Klipsch rp 8000f - 5.1

t0mekk

Member
Hej wszystkim,

Przymierzam się do zakupu kompletu 5.1 Klipsch RP 8000F, SPL 150, 504c, rp 402s. Posiadam aktualnie nowy amplituner Denon s950h. I tu pojawia się pytanie - czy "wystarczy" on do napędzenia takiego kompletu, czy jednak muszę liczyć się z wymianą również tego klocka?

Dzięki z góry za info.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Demonem mocy to ten amplituner nie jest i ciężko będzie rozpędzić dobrze kolumny z basami 2x20cm , ale do kina domowego wystarczy , brak mocy nadrobi subwoofer

tu pewnie przydał by się solidny wzmacniacz z mocnym zasilaczem do tych kolumn
 

t0mekk

Member
Dzięki za odpowiedź. Znając siebie pewnie po miesiącu będę gonić króliczka dalej i zmieniać ampli. Jaki sugerowałbyś do takiej konfiguracji? Z uwagi na sentyment do onkyo (wcześniej miałem 838), celuję w rz 840.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kolego Klipsche napędzi każdy amplituner, ale najlepiej zagra z nimi Onkyo. Mój ojciec zmienił ostatnio Marantza 5010, który nieźle sobie radził z RP6000f na Onkyo RZ820. Przy Onkyo w kinie jest miazga, w stereo również gra lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie napędzisz, jeżeli ten Denek jest co najmniej taki jak Onkyo serii "6", a to zdaje się bezpośrednio konkurent, to nie ma najmniejszego problemu. Klipsche wstają jak łanie, to jeden z ich atutów.
Sprawdż jak to gra w ogóle bez suba z frontami na pełnym zakresie. Też ampli da radę.
 

wojoo

New member
Podepne sie pod temat i zapytam... dopiero co kupilem rp-8000f i jestem troche... zawiedziony! O ile dynamika super i bas fajnie schodzi (w kinie to spokojnie moze zastapic suba) to jesli chodzi o odsluch w stereo to juz nie jest tak kolorowo. Wszystkie wokale sa takie wycofane, jest efekt troche echa. Nie wiem czy to nie wina mojego ampli i czy podlaczenie pod koncowke mocy NAD216 cos da. Czy to jest kwestia wygrzania? Czy moze wlasnie ampli? A moze one tak graja i musze szukac czegos innego o podobnej dynamice / mocnym basie?

Ampli to yamaha rx-v2700

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Za dużo nie zdziałasz, klipsch graja typową V-ką.
Jak bylem na odsluchach rp260 miedzy innymi to odrazu je odrzucilem wlasnie ze względu na brak średnicy i wybrałem tannoy 7.4 ktore tez mają fajny basik ale maja tez średnicę. Moze heco aurora 1000 by ci podeszla.

Btw nie odsluchales ich przed kupnem?
 
Do góry