Kino domowe - wybór i ewentualne korekty

Tr0n

New member
Chciałbym zamienić stereo na kino domowe. Myślę że będę jednak w 70% słuchał muzyki i 30% to będą filmy dlatego bardziej patrze w stronę amplitunerów które sprawdzają się w stereo.

Mój wybór na podstawie forum to:
- amplituner CA Azur 640r
- Kolumny Kef IQ90 + IQ30 na tył i IQ60c jako centralny (kolumny udało mi się przesłuchać na Azur 740A)
- jako źródło na początek Pioneer DV-610 (ze względu na Divx), ale też ma SACD i według opinii jest to całkiem dobre DVD, za jakiś czas dokupię dedykowane CD, lub kupię DVD i do divx będę kombinował podłączenie laptopa jeśli tak czy CA DVD89 lub DVD99 będzie dobrym wyborem?
- Kable myślę, że zostaną Procab LS25

TV do tego to Panasonic TH46PZ83E

Z uwagi, że jadę właśnie z wizytą do Londynu i liczę na wyprzedaże proszę doradźcie co mogę kupić zamiast Azur 640r żeby było ewentualnie lepszej jakości (lepszej - niżej nie chcę). Czy patrzeć w stronę Onkyo 806 (znalazłem informację że jest sporo odchudzony w stosunku do wersji 805), czy Onkyo 805 będzie lepszy od Azur 640r, może jakieś inne typy Denon, Rotel, Marantz, Yamaha?

Wiem że do stereo najlepiej stereo :) ale chcę też zobaczyć czy spodoba mi się kino domowe i może jakieś koncerty realizowane w dźwięku przestrzennym.

Muzyka jakiej najczęściej słucham to spokojne brzmienia (Norah Jones, Sade, Katie Malua, Eva Cassidy) klasyka jak Pink Floyd, Dire Straits, Depeche Mode. Lubię muzykę z filmów typy: Ostatni Mohikanin, 1492. Reszta to mix wszelkich gatunków rock, soul, jazz, klasyka jako muzyka klasyczna

Pomieszczenie ma 28m^2 ale sprzęt będzie rozstawiony na przestrzeni około 3,5m w szeroko i 4m przód-tył.

Chciałbym się po prostu upewnić że zmierzam w dobrym kierunku z wyborem. Dodam że zakładany sprzęt wyczerpuje zasoby przewidziane na zestaw kina w 110% ;)
Z góry dziękuję za wszelkie porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Anglii Ca ma bardzo wysoką renomę i pewnie będziesz dostawał tam takie
właśnie rekomendacje.
Ale opisując Twoją scenę muzyczną i rodzaj muzyki sięgałbym raczej w kierunku Marantza 6003 i kolumn Kef IQ 90. Na tym zestawie odkryłem więcej muzyki niż przy CA.
DVD jakie jest każdy widzi :D . Dobry kierunek - to CD.

Co do doboru telewizora - za mało danych.
 

Tr0n

New member
Słuchałem tych IQ90 z marantzem i wysokie tony były takie zbyt ostre jak na mój gust (może przyzwyczajenie z rotela) z CA dużo ładniej brzmiało jak dla mnie.

Co do TV to już kupiony więc zmian nie będzie - dobra promocja 1050 Euro za th46pz83 - nie było się nad czym zastanawiać.
 
Do góry