koda D858F + onkyo tx-sr608

kinderr

New member
Witam wszystkich

Jestem nowy na forum i od niedawna w tych tematach.
Posiadam amplituner onkyo tx-sr608 i nie wiem czy nie bylo bledem bo zamowilem glosniki koda d858f one maja 4 omy, czy ta wartosc nie bedzie wplywac negatywnie na prace amplitunera?, i czy moze zostac to zestawienie?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi

Bylbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc

Witam to sa detale koda d858f:

Technical Details
Peak Power Handling 900 watt
Nominal Power 180 watt
Frequency Response 50 Hz - 20 kHz
Impedance 4 ohm
Sensitivity 89 dB

Moze teraz bedzie mi ktos w stanie pomuc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kinderr

New member
Mam 30 dni na oddanie glosnikow.jak przyjda to sprawdze, I czy bede musial cos zmnieeniac w ustawieniach w amplitunerze przed podpieciem glosnikow?
Jezeli chodzi o aplituner na co patrzec:
-Czy bedzie sie grzal? Czy cos innego?

Jezeli zostawie te glosniki to czy reszte glosnikow bede musial dokupic o tych samych ohm-ach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież Onkyo 608 współpracuje z kolumnami 4 Ohm? Masz w menu ekranowym w drugiej zakładce do wyboru 4/6 Ohm.
 
Ostatnia edycja:

kinderr

New member
Jeszcze musze kupic dwa glosniki na tyl I subwoofer z tym ze musze najpierw sprawdzic jak te kody sie spisza,jezeli wszystko bedzie ok to dokupie reszte tych samych jezeli bedzie kiepsko to oddaje I szukam dalej.
Metraz pokoju 20m2, kwota 500 funtow.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko Ci powiem że jak czytam specyfikację to jakoś to wszystko nie trzyma się kupy. Z jednej strony kolumna która waży prawie 21kg, z dwoma 20cm głośnikami niskotonowymi by sugerowało że kolumna ta przeznaczona jest na ponad 30mkw salony. Z drugiej jednak strony mała moc jak na takie wymiary - 100W RMS, mała skuteczność i niezbyt niskie zejście - 50Hz. Żeby się nie okazało że producent poszedł tylko w design, a brzmieniowo jest lipa?
 

kinderr

New member
Fakt duzy znak zapytania bo nie wiadomo jaki beda grac,ale czasani trzeba sprobowac czegos nowego, moze akurat dobrze bedzie, jak nie to sie odesle.
jezeli okaze sie ze bedzie graly to dokupic pozostale dwa?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli ok. 2,5k za system 5.1? Nie wiem jakiej muzyki słuchasz?, ale zobacz Monitor Audio MR6, KEF C7, Klipsch F20. Napisz do Naszego Blackninja w sprawie cen, bedziesz miał niższą niż na allegro. Jeżeli chcesz, to kolega forumowy ma na sprzedanie Roth Oli 40 na gwarancji, w dziale "Sprzedam". To bardzo fajne i uniwersalne kolumny, sam posiadam i na razie nie zmieniam, a porównywałem nawet z droższymi i okazały się przyjemniejsze w tych gatunkach których słucham.
 
Do góry