Kino domowe

RobertBe

New member
Witam wszystkich serdecznie,

Noszę się od jakiegoś czasu z zamiarem zakupu kina domowego, niestety, jestem laikiem w tej kwestii, stąd też moja gorąca prośba do Was, obeznanych dobrze z tematem KD o pomoc w wyborze zestawu. Przyjęte przeze mnie założenia

1) pokój ok 13 m2 (4x3 m) - telewizor 50"
2) kino musi być niestety bez subwoofera - nie mam po prostu już gdzie go postawić
3) kolumny stereo stojące (kominy) przód, 2x tył pod sufit , 1x centralny pod telewizor
4) odtwarzacz BR, który obowiązkowo obsługuje kodeki x264, wszystkie formaty bezstratne (.FLAC, .APE, itd...) oraz czyta napisy .srt i .txt
5) 80% muzyka - 20% filmy (muzyka głównie metal) - lubie słuchać głośno i duuużo :)

Do tej pory posiadałem altusy 140, które charakteryzowały się naprawdę dobrym, lekko twardym basem (pojedynczy głośnik) oraz doskonałym sopranem. Niestety z uwagi na kubaturę pomieszczenia i wymiary podstawy głośnika również nie mogę sobie na nie pozwolić, dlatego też wybór padł na kominy :) Mam jednak lekkie uprzedzenia do tego typu konstrukcji, gdyż dawno temu kupiłem sobie jakieś Unitry, w których soprany popsuły się 4 razy przez pierwsze pół roku użytkowania. Czy w obecnych modelach również występuje podobne zjawisko?

Powiedzcie mi, czy warto bulić np. 15k PLNów za zestaw Bose czy np. można budżetowo podejść do tematu i zakupić takie KD za 4-5k PLNów, gdyż nie ma zbytniej różnicy w jakości dźwięku?

Na co muszę zwrócić uwagę przy wyborze wzmacniacza?

Dzisiaj osłuchiwałem w MediaMarkt Yamahę za 5,5k, modele HTR-4065 / NS-555 + NS-333 + NS-C444 5-głośnikową i jakoś sopran niezbyt przypadł mi do gustu przy audio - może to jest kwestia customizacji zestawu?


Dziękuję z góry za pomoc :)

edit: zapomniałem dodać że lubię się pobawić w robienie muzyki, może da się do tego zatrudnić KD zamiast zakupić monitory referencyjne?
 
Ostatnia edycja:
Do góry