestety nie wiem jak w tym programie mam przenieść obraz na telewizor (mam podłączony DVI-HDMI) - chyba w CMP się nie da
Tego nie robisz w Media Player Classic tylko w opjach grafiki, nie uzywaj klonowania tylko poprostu zmien Monitor1 na TV/Monitor2.
 

jotgie

New member
sajmer napisał:
wybieram przełącz obraz na drugie wyjście
możesz napisać, gdzie wybierasz?

crasher napisał:
Tego nie robisz w Media Player Classic tylko w opjach grafiki, nie uzywaj klonowania tylko poprostu zmien Monitor1 na TV/Monitor2.
nie uzywam klonowania, tylko dualview. jak zmienie TV na główny, to wszystkie ustawienia musze robic na TV a ciężko jest mi go zobaczyć z miejsca gdzie jest komputer (i myszka...)

EDIT:
znalazłem rozwiązanie: CoreAVC. Co prawda płatny, ale to najlepszy kodek jaki jest - nic się nie tnie, nie rozjeżdża z dźwiękiem - rewelacja. w połaczeniu z Media Player Classic nawet mój kiepski sprzęt nie miał problemu z 720p.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry