kino yamaha

jurcusz

New member
Witam! Podłączyłem amplituner do tv kablem hdmi, a dvd do amplitunera też kablem hdmi. Dvd odbiera na tv, a kino domowe nie chce ruszyć. Głośniki sa dobrze podłączone gdyz radio gra na wszystkie 6. Co trzeba zrobić, abym mógł tv i dvd słuchać na kinie domowym?
 

krisder

New member
Bez reklam
Za mało informacji. Jaki model Yamahy? Najniższe i stare modele ampli nie przepuszczają dźwięku po hdmi.
 

jurcusz

New member
Jest to zestaw Yamaha orion 220 (RX-V 365 + DVD-663 + NS-50 + NS-P60). Kupiłem do tego plazmę Panasonica P42G20E i aż coś się dzieje, że nie mogę puścić tego na kolumny. Jaki byłoby ewentualnie, jak nie hdmi dobre połączenie?
 

krisder

New member
Bez reklam
W zasadzie wszystko jasne. Nie wiem jakie jest źródło sygnału tv. Jeżeli korzystasz z dekodera (np. C+) podłącz dekoder z ampli optykiem. Jeżeli jest to antena lub kablówka podłączona bezpośrednio do tv to ten model panasa powinien posiadać wyjście optyczne, które podłączasz do ampli.
 

jurcusz

New member
Dzięki za informację. Na razie mam jeszcze sygnał analogowy z kablówki, ale jutro mam mieć dekoder cyfrowy z kablówki. Czyli wystarczy podłączyć ten dekoder z amplitunerem za pomocą kabla optycznego i powinno wszystko chulać przez kino domowe?
 

jurcusz

New member
Podłączyłem optykiem dekoder cyfrowy z ampli i chodzi dźwięk 5,1 na tv, ale na dvd nadal nie. Pozostaje mi pewnie jeszcze zakup jednego kabla łączącego dvd z amplitunerem tym tazenm coaxial.
 
Do góry