Kino domowe z jednym wejściem optycznym + rozdzielacz

Soultimer

New member
Witajcie, mam kino domowe Samsung HT-X30. Sprzęt ma jedno wejście optyczne, a chciałbym podłączyć dwa sprzęty (PS3 i Xboksa 360). Czytając różne tematy i poszukując kolejnych informacji dowiedziałem się, że coś takiego powinno wystarczyć:

Selektor (rozdzielacz, przełącznik, switch) optyczny - toslink 3 portowy (Y3OPT) (nie mogę podać linku, ale chodzi o ten pierwszy z wyszukiwarki)

Zakupiłem sprzęt i podłączyłem w ten sposób, że kabel optyczny z tyłu sprzętu idzie do kina z kolei z przodu do jednego z trzech podłączone są konsole / konsola (włączona jest tylko jedna naraz). Mimo to dźwięku brak.

Próbowałem jeszcze z ciekawości w odwrotnej konfiguracji - czyli toslink z jednego z trzech wyjść z przodu do kina i odwrotnie do konsoli, ale też nie działa.

Znalazłem też informacje, że niektórzy w takich sytuacjach stosują coś takiego:

1-to-2 TosLink/Optical Audio Splitter Adapter - Free Shipping - DealExtreme (jw.)

I też ponoć działa.

Z tego co czytałem wiele osób stosuje takie rozwiązanie ze switchem i wszystko wydaje się być ok. W czym zatem może tkwić problem? Czy może to być wina tego zestawu Samsunga?

Co ciekawe kable ze switchem świecą się na czerwono, czyli chyba połączenie jest?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a poustawiałeś w menu w konsolach odpowiednio, dla Xboxa Dolby Digital w ustawieniach dźwięku, i w PS3 na wyjście optyczne ?

Czy dzwięk gra poprawnie jesli podepniesz daną kosnole bezpośrednio do wejscia optycznego kina bez tego przełącznika ?
 

Soultimer

New member
a poustawiałeś w menu w konsolach odpowiednio, dla Xboxa Dolby Digital w ustawieniach dźwięku, i w PS3 na wyjście optyczne ?

Czy dzwięk gra poprawnie jesli podepniesz daną kosnole bezpośrednio do wejscia optycznego kina bez tego przełącznika ?

Owszem, ustawiłem.

Tak, bez przełącznika obie konsole działają bez problemu podłączone bezpośrednio do kina.
 
Do góry